Как боли сърце?

  • 26 725
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 166
Предполагам темата звучи странно, но всъщност искам да питам точно това. Вече втори ден имам силни, прорязващи болки в областта на сърцето - чак ми спират дъха/буквално/. Но пък познатите, с които споделих казват, че сърцето всъщност боляло откъм гърба, а не откъм гърдите. Знам, че трябва да ида на лекар, но нещо /не/съзнателно отлагам. Като се замисля - май ме е страх да не ми кажат, че съм изкарала инфаркт без да разбера. #Crazy
Та - как боли сърцето? newsm78

# 1
  • Мнения: 826
Сърце не боли,мила! Wink
Имах абсолютно същите оплаквания като твоите преди два месеца и при мен се дължеше на стрес(психи4еска,не физи4еска при4ина за болките).
Та това,което ми каза лекарят е,4е сърцето само по себе си не боли,а ако е инфаркт,запо4ва откъм гърба и ръката(не от гърдите).
Дишай спокойно и отиди на преглед!
Успех!

# 2
  • Мнения: 429
И аз мога да кажа, че сърце не боли. Най-добрее отид на лекар, може да е някаква интракостална невралгия, която минава с аналгетици.

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 840
Баща ми беше с инфаркт и исхемична/ така ли се пише/ болест на сърцето и мога да ти кажа, че сърцето не го болеше, а получаваше задушаване, неможеше да диша.
А твоето е по -скоро на нервна почва и при мен се е случвало и наистина сърцето не боли.

# 4
  • Мнения: 189
Сърце не боли. По-скоро можеш да имаш бодежи в областта на съцето, но на гърба. Това твоето е по-скоро невралгия, това се получава от преумора, нерви и т.н. Все пак отиди на лекар, за да ти кажат какво е точно.

# 5
  • Мнения: 3 166
Благодаря ви, мами! Много!  bouquet Вероятно са нерви - преживях нещо кошмарно преди четири месеца - при преждевремнно раждане почина дъщеричката ми. Приех го тежко. Така че - вероятно е от това. Отново - благодаря ви!

# 6
  • Мнения: 730
Пожелавам ти бързо да се оправиш и само щастие да цари в дома ви,никакви лоши неща повече!!!И на мен ми се случва да ме боде и то доста силно и рязко,но не е от сърцето,споко.

# 7
  • Мнения: 68
И аз зная, че сърце не боли. Това си е жива невралгия. Преживявала съм го доста често, когато ми е много напрегнато, а в същото време външно го раздавам много спокойно. А със стреса, който си преживяла - със сигурност и при теб е това. Попий малко билки - например глог, мента и валериан - на мен ми помага, но в по-големи от указаните количества. И дано това да е последното лошо нещо, което се случва в живота ти!

# 8
# 9
  • Мнения: 196
Предполагам темата звучи странно, но всъщност искам да питам точно това. Вече втори ден имам силни, прорязващи болки в областта на сърцето - чак ми спират дъха/буквално/. Но пък познатите, с които споделих казват, че сърцето всъщност боляло откъм гърба, а не откъм гърдите. Знам, че трябва да ида на лекар, но нещо /не/съзнателно отлагам. Като се замисля - май ме е страх да не ми кажат, че съм изкарала инфаркт без да разбера. #Crazy
Та - как боли сърцето? newsm78
Болно сърце не боли.Казвам ти го защото моя баща е с 2 изкуствени клапи на сърцето и го знам от него.Това дето го имаш е невралгия,вероятно защото и моя мъж страда от същите спиращи дъха болки.Иди на лекар ще ти изпише хапчета,които се пият при пристъп.Кажи дали действат щото моя не ги ще даже да ги опита.  bouquet

# 10
  • Мнения: 353
Леле,момичета,чувате ли се какво пишете? ShockedКак може да правите такива изказвания и да цитирате лекари,които са казали подобни неща?
Исхемичната болка при миокарден инфаркт е една от най-силните болкови усещания,изключително силна,стягаща,раздираща,локализирана както отпред на широка основа,зад гръдната кост,така и с ирадиация към гърба,лява ръка,шия,челюст.Локализацията и интензитета са много вариабилни.Разбира се има случаи на безболково протичане и специална форма на тиха миокардна исхимия,но те са по-редките случаи.
Има много заболявания,протичащи с гръдна болка,но при теб,на твоята възраст сигурно е невралгия или миалгия.
От години се влача в интензивно кардиологично отделение(кардиологията ми е страст) и онзи ден станах свидетел как млада жена на 30г беше с обширен преден миокарден инфаркт ooooh!,просто занемях,мой набор,а уж нас жените хормоните ни пазели до климакса. newsm78Вече нищо не може да ме учуди!

Общи условия

Активация на акаунт