Хигиена на интимните места след раждане

  • 8 634
  • 39
  •   1
Отговори
Извинявам се за този въпрос, но все пак и за това атрябва да се пита - с какво се миехте след като родихте - на мен гинекологът ми предписа нещо , което го няма по аптеките - нямало внос от години /чудя се как той не го знае това/ и то заговорихме за това едва след като изрично го попитах, чудя се защо никой не дава указания и за това, защото не мога вечно да се подмивам с вода с разтворен в нея йод. Предварително благодаря на отзивчивите мами.

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз се миех със силна отвара на тетра(смрадлика). Отварата е действаща само 2часа и аз варях в къщи като ненормална, а в болницата майка ми ми носеше по 3 пъти на ден. За второто раждане не им дадох да ме мият в болницата, а си го правех сама. При първото раждане следствие на немарливост и недостатъчна хигиена в болницата #Crazy получих такава ужасна инфекция, че направо не искам да си спомням.

# 2
  • Мнения: 1 097
като гледам си родила 1 ден преди мен  Flutter
това за годността на отварата от смрадлика аз не го знаех  Blush
Све ми донесе в болницата една бутилка 1,5 литра и с нея се миех там. После като свърши с вода.... Ама мен ме изписаха за 2-рия ден, та не съм стояла много там..
Все още се мия само с вода, страх ме е да използвам някакви измивни продукти, дори и специално за тази област  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 353
не е вярно че годноста и е 2 часа а 24 часа.Вземете прочетете упътването.На опаковката пише(ако я купувате от аптека)А аз лично се мих с йодена вода.Малко йод се разбърква с половин литър хладка вода докато стане с цвят на бира

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аз се миех първо с вода, после с интимен гел и ползвах спрейче "Бивацин". Много помага. Peace

# 5
А аз лично се мих с йодена вода.Малко йод се разбърква с половин литър хладка вода докато стане с цвят на бира
и аз така, но докога - вече 3 седмици... Confused

# 6
Само с отвара от смрадлика почти месец, от тогава с водичка. Акушерка ми прероръча да прекратя използването на Бивацин седмица след раждането, защото причинява гъбички.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Смрадлика-тя е вълшебна за тази цел Peace

# 8
  • Мнения: 733
Смрадликата е невероятна за тази цел  Peace, дори да не си раждала може да се миеш с нея профилактично  Wink.
Аз се миех със силна отвара на тетра(смрадлика). Отварата е действаща само 2часа и аз варях в къщи като ненормална, а в болницата майка ми ми носеше по 3 пъти на ден. За второто раждане не им дадох да ме мият в болницата, а си го правех сама. При първото раждане следствие на немарливост и недостатъчна хигиена в болницата #Crazy получих такава ужасна инфекция, че направо не искам да си спомням.
Трайноста и не е 2 часа нещо са те заблудили, а 24часа както е казала ВЕСЕНЦЕ. Сега можеш да си спестиш честото правене

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
От Бивацина наистина се получават гъбички. Аз доста време, след като ме изписаха си пръсках, защото бях със страшно много шевове. Раждах юли месец в най-големите жеги, освен това ми сложиха разграждащи се конци и вътре и вънка и те вече се бяха разградили, а епизиотомията ми не беше зарастнала напълно, та затова пръсках като луда Бивацин...Накрая се сдобих с гъбички точно по местата, където най-много бях пръскала - не навътре към срамните устни и влагалището, а почти към сгъвката на краката. Ама като никой нищо не ти казва...

# 10
  • Мнения: 8 242
Мда.. тоя Бивацин много гаден Sad И ние си имаме гъбички.. и бебо даже млечница направи  #Cussing out

Гледай колкото може по-малко лекарства да използваш!
Баня със смрадлика е много готино нещо  Peace Можеш и само да се подмиваш, може и малко да се покиснеш 10тина минутки  Mr. Green

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За двата часа за трайността на отварата от смрадлика го знам от майка ми, а тя не знам от къде го знае. Аз въобще знам за отварите, че са най-ефективни до няколко часа след приготвянето. Е, малко съм се престарала явно, но то не е във вреда Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 7 831
А аз лично се мих с йодена вода.Малко йод се разбърква с половин литър хладка вода докато стане с цвят на бира
и аз така, но докога - вече 3 седмици... Confused

И аз използвах Смрадлика и Бивацин. Спрях след няколко седмици, не помня точно  Embarassed, но като започнах да усещам, че всичко е зараснало, вече нямаше никаква болка и постепенно разредих и спрях. Бивацина спрях  доста по-рано, още като паднаха конците.

# 13
  • Мнения: 723
Миех се с отвара от смрадлика 1-2 седмици след раждането. После си ползвах интимния гел.

# 14
  • Мнения: 4 418
Миех се с отвара от смрадлика 1-2 седмици след раждането. После си ползвах интимния гел.
И аз така + йодена вода ,но само 10 дни и после с интимния душгел на Нивеа ,който ползвам отдавна..

Общи условия

Активация на акаунт