Малтофер на кърмено бебе

  • 7 247
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Искам да попитам дали някой дава освен Вигантол и Малтофер на своите кърмени бебета. Моята педиатърка изписа на бебето ( беше на 1 м.) Малтофер и Вигантол. Давам Малтофер по 3 капки и Вигантол по 2 на ден. Бебето ми има ужасни колики,а също така има и зелени акита. Питах педиатърката, тя каза,че не ака зелено заради малтофера. Тук сега чета във форума, че на кърмено бебе няма нужда да давам желязо. Борис е вече на 2 1/2 месеца. Наддава повече от 1 кг на месец и се развива добре, така, че има ли смисъл да му давам малтофер. Той се роди в 35 г.с. и може би за това педиатърката ми е дала за всеки случай желязо

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз давах,но много за кратко.На 6 месеца ХБ ни беше 105 и педито изпизса Малтофер.Още на 3-я ден започна да ака тъмно зелено,допитах се до друг лекар,който ми каза,че изхвъря ненужното желязо,затова ака зелено.Спрях го и след 1 месец ХБ вече беше 140 без Малтофера Peace
А пък за всеки случай лекараства не бива да се дават Naughty

# 2
  • Мнения: 2 274
    Синчето като беше на 3 месеца, когато тогавашната му педиатърка ми каза, че хемоглобинът му бил нисък и му изписа Малтофер! Давах му го за няма и седмица, но забелязах, че веднага акитата му станаха черни, а в упътването пишеше, че ако потъмнеят значи изхвърля ненужното желязо! Спрях малтофера и потърсих друга лекарка, тя погледна резултатите на малкия и каза, че това са нормални стойности за едно бебе и да спра лекарството / добре че го бях спряла /. Назначи му нови изследвания, които показаха, че няма никаква анемия! Според мен трябва да си искаш изследвания на кръвта! Не могат превантивно да изписват лекарства!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
А защо педиатърката е изписала Малтофер?
Кърмата доставя нужното количество желязо на бебето до навършване на 6 месеца. Затова, тогава се прави ПКК (пълна кръвна картина) и на база показателите на хемоглобина, се преценява... Спрете да давате Малтофер и потърсете второ мнение от друг педиатър. Не е хубаво на толкова малки бебета да се изписват каквито и да е лекарства, без изследвания!

# 4
  • на Север
  • Мнения: 503
И на Моника изписаха Малтофер, като беше на 4 м. Лекарката ми каза, че към края на третия месец желязото в кърмата се изчерпвало и затова профилактично да давам. Тогава се направих на ударена и премълчах. На следващата консултация ме попита давам ли Малтофера и аз казах, че като видя хемоглобина от изследванията, които правят на 6-ия месец и тогава ако има нужда ще давам и тя повече не повдигна въпроса. Хемоглобина на 6 месеца беше 113, каза че е нормален

# 5
  • Мнения: 2 220
Давах му сега 2 месеца Малтофер, а Вигантол все още, защото му е голяма фонтанелата. Много-много рядко акаше черно. Значи му е било нужно желязо  Thinking Според лекарката е напълно нормално да се случи. Но ей така не бих го давала, излишно е! Когато се направи изследване, тогава ще се преценява.

# 6
  • Мнения: 393
Аз също давах Малтофер 1 месец.Но нашия хемоглобин на 6 мес. беше 86 SadДоста нисък.Но на токова малко бебе според мен не е нужно.Първо трябва да се направят изследвания.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 9
Моя въпрос не е много по темета но се надявам на отговор. Изгубила съм листовката на малфотер и не се сещам как се съхраняваше на тъмно ли, на хладно ли? Надявам се някой да ми помогне. Благодаря предварително! smile3525

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Спри веднага малтофера на бебето си... Няма никакъв смисъл от него... Първо - не се усвоява... Второ - може до някаква степен да увреди стомахчето и червата... И трето- докарва му ужасни колики... Още причини необходими ли са...?


П.С. Потърси в последните ПЕТ страници от този форум... Има поне ПЕТ теми за хемоглобин, кърмено бебе и даване на малтофер... А като си поиграеш с търсачката... Ще ти излезат още СТО такива теми...

П.П.С. ПКК на шест месеца е излишно изследване и освен да ви стресират със стойности, за нищо друго не служи...

П.П.П.С. Пък да не говорим за "точността" на лабораториите... В три различни лаборатории ако изследваш една и съща кръв... Ще ти дадат три различни резултата... С поне 30 единици разлика...

# 9
# 10
  • Мнения: 1 165
И аз скоро се допитах по този въпрос във форума.ние сме на два месеца и също се родихме по-рано,правихме и изследване на кръвта и хемоглобина ни беше нисък.Но от това ,което прочетох тук...Експрес ти е дал връзки към тази тема-прочети ги.Аз лично смятам да отида при друг лекар и ще видим какво ще ми каже.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 164
А защо педиатърката е изписала Малтофер?
Кърмата доставя нужното количество желязо на бебето до навършване на 6 месеца. Затова, тогава се прави ПКК (пълна кръвна картина) и на база показателите на хемоглобина, се преценява...
Подкрепям това мнение.
Вигантол спрях да давам преди няколко месеца, въпреки, че фонтанелата й е още голяма.

# 12
  • Мнения: 1 735
На нас също ни изписаха превантивно Малтофер ,но аз отказах пред педито. Обосновах се също така. Тя каза: "Ще видим."
Направихме изследванията и видяхме: хемоглобин - 127 и добри резултати като цяло.
Коментар на педито : "Браво! Отличничка!"

Нямаш нужда от нищо превантивно, природата се е погрижила човекът да оцелява и без превантивни лекарства.  Wink
Също така отказах и Флуора ,който ни изписаха.
Коментар на сестрата на педито : "Е ,то си е вашето бебе ,вие си поемате риска да не му изникнат достатъчно здрави зъби."  hahaha

# 13
  • Мнения: 44
Детенцето ни навърши 11 месеца. До сега са му правени три изследвания на кръвта. На шестия месец - 108 хемоглобин, а следващите пъти, съответно 104 и 102 т.е намалява.
След второто мисля изследване давахме два месеца Малтофер, но никакъв ефект за хемоглобина.
Някой знае ли на какво е признак това?
Моят хемоглобин и по време на бременността до сега е между 108 и 115.
Благодаря Ви предварително.
Може ли също някой да ми каже какви са признаците на талесимията?

Общи условия

Активация на акаунт