Рожден ден в къщи след работа за мами

  • 877
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
дайте идея какво може да се направи набързо, ще дойдат две семейства и няма да имам много време за подготовка. Става въпрос за рожден ден на възрастен. Мно-о-го благодаря

# 1
  • Мнения: 1 006
Излизаш от работа, отиваш до най-близката Билла или подобен магазин, пазариш   chefготови салати от щанда, нарязани мезета пак оттам, сирена и кашкавали, пътьом към касата взимаш бутилка от каквото ще пиете, плодове, торти и сладкиши също има там.......плащаш, прибираш си, разопаковаш и сервираш!  chef bowuu

Две свещи на масата, хубава музика и добро настроение! Peace
Дълъг и щастлив живот на рожденника! bowuu

# 2
  • София
  • Мнения: 974
дайте идея какво може да се направи набързо, ще дойдат две семейства и няма да имам много време за подготовка. Става въпрос за рожден ден на възрастен. Мно-о-го благодаря

Само две семейства Hug....нямаш проблем
При мен много често се получава през седмицата да посрещам гости, при това обикновено бройката е 25 човека....и аз процедирам така:
Салатите, не ги купувам, а сама си ги приготвям от предишната вечер и всичко седи в хладилника (обикновено правя мексиканска, шопска или във вариация с мариновани гъби и маслини, зелена или зелева , майонезена със сирене и яйца, майонезена с ролца от раци)
Мезета, пак от предишната вечер всичко нарязано и сортирано по пликчета(можеш да си го спестиш, ако си вземеш готови на слайс)
Торта, ако ще правиш ти препоръчвам тортата с рулата много е лека и става много бързо, пак се приготвя от предишната вечер
За основно ако правиш аз правя няколко варианта, според това какво ми се прави в момента:
1. Скара - обикновенно карначета или нещо друго което се приготвя бързо (зеленчукови шишчета например)
2. Кюфтенца във фритюрника и задушени в масло+чесън+копър пресни картофки
3. Свинско мариновано от предишната вечер, което само включвам да се пече като се върна от работа
4. друг вариант

Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 492
Правиш няколко салатки.поне едната задължително да е свежа - домати,краставици или зеле или марули...другата може и готова да я купиш -снежанка,руска, мексиканска или да забъркаш нещо с ролца от раци или риба тон.
В една чиния нарежи малко шунка, луканка,разни такива мезенца.
За основно купуваш малко пил.филе, топено сирене и по желание гъби.Редиш в йената ред пиле,ред кръгчета топено сирене,ред гъби, слагаш малко вегета, пикантина или нещо бульонесто.. малко вода и мяташ във фурната. Весел празник

# 4
  • Мнения: 48
салати - няколко вида, оформени за всеки в чиния като асорти-от всичко по малко+ маслинки, кашкавал и др. за декорации.
основно - пилешки кълки - печени + гарнитура/ ориз - микс или картофено пюре или пържени картофи/.
мезета - ядки , филе, и др. сухи мезета.
десерт - торта - готова
и става много бързо.
дано съм била полезна!
весел празник! Laughing

# 5
Излизаш от работа, отиваш до най-близката Билла или подобен магазин, пазариш   chefготови салати от щанда, нарязани мезета пак оттам, сирена и кашкавали, пътьом към касата взимаш бутилка от каквото ще пиете, плодове, торти и сладкиши също има там.......плащаш, прибираш си, разопаковаш и сервираш!  chef bowuu

Две свещи на масата, хубава музика и добро настроение! Peace
Дълъг и щастлив живот на рожденника! bowuu


 и аз така посевщам гости! Сега съм се запърила към Била. Утре ще птазнуваме!

# 6
  • Мнения: 128
Страхотно, много благодаря за идеите!!!

Общи условия

Активация на акаунт