Отново за третата сливица

  • 916
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте мами и татковци! Дайте съвет какво да правим с тези трети сливици (на двамата ни близнаци Явор и Ангел). Децата не са чак толкова зле, дишат през устите, но по-сериозното е, че изкараха много тежки и продължителни гнойни ангини с 40 градуса температура и няколко антибиотика  Sick. Страх ни е това да не се повтори.. А иначе са на 2 години и половина, мненията на докторите са противоречиви по отношение на възрастта и въобще по отн. на това дали да се махат тези трети сливици. Ние ходим при д-р Цолов-УНГ от ИСУЛ... Кажете нещо за него, ако го познавате.
Какво да правим  newsm78  Thinking .. Ще сме благодарни за всяко мнение или съвет   

# 1
  • Мнения: 816
Ми не знам какъв съвет да дам, освен ако много се тревожите да идете и на още един специалист УНГ, като например при доц. Тодоров ( и той е от Исул, но май вече работи само на частно, някъде из форума му има координатите, води се за един от най-добрите). Ангината не е свързана само с третата сливица. Може и без нея пак да се изкара много тежка гнойна ангина.
И моята голямата има трета увеличена сливица, но за сега на бързам да я махам. Може да си се оправи от самосебе си. ПОжелавам ви да не карате повече тежки болести и да сте спокойни.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 063
Мненията по този въпрос са много противоречиви.Ние лично махнахме третата сливица,защото беше много уголемена.След дълго ровене и питане,реших да се доверя на лекаря си и се оперирахме,защото положението ставаше критично -три пневмонии за една година, а едната с усложнения в ушите.Не познавам твоя лекар и нищо не мога да кажа,аз водя децата си при доц. Бенчев в МВР болница.
Какво ти казват за другите две сливици?

# 3
  • София
  • Мнения: 896
Копирам мой постинг от преди, за да не пиша пак:
Моята дъщеря е на 4 г. Когато беше на 3г.8м. започна да хърка, да диша с отворена уста, да се оплаква от ушите. Заведох я на специалист УНГ, защото предположих, че се е увеличила третата сливица. Доктора потвърди съмненията ми и ми обясни и това, че сливицата запушва каналчетат от ушите и те се пълнят с течност, което може да доведе до проблеми. Предписа и капки, които да намалят отока. Аз обаче му казах, че се лекуваме с хомеопатия. Той каза, че няма нищо против и че е виждал чудесни резултати от такова лечение. Веднага след това започнахме лечение с хомеопатия и има много голям ефект. Диша спокойно през носа и няма проблеми с ушите.
Ако искаш, мога да ти дам координати на лекарите.

# 4
В петък махнаха на дъщер ми (5г.) третата сливица. Всичко мина много по -лесно отколкото си го представях. Постъпихме в 8.00ч, за 30 минути мина операцията и след окопо четири часа ни пуснаха да си ходиме. Сега е добре, казва, че не я боли гърлото, само като си духа нослето. Ще видиме зимата как ще сме.
Ако ви интересува мога да ви дам телефона  на нашия проф.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ЗА махането на 3-та сливица съм, че даже и на останалите 2, ако са болни.

3-тата назална сливица е в 100 пъти по-голяма вреда, отколкото да има някаква полза от нея.
svilen - консултирай се с чутав УНГ лекар и действай. Няма нищо страшно в самата процедура. Прави се с пълна упойка и дечко няма никакъв спомен след това.

Ох  ooooh!, сигурно за 100-тен път давам координати на моя лекар:
www.lolov.com

Що не четете и не търсите с Търсачката бре хора?   newsm78

# 6
  • Мнения: 3 861
И ние сме в отбора на страдашите от уголемена #-та сливица. Още е малъй=к за операция, а вече не си спомням, кога за последен път съм го видяла нормално дишащ и нехъркащ   Sad Аман от тези болести

# 7
  • Мнения: 8
Благодаря на всички ви  Simple Smile Ще помислим още малко, може би ще отидем при още един специалист... И накрая сигурно ще ги махнем  #2gunfire Въпроса не е в махането обаче, а в това какво ще е след операцията.. Децата няма да спрат да боледуват, но дано да спрат да хъркат и да задишат нормално.
Някой да каже нещо за д-р Цолов, един джаснат ми се струва...
Ами... това е  Stop


# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...а в това какво ще е след операцията.. Децата няма да спрат да боледуват, но дано да спрат да хъркат и да задишат нормално...

мдам. Точно това ще стане.
И евентуално няма да правят чести отити, ако преди махането са имали!
За джаснатия д-р нищо не знам, но за така предложения от мен д-р Лолов, главата си залагам за неговите безгранични способности  Peace

# 9
  • Мнения: 57
Аз видях страницата на този д-р Лолов, но не е ли малко скъпичко .. 40 лв.  Money Какво толкова ново и ценно ще каже, че да струва 40 лв.  Thinking А за близнаците ще е 80.. Дали си струва? Той не приема ли с направление?

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да.
40 лв. му е хонорара и дава много ценно инфо. Винаги и по всяко време. Няма друг такъв лекар заклевам се, а аз доста УНГ специалисти обиколих, преди да ГО намеря Wink

(доц.Тодоров и шефа на ИСУЛ - проф. Карчев, Улевинов и т.н...пълни неумейци, пък нега взимат по-евтинко)
Успех, каквото и да решиш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт