Какъв термометър ползвате на измерване на температура

  • 5 354
  • 26
  •   1
Отговори
Привет на всички майчета, четящи този сайт. Имам питане към вас, интересуваме кой с какъв термометър измерва температурата на своето бебче. Според едни електронните измерват точно, според други най точно се измерва с обикновен термометър в ануса. Ако някой от вас е ползвал електронен под формата на залагалка или лента н челото, моля за мнение. Предварително благодаря на всички, които се отзоваха и ми отговориха!

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз смятам, че тези в ануса измерват най-точно.Но не забравяй да махаш винаги 5 градуса когато отчиташ температурата.Опитах и с биберон-термометър, но за малко да извадя на детето сливиците.Започна да се дави.........явно са за бебета гиганти.Ползвам и такъв за мерене в ухо, но най-съм доволна от обикновенния термометър.

# 2
  • Мнения: 5 475
Моя близка си купи такъв и е много доволна!  Peace

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 626
Аз ползвам термометър биберон и съм много доволна. Обикновения немога да го задържа и 1мин. То е рев и въртене  #Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 39 722
Имам два електронни и един живачен. И трите си мерят много точно, нямам оплакване.
На Дияна темп. продължавам да я меря в устата.

# 6
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
В последно време меря температурата с термометър за ухото! много съм доволна! Имах също и такъв лентов за челото! От него също бях доволна защото ми показваше много бързо температурата, но ориентировъчно, в смисъл нямаше добре разчертана скала! Но го загубих! Имам също и още един дигитален за под мишница и един живачен, които въобще не ползвам! Много съм си доволна от дигиталния за ухото и никой не може да ме убиди в обратното! До сега не ме е разочаровал!

# 7
  • Мнения: 398
Мерила съм и с обикновен, и с електронен. И от двата съм доволна. Моя позната каза, че е повредила термометър-залъгалка на дъщеря като го е стерилизирала .....

# 8
  • Петрич
  • Мнения: 321
Обикновен,но под мишницата.Казаха ми,че в дупето не се измерва точно,защото може да попадне в изпражненията.На дигиталните не вярвам много.Имам два,но и двата показват различна температура.

# 9
# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вижте какво намерих:

http://big.bg/modules/news03/article.php?storyid=14646

Край на живачните термометри!



Проектът е на Европейската комисия (ЕК), която предлага да се забрани употребата, производството и вноса на измервателни уреди с живак. Причината е, че те се смятат за изключително вредни за хората и околната среда. Затова тенденцията е да бъдат заменени с дигитални.
Предложението на ЕК обаче не може да влезе в сила веднага. То трябва да бъде одобрено от Европейския парламент и Съвета на министрите, а това ще отнеме поне 2 г.


У нас живачни термометри за телесна температура има в почти всеки дом. В някои области като хранително-вкусовата промишленост обаче вече не се използват, коментираха от Националния център по метрология.

# 11
  • Мнения: 1 455
Моя близка си купи такъв и е много доволна!  Peace



И ние мерим с такъв, доволна съм!

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Обикновен - живачен, но ми се иска ушен  Flutter

# 13
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
меря с два вида дигитален под мишницата и живачен под мишницата ... доволна съм с първия става по-бързо и удобно

# 14
  • Мнения: 2 804
Аз използвам живачен и не мисля че е проблем та допреди няколко години даже несме и сънували за ушни , биберони , лентови и тн. .
Вършат една и съща работа всичките.

Общи условия

Активация на акаунт