48 ОДЗ - дайте мнение

  • 2 363
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Някой да каже нещо за 48 ОДЗ  Praynig Тръгнахме март месец (звероните са на 2 год. и 4 месеца, близнаци са) и естествено се разболяха. Направиха тежки гнойни ангини, особено единия, два месеца не може да оздравее  Sad Сега ще махаме и трети сливици. А нашата педиатърка много ни разубеждаваше за 48 ОДЗ и талони за изследвания не искаше да дава, сега не дава и бележки, имало скарлатина... Все нещо имало в тази ясла, гледали ги лошо, взимали ги болни.. ужас  ooooh! !
Не знам какво да правим?! Не мисля, че в другите ясли ги гледат по-добре и не ги взимат болни. Дайте мнения, моля ви  Praynig Да пробваме ли пак там или да сменяме, и с какво да сменим (темата за детегледачка да не я отваряме, няма да стане). Някой знае ли нещо и за 53-а в Банишора?

# 1
  • Мнения: 997
 48 ясла, Западен парк. Аз съм доволна от там. Те болни ги взимат в повечето ясли. Вени ходи там от 1,2 до почти 3-годишен. Знам, че всяко дете е различно, но той е боледувал само два пъти. Без хич, не може. Съжалявам да прочета за боледуването на дечица ти - явно е било тежко. Но, не мога да кажа, че съм имала проблеми там или в градината по-късно. Освен това се грижат добре за децата, според мен. Естествено, за всяка градина има разнопосочни мнения, но моите впечетления като цяло са положителни newsm78

# 2
  • Мнения: 57
Дали говорим за едно и също нещо  newsm78 ? Аз питам за 48 ОДЗ "Братя Грим", намира се във Фондови жилища? А 48-а ясла май е друго  Thinking Но... ако ни е близо, може да сменим. Къде се намира вашата ясла, как се казват учителките на Вени?

# 3
  • Мнения: 2 125
И аз съм доволна от 48 ОДЗ . Там сме от септември 2005 г. и сме боледували 2 пъти. Според мен зависи много от децата - как са с имунната система. Винаги има някой сополив или с кашлица, но Александър например цяла зима не мръдна - нищо не го хвана (имаше и скарлатина в групата), но сега, може би от това, че ги събличаме-обличаме, заради топлото време - изстина и отсъства от ясла.
Не мисля, че ги гледат лошо...единственото нещо, което ме дразни е че всичките му дрехи, с които го пращам там са изцапани с белина, ама това го нищихме в друга тема Crossing Arms
Пробвай пак да ги пуснеш като се затопли....
В коя група сте?

# 4
  • Мнения: 997
Дали говорим за едно и също нещо  newsm78 ? Аз питам за 48 ОДЗ "Братя Грим", намира се във Фондови жилища? А 48-а ясла май е друго  Thinking Но... ако ни е близо, може да сменим. Къде се намира вашата ясла, как се казват учителките на Вени?

Определено не говорим за едно и също......Фондови жилища newsm78, малко ще ти е далеко нашата ясла. Но ако не намериш друго пиши на лични....ще ти дам координати Hug

# 5
  • Мнения: 57
Супер, че най-накрая се включи някой от 48-о ОДЗ. Ние сме (т.е. бяхме, защото не са ходили 2 месеца, а тръгнаха март) във 2-а ясла. Наистина имаше скарлатина и точно тогава се разболяха и нашите. За Ангел педиатърката ни каза, че със сигурност е болен от скарлатина и понеже положението му се усложни, стигнахме до специалист-инфекционист, който отрече тази диагноза (разбира се, направихме маса изследвания, а как се охарчихме лелеее Money... но.. важното е, че децата са добре). И така де, сега не знаем със сигурност Ангел от какво е бил болен, а то продължи 2 месеца, вярвайте!
Както и да е, аз съм сигурна, че не можем да обявим яслата за виновна (тук обаче имаме разногласия не само с педиатърката, а и с нашия татко  Sad). Иначе жените, които се грижат за тях - Виолета, Нина и другите, как им бяха имената  newsm78, ми се сториха свестни. И децата бързо свикнаха. На 3-я ден почти не реваха..
Но това боледуване, все така ли ще е  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт