Схващане на мускул на глезен по време на сън?!

  • 4 668
  • 15
  •   1
Отговори
  • Sf
  • Мнения: 808
Да Ви споделя как напоследък нощем ми се появява ужасен мускулен спазъм на крака, събуждам се и викам от болка... Страшно неприятно...
Четох днес в притурката на 24 часа "Докторе, кажи" и имаше няколко реда за тези вид схващания, че били предвестници за тромбофлебити... Не съм много пълна, дори доста отслабнах напоследък... Може би през деня седя повече седнала, а вечер стоя права пред бялата дъска... Какво да ги правя тези мойте крака... Дали да ида на доктор.
Споделете имате ли подобен проблем, дайте съвет Simple Smile
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 505
Аз имам много сериозни проблеми с вените, но такива схващания получавах само докато бях бременна (преди 4 год.). Иначе и за мен е интересно какви са типичните прояви на тромбофлебита. Доста се наплаших покрай това младо момче, което си отиде от един тромб.

# 2
  • Sf
  • Мнения: 808
Не съм и бременна...
А това за момчето къде си чела... Доколкото знам образуването на тромб, тези възелчета, е доста опасно и дори води до фатален край...
Ще ида на лекар... Най-добре!

# 3
  • Мнения: 408
Това се нарича мускулна крампа. Получавах такова в края на пубертета. След това много рядко и все по време на сън smile3514 А в началото на втората ми бременност почнах да получавам и денем. Ама всичко си отшумя от само себе си. Въобще не бях чувала за такива страхотии. Ама ако все пак ви притеснява нещо консултирайте се с лекар thumbsup

# 4
  • Мнения: 505
Ако не се лъжа ставаше въпрос за 27 годишен мъж, май Цецо се казаваше. Мир на праха му. Починал е от тромб, след като ЛЛ му е отказал направление за съдов хирург и му изписал аналагни или нещо подобно. Мъжа пада в банята, губи съзнание и умира. Не помня много подробности, даваха по ТВ-то преди две-три седмици.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
Това се нарича мускулна крампа. Получавах такова в края на пубертета. След това много рядко и все по време на сън smile3514 А в началото на втората ми бременност почнах да получавам и денем. Ама всичко си отшумя от само себе си. Въобще не бях чувала за такива страхотии. Ама ако все пак ви притеснява нещо консултирайте се с лекар thumbsup

И при мен беше по абсолютно същият начин - в края на пубертета и през втората бременност. От доста време не съм имала.Отшумяха си сами.
Обаче добре е да питаш лекар, ако се притесняваш.

# 6
  • София
  • Мнения: 498
Много е неприятно наистина и аз съм получавала такова схващане и то точно по-време на сън или сутрин...странно но докато бях бременна ми ставаше доста често. На моя позната също така само по-време на бременност newsm78
А иначе опитвам се максимално да си отпусна крака и правя лек масаж на прасеца. Ако някой отиде на лекар заради този проблем нека да сподели какво е казал, би било полезно....
не сам чула да е предвестник на тромбофлебит, но не е изключено.

# 7
  • Мнения: 6 390
И аз получавах такива спазми докато бях бременна, генеколога ми изписа магнезий, каза че е нормално / при бременните  Wink/ но най добре да говориш с личния си лекар Peace

# 8
# 9
  • Sf
  • Мнения: 808
Това се нарича мускулна крампа. Получавах такова в края на пубертета. След това много рядко и все по време на сън smile3514 А в началото на втората ми бременност почнах да получавам и денем. Ама всичко си отшумя от само себе си. Въобще не бях чувала за такива страхотии. Ама ако все пак ви притеснява нещо консултирайте се с лекар thumbsup

Благодаря ти за информацията!!! Дано да е това!!! За всеки случай ще ида, няма да загубя нищо.
Да, спомням си, maxima, жалко за момчето...
Eli cz и Soffia, благодаря и на Вас, за магнезия ми каза и нашият юрист, който е и бивш културист, та обясни и за крампата, както каза и gidimi, явно ми липсват витамини...
Разказа също как и други спортисти като тренират и им свият мускулите и викат в залата...
Ще мина да си взема един КалМаЦин Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това се нарича мускулна крампа. Получавах такова в края на пубертета. След това много рядко и все по време на сън smile3514 А в началото на втората ми бременност почнах да получавам и денем. Ама всичко си отшумя от само себе си. Въобще не бях чувала за такива страхотии. Ама ако все пак ви притеснява нещо консултирайте се с лекар thumbsup
Същото и при мен. Втората бременност беше нещо страшно. Помня една сутрин как много дълго време само стисках зъби и не можех дори да извикам от болка Sick От както родих не съм получавала крампи, слава Богу!

# 11
  • Sf
  • Мнения: 808
Линковете, дадени по-горе, са много полезни.
Благодаря!!!

# 12
  • Мнения: 492
Аз имах само през втората си бременност, но доста редовно.След като родих изчезнаха!

# 13
  • Мнения: 1 113
Не бях получавала такова схващане от бременността си ... до преди два дни. И при мен става по време на сън. Пищя като заклана, последния път си заврях главата във възглавницата за да не събудя малката. А на всичкото отгоре ми закъснява и днес тестът ми показа съвсем бледа втора чертичка, дали това схващане не е някакъв признак? newsm78 Не съм чувала, че може да е предвестник на някакво сериозно заболяване.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 259
За разширените вени и тромбите - една вена на крака ми изпъкна през бременността, а по принцип съм предразположена. Майка ми е оперирана от разширени вени, а баба ми е с тромбофлебит. Виж крампите освен от тромб може да са както от липса на магнезий или други минерали и витамини, така и на хормонална основа. На мен така ми се схвана крака по време на раждането, че опищях цялото родилно, като от другите болки бях издала само два-три стона, а си бях вече към края на разкритието. Лекарите ми обясниха, че е от банките с окситоцин - хормонът, който се слага във вената, ако нямаш разкритие, а си с изтекли води като мен. Междудургото крампи могат да се получат и без да имаш някакъв проблем - например като плуваш, така че най-добре се консултирай с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт