лесно чупливи кости

  • 1 992
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 455
Днес дъщеричката ми паднала в градината и резултатът е счупена ръчичка  Cry . Ръката е счупена на китката и на лакътя. Според учителката, Цвети е паднала леко, всъщност едно момче я е бутнало от една не-функционираща люлка и не е било високо, но явно Цвети е податлива към подобни травми, защото миналата година си счупи другата ръчичка от едно банално падане. Какво мога да й давам, за да й се заздравят костите? Знам, че за малки деца има някакви таблети калции, но май са за по-големи, не помня. Попитах лекаря в Пирогов, но той не ми каза нищо конкретно.
Цвети е много внимателна, предпазлива, кротичка и тиха, но все на нея й се случват подобни неща. Мъчно ми е, защото много е изстрадала, милата - още от бебе  Cry .

# 1
  • Мнения: 468
Защо не изследвате костна плътност и калций в кръвта?
Миличката, дано и е за последно и вече да не я боли!

# 2
  • Мнения: 1 455
За калция в кръвта и аз се замислих и ще искам да й направят изследванията, но как се изследва костната плътност?  Благодаря ти за отговора   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 818
И мен ме интересува въпроса, та ще следя темата. Моята дъщеря също вече си е чупила(всъщност пукала) 2 пъти ръката, а няма 3години дори...

# 4
  • Мнения: 468
С костен денситометър /май тъй беше/. Мисля, че е ултразвуков апарат. С такъв изследват за остеопороза. Освен Са е добре да се изследва и Р /фосфор/, защото те трябва да са в точно определено съотношение за да е всичко на ред. Но не знам на какъв специалист трябва да я заведеш.

# 5
  • Мнения: 1 455
Благодаря ти за информацията, ще се консултирам и с личната!

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На една приятелка момиченцето е така. В Пирогов са и казали, че има меки кости, податливи на счупване. Казали са й само да внимава да няма много травми, в смисъл да я пази от падания (не че е възможно...).

# 7
  • София
  • Мнения: 529
Племенницата ми също е с множество травми... Счупвания, навяхвания....
Тя си е и доста дива де Confused
Когато си правих изследване на костната плътност питах доктора да заведа ли и нея (тогава беше на 10 г.). Тогава каза, че изследването при деца няма да даде коректен резултат. Апарата работи с база данни за възрастни - нещо  от този род беше обяснението.

Дано с годините да се израстне проблема Praynig

# 8
  • Мнения: 5 393
Дани-съжалявам че Цвети е пострадала.Милото-дано да е за последно.Апарата за измерване на костната плътност се казва остеоденситометър.Има един в нашата поликлиника в Х.Димитър-ако решиш,наблизо ти е.  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 455
Момичета, благодаря на всички ви за отговорите   bouquet !

# 10
  • София
  • Мнения: 1 095
Повечко коластра милички! Тя се препоръчва за заздравяваве на костите. Заради растежните фактори в нея.

# 11
  • Мнения: 415
Калоят на 12.03 си счупи лявата ръка в китката Cry, при падане от втория етаж на леглото, а докато беше още с гипса, падна от една ограда и си счупи и двете кости на дясната ръка, близо до лакътя  ooooh!
В Пирогов, казаха, че костите му били О.К., просто кофти стечение на обстоятелствата  Confused
Давах му обаче разни хомеопатични дрънкулки, които докторката ни препоръча - в редултата бързо зарастване и много бързо раздвижване - без болка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт