Как да замразя тиква, тиквички и моркови?

  • 2 689
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 381
Здравейте!
Искам да замразя жълта тиква, тиквички и моркови, но незнам как.Трябва ли да ги беля или бланширам и ако да-как newsm78 Изобщо не ми е ясно Confused И колко време мога да ги съхранявам замразени?
С тези ще приготвям някои пюрета за дъщеря ми.
Благодарности  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз остъргвам кората, режа на кубчета и замразявам директно - без бланширане.Супер си стават пюренцата после.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Аз остъргвам кората, режа на кубчета и замразявам директно - без бланширане.Супер си стават пюренцата после.

И аз така. Тиквата я замразявам на по- едри парчета. После директно в тенджерата, без размразяване.

# 3
  • Мнения: 354
Аз ги замразявам обелени и нарязани на кубчета. Не бланширам тикви , моркови и тиквички. Използвам ги до 6 месеца . Не съм правила бебешки пюрета с тях. Моето чедо отдавна е на обща кухня.

# 4
  • Мнения: 431
Аз остъргвам кората, режа на кубчета и замразявам директно - без бланширане.Супер си стават пюренцата после.
И аз така, тиквичките ги режа на кубчета или на колелца и също така ги слагам без да обработвам предварително, а моркови не замразявам защото си има през цялата зима по пазарите.

# 5
  • Мнения: 2 609
Тиквата я стържа, а морковите и тиквичките режа на кубчета, без да бланширам. Peace
Грах, пипер, зелен боб и други зеленчуци- по същия начин.

# 6
  • Мнения: 5 475
Тиквата я стържа, а морковите и тиквичките режа на кубчета, без да бланширам. Peace
Грах, пипер, зелен боб и други зеленчуци- по същия начин.

Ще добавя и подправки,нарязани на ситно и в плик за фризер!  Peace

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Ще добавя и подправки,нарязани на ситно и в плик за фризер!  Peace

А, да, обаче ги прибирам в мънички пликчета. После по- лесно се употребяват.

# 8
  • Мнения: 2 381
Още тази вечер се захващам за работа!
моркови не замразявам защото си има през цялата зима по пазарите.
Така е, има, но за Паолина предпочитам да са от градината на баба ми Wink
Страхотни сте, много благодаря lovekiss

Общи условия

Активация на акаунт