Алергичната кашлица- защо се обостри от влажното време?

  • 3 142
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 413
Синът ми направи пак алергична кашлица - лаеща,събота започна, снощи през нощта му направиха инжекция ... забравих името...и така спа през нощта спокойно. Днес пак кашля - пие кларитин, инхалации правим над съд с вода и ампула адреналин, но няма сериозно облекчение, съсипа се милото - на 4 годинки е... така не ми се ще да влизаме в болницата...други сипмптоми няма, кажете с какво да облекчим кашлянето Praynig

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 11:42 от мечтица

# 1
  • Мнения: 5 525
Вентолин инхалатор.Облекчава астматичният пристъп.Ние го ползваме винаги когато и мойте деца започнат да кашлят с алергична кашлица.При нас понякога кашлицата продължава по цял месец.Предполагам, че инжекцията която са му направили е Урбазон.За съжаление и ние често прибягваме до него.

# 2
  • Мнения: 1 455
Вентолин и антихистаминов сироп или капки (Кларитин или Зиртек). Инхалациите са задължителни. Все пак тези сиропи не лекуват, само облекчават за момента. Моите деца също имат подобни проблеми и се опитваме да ги преборим с хомеопатия. За съжаление не са се излекували още, но поне се оправят без  Вентолин-а, който има доста странични ефекти и е доста вреден.
поздрави

# 3
  • София
  • Мнения: 223
Пробвай с хомеопатия,аз лично при това дооста успешно облекчавам с мед намазан в/у вестник,обаче всички го отричат,така че newsm78!Най-добре е да си следваш предписанията на д-ра!Успех и дано не стигате повече до Урбазон Praynig

# 4
  • Мнения: 131
Когато сина ми кашляше много имаше бронхит и какви ли сиропи не изпи - кашлицата не минаваше , но лекарката ни каза за една отвара , от която не вярвах,че ще му мине , но след като пи от нея няколко пъти кашлицата първо намаля после му мина изцяло. Но в същото време пихме и АБ заради бронхита.Отварата е следната - Слага се даври - парче дюла, някоко счукани ореха,бонбони лукчета,2-3 парчета локум  и цвят от индрише. Като заври се получава сироп от които ни мина ужасната кашлица.Дано съм ви била от помощ.

# 5
  • Мнения: 1 942
Ами когато кашлицата е мъчителна правим инхалации с Вентолин. Правят се с едно приспособление като балон /от едната страна детето лапва, а от другата се пръска и детето вдишва 10-на пъти дълбоко/. Правят се през 4 часа и до ден започва да отхрачва. Така смятам, че е по-добре отколкото да пие Вентолина, защото веднага отпуска дробовете и не преминава първо през целия организъм докато стигне до белите дробове. Трябва да го научите да плюе, че иначе повръщат от храчките.  Гледай да не бяга или да се вълнува много. Когато Боби има притъп разрешаваме малко повече телевизия и компютър, няма как. ако се затича или смее много дробовете се свиват и запо0чва да кашля. Проветрявай често. С времето ще му хванеш цаката и ще тушираш пристъпите за ден /което не значи че за ден и хоп вече няма да кашля, ами няма да се мъчи/. С тебе сме   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 166
Миналата пролет имахме такъв проблем - успешно се излекувахме с Вентолин и колкото и да е странно - чай от бъз/цвят/. За чая ми каза една пенсионирана педиатърка. От тогава винаги държа сушен цвят от бъз под ръка и както го усетя - чайче и ако е по-сериозно - и Вентолин. Успех! Желая бързо оздравяване!

# 7
  • Мнения: 1 413
Благодаря на всички за отговорите! Днес е малко по-спокоен, вчера следобяд направихме инхалация над съд с кипяща вода и ампула адреналин в нея, облекчи го и започна да намалява кашлицата. Пробвахме да му дадем Вентолин още в неделя, но върна  Sick и него и цялото си стомашно съдържимо, може би не му понася.
Подобен проблем сме имали веднъж - миналата година през май - и не мога да проумея защо ги прави тия пристъпи - явно му влияе влагата, но към какво точно е алергичен засега не може да се каже - няма 4 години, а изследванията се правят като навърши 5. Иначе не е боледувал сериозно, антибиотик не е пил 1 година - слава Богу! - но си покашля. Ако някой има обяснение, моля да сподели опит!
Променям и заглавието в тази насока.

# 8
  • Мнения: 5 525
Предполагам, че сте пробвали Вентолин сироп.Защо не опитате с Вентолин инхалатор?действа много по-бързо и няма какво да повръща, просто го вдишва.Обикновено при нас алергичната кашлица се засилва при влажно време.

Общи условия

Активация на акаунт