Kypane na bebe v USA

  • 1 341
  • 15
  •   1
Отговори
Ne moga da pisha na kirilitsa,za koeto se izviniavam!
Niakoia mama,koiato jivee v USA, shte mi kaje li dali kype novorodenoto si bebe i polzva li niakakvo olio za mazane na tialoto mu.S dyshteria mi imame diskusia po temata,zashtoto tia e chela v knigi na amerikanski avtori,che bebetata ne se kypiat,a v Bulgaria e tochno obratnoto i az se opitvam da i obiasnia polzata ot kypaneto na malkite bebeta.Blagodaria vi predvaritelno!

# 1
  • Мнения: 3 367
Госпожо,дъщеря ви е права,тук препоръчват къпане на бебето на всеки 3-4 дни;не се мажат с нищо;след 3м може с бебешки лосион ако има нужда;
не се къпят всеки ден за да се предпази от изсушаване кожата ,а и е факт че не се цапат на тази възраст
така отгледахме дъщеря ни,сега и бебето,здрави и прави са,не се тревожете;
Анна

# 2
  • Мнения: 7 837
Да, правилно е прочела дъщеря ви. Дори и докато бяхме в БГ, не съм къпала бебето всеки ден.

Един съвет от мен - не й се бъркайте, налагайте или поучавайте. Оставете я да се води от инстинктите си. Тя Е майката на бебето и нека ТЯ взима решения за начина, по който ще го гледа.

# 3
  • Мнения: 2 757
Бебето се къпе не защото е мръсно. Къпане само с вода стига. После масаж. Допирът до кожата подпомага узряването на нервите и съответно развитието на детето. Бебето се чувства добре по време на и след баня и масаж - затова се прави. Безсмислено е да се жули със сапун защото бебето не е мръсно - и 1 път на 10 дена да се къпе не е проблем. Но по-полезно му е да се къпе и масажира  bowuu

# 4
  • Мнения: 4 629
Ние къпехме сина си през ден. И го мажехме с бебшко олио. Не му се е отразило зле по никакъв начин. За мен е малко прекалено да се къпе детето през 4 дни. Истина е, че не се цапат малките бебета, но все пак. Не съм привърженик на крайностите  Peace

# 5
  • Мнения: 6 167
Бебето се къпе не защото е мръсно. Къпане само с вода стига. После масаж. Допирът до кожата подпомага узряването на нервите и съответно развитието на детето. Бебето се чувства добре по време на и след баня и масаж - затова се прави. Безсмислено е да се жули със сапун защото бебето не е мръсно - и 1 път на 10 дена да се къпе не е проблем. Но по-полезно му е да се къпе и масажира  bowuu


съгласна съм  с това мнение ( само частта за узряването на нервите ми е малко смешна, тоест няма такова понятие в биологията).

Бебетата не се къпят, защото са мръсни, а защото това дава възможност за контакт, масаж и въобще по-интензивни движения, които са полезни за мускулатурата и тн. хабенето на енергия във ваничката също е полезно, след това бебетата се успокояват, хранят се добре и тн. 

има много теории за това как е полезно да се гледат бебетата, но истината според мен  е, че няма нищо ново измислено на този свят и една от най-хубавите гледки е на изкъпаното бебе вечер, което си гука след като се е нахранило и заспива спокойно. 

естествено , както каза анетте1104 всичко е въпрос на избор на родителите и те имат последната дума Peace

# 6
  • Мнения: 7 091
Аз още не съм къпала тук бебе Simple Smile защото моето голямото дете е родено в БГ, обаче честно казано се замислям дали всеки ден да къпя бебето като се роди. Тук водата е ужасно твърда и дори аз като се къпя всеки ден ако пропусна да се намажа с олио ужасно започва да ми се бели кожата. Иначе съм привърженик на къпането на бебето всяка вечер не от хигиенна гледна точка, а бебетата много се успкояват от допира с водата и това е един прекрасен завършек на деня( особено през лятото), създава се и рутина на детето, а и бебета се забавляват във ваничката Simple Smile.
Моето момченце през зимата го къпя на 3-4 дни( ако се е изцапал или е неспокоен и по-често) , през лятото всеки ден, но задължително после мажа с cream oil ( прилича на балсам, но е по-мазно).
Ако дъщеря ви се чувства по-комфортно и има доверие на лекарите си, които и препоръчват това, ми се струва че няма начин да я убедите в това да къпе бебето ако не иска. Хубаво е да не създавате напрежение помежду си, така че вие и предложете, нека да влезе и тя да прочете някои неща във форума, може да и допадне и да промени мнението си. Но и моят съвет е да не настоявате. Дори и да сте права, нека сама стигне до това си убеждение, иначе само ще се изнерви. Вскички сме били млади майки и знаем, как не обичаме " да ни дават акъл"  Wink Laughing, дори и да си променим после убежденията на 180 градуса Wink, особено пък в началото сме и малко поизнервени, преуморени..
Радвайте се на внучето и не се впускайте в безсмислени спорове  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 757
Бебето се къпе не защото е мръсно. Къпане само с вода стига. После масаж. Допирът до кожата подпомага узряването на нервите и съответно развитието на детето. Бебето се чувства добре по време на и след баня и масаж - затова се прави. Безсмислено е да се жули със сапун защото бебето не е мръсно - и 1 път на 10 дена да се къпе не е проблем. Но по-полезно му е да се къпе и масажира  bowuu


съгласна съм  с това мнение ( само частта за узряването на нервите ми е малко смешна, тоест няма такова понятие в биологията).

Бебетата не се къпят, защото са мръсни, а защото това дава възможност за контакт, масаж и въобще по-интензивни движения, които са полезни за мускулатурата и тн. хабенето на енергия във ваничката също е полезно, след това бебетата се успокояват, хранят се добре и тн. 

има много теории за това как е полезно да се гледат бебетата, но истината според мен  е, че няма нищо ново измислено на този свят и една от най-хубавите гледки е на изкъпаното бебе вечер, което си гука след като се е нахранило и заспива спокойно. 

естествено , както каза анетте1104 всичко е въпрос на избор на родителите и те имат последната дума Peace



Ами не знам, но не съм ги измислила тези неща, а са ми казани от педиатър. За узряване на нервите - може и да няма такова понятие, но все някак си се нарича - превела съм си го буквално от англйиски, а той нито на мен ми е роден нито на педиатъра, така че може и той да не се е изразил точно и аз като съм си го превела буквално така се е получило. Важното е все пак идеята - децата имат нужда да ги докосват, от вода - топлината и действа успокояващо - така се научават да усещат и тялото им да реагира на промените и така се подпомага развитието.  Аз сина го къпя рядко защото признавам си ме помръзва, а и той е труден за къпане, рита, изправя се и не ще да седне и накрая вместо той аз окъпана -жива мъка си е, трябва 2 ма яки мъжаги да го озаптяват  #Cussing out  Тук също много не си къпят децата и не е проблем. Просто моето лично мнение си е, че на бебето му е по-добре да го къпят

# 8
  • Мнения: 464
Аз къпех дъщеря си през ден в началото. Сега вече всеки ден. Мажа я с джонсън лосион от самото начало. Олиото ми е много мазно и затова не съм го ползвала. Знам, че в САЩ са против мазането с олио и слагането на пудра.....странна разбота нас са ни мазали със свинска мас като бебета.
За водата, аз не намирам разлиика..нямала съм проблем нито аз нито мишето.

# 9
  • Мнения: 5 183
Тук също са против къпането всеки ден. Аз си го къпех всяка ве4ер, оба4е, защото ни доставяше голямо удоволствие на двамата. Татито се вклю4ваше само през уикендите, поради естеството на работата си ... и късните смени, но и той обожаваше къпането. Кеееееееееф голям.
Като поотрасна и захитря, мал4о ми е плакал при всяко вадене от вани4ката - иска още да се плацика. Смилявала съм се понякога и съм го връщала обратно. Така де, щом му е кеф, защо не Simple Smile Та да уто4ня - къпехме се за кеф най-ве4е. А съм го къпала и по никое време през деня, освен нощното къпане, ако ми се е сторил изнервен или крив и неутешим. Една вана и е като нов. не си го втълпявам. Допира с водата винаги му е действал успокояващо.
За мазане - НИКОГА с нищо не съм го мазала, освен с редките слу4аи на за4ервено дупе. Е, разбира се, ползвам слънцезащитен крем на лицето и ръ4и4ките лятото преди разходка.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Дъщеря ви правилно е прочела Simple Smile
Не само в Щатите, а и в много други страни педиатрите не препоръчват къпане всеки ден. В същност не е проблем да къпеш всеки ден бебчето, но само ако е приятно за всички. В никакъв случай къпането не трябва да се приема като задължение, както е в България.
Първото го отгледах у нас и беше доста стресиращо това хранене под час, задължително къпане и масаж. Тук самичка си го гледам по тукашните правила и е много по-спокойно и ненатоварващо. Къпя само във водичка, понякога слагам и шампоанче Wink Ако беба беше спокойна масажирах, ако плачеше пропусках. Масаж може да се прави и през деня. Тук препоръчват да се ползва зехтин. На нас кожата ни беше сухичка и ни изписаха и някакво много евтино хидратиращо кремче, което може и във ваната да се слага вместо сапун  Grinning С това кремче къпех и масажирах.

# 11
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз имам бебе на почти два месеца и вече го къпем всяка вечер, както са казали другите мами, най-вече за кеф и за да му се създаде ритуал. В началото (първите две-три седмици) го къпехме през ден или през няколко, поради причина, че все не можехме да се организираме (с чисто ново бебе сами с мъжа ми не знаехме много какво правим), а и бяхме чели, че няма нужда да се къпе всеки ден. Но после видяхме, че малкото си харесва ваната и след нея спи като "къпано" и сега е част от вечерната програма с масаж с бебешко олио, повиване, кърмене и сънчо.

Ние дори правим нещо несъвместимо с българските понятия за хигиена - веднъж седмично (а сега и по-рядко, защото започнах работа вече) се къпем в голямата вана двамата с бебето. По-скоро плуваме и се плацикаме, но е страшен кеф за всички. Това си е моето къпане на бебето, другото в малката вана си е на мъжа ми - той го къпе. Моята майка в България първоначално само дето не припадна като й казах. И тя има различни виждания по отношение на бебето, но все повече уважава моето мнение и се съгласява с мен. Нека дъщеря ви взима сама решения за гледането на детето си, вашата помощ е безценна, но доверете се на майката! Peace

# 12
Blagodaria na vsichki maiki,koito se otzovaha!
Veche imame edinomislie s dyshteria mi po vyprosa za kypaneto.Drugo si e chovek kato spodeli opit.Na vsichki jelaia priatno ejednevie s bebetata.

# 13
  • Мнения: 7 091
Blagodaria na vsichki maiki,koito se otzovaha!
Veche imame edinomislie s dyshteria mi po vyprosa za kypaneto.Drugo si e chovek kato spodeli opit.Na vsichki jelaia priatno ejednevie s bebetata.

Чудесно е, че сте се разбрали! Peace   bouquet

# 14
  • Мнения: 804
Наистина тук не препоръчват къпане всеки ден, но все пак всеки си решава сам. Идята е , че бебетата се раждат с естетвени омазнители от утробата и най-вече в началото не е хубаво да се къпе, за да си ги поеме.
  Моята майка беше тук за 20 дни и се съгласяваше с всичко, кото исках, защото и излагах доводи Peace "Къпехме" бебка с влажни хавлиени кърпички докато и падне пъпчето  и то не всеки ден! Сега я къпем през вечер Hug

Общи условия

Активация на акаунт