мляко в следобедните закуски

  • 361
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте
първо да се представя - мама съм на почти 10 месечно момченце. С радост заявявам, че сме от кърмещото общество - кърмим се твърдо сутрин и вечер, а понякога и през нощта.
 Въпросът ми е за следобедното хранене, досега на Борис му давах каши или плодови пюренца. Иска ми се да разнообразя менюто с грис, мляко с ориз - но досега не се осмелявах, защото не заех с какво мляко да ги приготвям. Вече не се изцеждам и се чудя дали да използвам адаптирано мляко или обикновено краве мляко? Какво ще ме посъветвате? И ако сте за адаптирано - на каква марка да се спра - досега не сме използвали никакво - кое ще му е най-вкусно спрямо кърмата?

# 1
  • Мнения: 255
Здравей и добре дошла!

С марките адаптирани млека не съм никак наясно, както и повечето мами тук, в съседния форум ще могат да ти дадат повече информация за тях. Адаптираните млека не се подлагат на термична обработка и на кутиите е отбелязано да не се разтвавят при температура по-висока от 50 градуса (ако не се лъжа), а закуските които си изброила изискват варене. Адаптиано мляко може да се добавя към вече сварената каша, грис или нишесте. Относно  прясното мляко бих ти препоръчала да изчакаш до годинка.

Аз следобед кърмя малкия и му давам и някаква "безмлечна" закуска  - каша, плодово пюре, смятам да въведа прясно мляко от следващия месец. И понеже скоро ще тръгвам на работа и следобедното кърмене ще отпадне, мисля да приготвям с прясно мляко следобедните закуски.

# 2
  • Мнения: 92
Защо не пробваш да свариш грис с вода и после да добавиш кърма.
Иначе и аз съм за АМ пред киселото.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 446
Аз слагах и още слагам в следобедните закуски АМ. Сварявам гриса или каквото съм решила с вода и след това прибавям и АМ 3-4лъжички, които е добре да са разтворени предварително в малко вода.
Аз давам Нутрилон. Не знам кое АМ е най-близо по вкус до кърмата.

# 4
  • Мнения: 8
Благодаря на всички. За кравето мляко май наистина ще изчакам до годинка. Закуските стават по-вкусни, ако не са само с водичка, но ще видим ... може да пробвам след като се сварят да добавя малко АМ или да поизчакаме още 2  месеца. Hug

Общи условия

Активация на акаунт