Защо така прави

  • 514
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Здравейте мили мами,
във вас ми е последната надежда Praynig.Имам дъщеря на два месеца,която от месец и половина се храни от шише,защото не ми бяха оформени зърната.но сега са ок и от извесно време се кърмиме.Един ден суче от гърдата,а на другия не иска,само да кажа,че пие вода от шише и то много и че нямаме режим.
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Млякото тече много по-бързо от шишето и изисква доста по-малки усилия от бебето, за да получи съответното количество кърма. Аз направих същата грешка с моя син - давах му да суче и го дохранвах с адаптирано мляко, по съвет на педиатър ... Confused - тогава още не бях попаднала на този форум и вярвах на българските специалисти ... Cry
Е според мен шишето е проблема, детето става мързеливо. Поне при нас беше така - моят сина напълно отказваше да суче и само да го приближах до гърдата изпадаше почти в истерия ... #Crazy

# 2
  • Мнения: 3 760
И шишето, и водата... Спри ги и проблемите ще отшумят.
Това, че нямате режим е добре - бебето трябва да папка когато е гладно, а не под часовник!
Съветвам те да спреш да предлагаш каквото и да било различно от гърда. Ако бебчето се дърпа - храни го когато е полу-заспало, на тъмно и тихо място и т.н. Нека суче колкото пожелае. Не чакай да се разплаче от глад, а предлагай гърда при всяко помрънкване.
Вода не само, че не му е нужна, но и му пречи, тъй като заема място в малкото тумбаче; товари незрелите детски бъбреци и т.н.

# 3
  • Мнения: 2 897
Въоръжи се с търпение и спри да даваш млякото от шише.Моето момченце плака три вечери подред преди лягане,когато спрях да давам шишето с добавката( давах добавка след вечерното кърмене,защото мислехме,че не му стига,обаче той почна да хитрува и проявяваше интерес само към шишето)Като видях,че работата става дебела и дребчо ще ме отсвири за вечерното кърмене,а после може би и за останалите постепенно,както стана с бебето на моя приятелка,спрях шишето.Той се тръшкаше(мъчителна гледка Cry),но накрая се предаде, справихме  се с проблема и от тогава не е пил АМ повече ,расте си добре-палав и щастлв:lol:

# 4
  • Мнения: 4 242
Всяка глътка водичка е за сметка на безценното, съвършено млекце от мама от което детето расте и за развива. Така или иначе кърмата е над 80% вода, защо додаваш още, става прекалено много. Наблягай на кърменето и не обърквай детето с шише и бибиерони, ще видиш че скоро всичко ще е наред!

# 5
  • Мнения: 8 917
И шишето, и водата... Спри ги и проблемите ще отшумят.
Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 189
напълно съм съгласна с казаното от момичетата по-горе. Мога само да добавя, че при нас по време на кърмаческите стачки и прочие, моменти, в които Еми не желаеше да суче, помагаше кърменето в движение. носене из стаята на ръце до гола гърда, докато тя сама не засуче. търпение му е майката! Успех Simple Smile

# 7
  • Мнения: 393
Водичка въобще не му трябва и вместо да я пие "по много" по-добре му давай кърма.

Общи условия

Активация на акаунт