Как да ускоря рефлекса на потичане?

  • 519
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Здравейте мами! До скоро нямах проблем с рефлекса на потичане-след около 1 до 3 мин. ми слизаше кърмата.Но от няколко дни при нощните кърмения понякога минават и 30 мин Sad Бебчо го кърмя 4-5 пъти на денонощие, а даже сега и по-често че го мъчат зъбките и понякога отказва твърда храна.Как мога да ускоря процеса на потичане на кърмата?   newsm78Ако някой е имал подобен проблем ще съм много благодарна да сподели.

# 1
  • Мнения: 398
Възможни причини за забавено потичане на млякото:
Безпокойство, болка, стрес, студ, прекомерен прием на кофеин, пушене, употреба на алкохол, употреба на някои лекарства. Възможно е и при претърпяна операция на гърдата.
 
 
 Някои неща, които могат да помогнат:
Вземете топъл душ преди кърмене(според мен това ще помогне много, но не и през нощта  Simple Smile)
Осигури си спокоен кът за кърмене
Пуснете си музика, която ви харесва
Съблечете бебето по памперс и вие се съблечете до кръста, за да увеличите контактът кожа до кожа
Вземете си чаша вода или чай
Преди да поставите бебето на гърда, направете лек масаж на гърдите и леко дърпайте зърното. Топла кърпа на гърдата помага също
Съвсем свободен и избирателен превод за kemy от http://www.kellymom.com/bf/supply/letdown.html
  bouquet
Надявама се да помогне

# 2
  • Мнения: 298
Виж това, може да ти свърши работа:

http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html

Успех!!

# 3
  • Мнения: 3 760
В твоя случай чаша топъл чай (от термос) и контакт кожа до кожа.

# 4
  • Мнения: 393
Благдаря на всички!Петя ще пробвам масажа-дано да свърши работа.merrymom не откривам причина от тези които си споменала.Всъщност снощи достигнах до извода, че бебчо не суче така енергично като се събуди нощем.Възможно ли е да се успокоява на гърдата, просто да не е гладен?Въпреки че на него за 8 мес не му се е случвало да ползва гърдата за успокоение.Винаги се нахвърля все едно че гладен го държа.

# 5
  • Мнения: 8 917
Удобна поза
Спокойствие
Отпускане

Ефектът е гарантиран Peace

Общи условия

Активация на акаунт