Пак за спането-нормално ли е да спи през нощта почти 12 часа

  • 1 371
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Преди време спрях да храня малкия през нощта,защото много качваше и защото храненията бяха с едно повече.Започнах да му давам водичка  и така до преди  няколко  дни,когато вместо да го взимам от леглото директно му дадох бибата и той сладко си заспа.Тогава се будеше през 20 мин примерно и след като слагах бибата в устата пак заспиваше.Така беше първата нощ. После се будеше  през час (2 пъти) до 7-7:30 когато го нахраних.Към третата-четвърта нощ  на терапия само с бибата(която не понася иначе през деня) се събуди само веднъж и спа до късничко,такаче прави пауза от ядене до ядене почти 12часа.,като през това време не приема  нищо друго.И тази сутрин  така.Като станем не е кисел и не започва веднага да мрънка ,че е гладен.Смее се ,говори ми и след като приключим с преобличането и види,че му подготвам шишето започва да плаче.

Та...втора вечер спи почти 12 часа,нормално ли е според вас това?

П.П. Тино е на 3 месеца и половина

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ами всички бебета са различни,щом не се събужда явно не е гладен,иначе ще реве.Според мен няма какво да го събуждаш,той сам ще си покаже.Щом бебчо е добре и наддава,няма за какво да се притесняваш,явно ще си имаш поспаланко,възползвай се от момента  Wink

# 2
  • Мнения: 4 806
нормално е и това може само да те радва - има ли спокоен сън детенцето.
Това може и да се промени като започнат зъбките да никнат. А може и да не се промени - да ги изкара лесно.

Всяко бебе е индивидуално и щом е в добро самочувствие, няма място за притеснения

# 3
  • Мнения: 56
И моят син така спи от 2 месечна възраст. Аз дори не съм го отучвала от нощните хранения - просто сам спря да се буди. Не се притеснявай, напротив - радвай се! Нали си изпива нужното количество мляко през деня,значи всичко е на ред. Ще започне да ти се буди през нощта, като започнат зъбите и ще плачеш за това време, ама нямаааа!

# 4
  • Мнения: 4 392
И според мен е нормално. Peace

# 5
  • Мнения: 959
За мен е нормално. И ние някъде от средата на 3-ти месец спим по цяла нощ и правим около 12 часа пауза между пъследното и първото хранене. Сутрин като се събуди също не реве и не показва по никакъв начин че е гладна. Така че споко.

# 6
  • Мнения: 3 760
На вашата взраст и Маги спеше по 12-13 часа. С тази разлика, че е кърмаче  Laughing А и не съм правила нищо, за да я отказвам от нощните хранения. Нито съм давала вода...

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Щом детето е добре и усмихнато - всичко е ОК! Спи и ти толкова! Simple Smile При нас паузата е точно 8часа и аз мечтая за повече...

# 8
  • Мнения: 419
според мен е нормално за детето сънят е здраве Grinningмоето мом4енце спеше по 18-204аса на денонощие Winkбудеше се само за папкане.Ако не ти е нервно детенцето зна4и няма от какво да се притесняваш  bouquet

# 9
  • Мнения: 5 790
Естествено, че е нормално. Щом му се спи - да спи! Няма да го будиш, я! Вики така спеше от 2-месечна възраст и досега така. Буди се сутрин между 9 и 10 часа. Бибата вече сама си я намира, почти на сън, слага си я в устата и продължава да спи. Радвай се, че спи, не му мисли въобще дали е нормално или не.

# 10
  • Мнения: X
Ха - ми радвайсе, че като поотрасне ще почне да се буди и ще си спомняш с умиление за тези моменти на спокоен сън.......де на мен тоз късмет Tired

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
Нормално е .И малкия до скоро Wink спеше по толкова:) Wink

# 12
  • Мнения: 7 821
Наслади се на момента и си отспи  Simple Smile. Всъщност много голяма част от бебета на тази възраст сами отказват нощните хранения и започват да спят по цяла нощ.

# 13
  • Мнения: 6 390
напълно нормално е  Peace

# 14
  • Мнения: 5 183
Естествено, че е нормално. Щом му се спи - да спи! Няма да го будиш, я!

То4но така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт