Миризма с неясен произход от баня?

  • 2 636
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 421
  Значи така - от една седмица сме взели ключовете за новата квартира.
  Ходихме два пъти на оглед преди да решим окончателно. Нямаше никакви миризми(може да са проветрявали преди това, не знам).
  Вечер след работа ходим да пренасяме багаж и като отворим вратата на апартамента ни лъхва ужасна и силна миризма.
 "Изолирахме" източника - банята. Обаче банята си има прозорче което постоянно стои отворено. Не мога да си обясня как така мирише.
 Ходихме като кучета да миришем тоалетни, канали, мивки и не можем да разберем от къде така мирише.
  Взехме препарат за канали да насипем навсякъде, но дали това ще реши проблема?! newsm78. И може ли така да мирише от сифоните?.
 Ако някой е решил такъв проблем - моля нека каже.
 
П.П. Банята е с нови плочки и е много чиста(т.е. предполагам не мирише от старост Rolling Eyes).

# 1
  • Мнения: 4 324
Запуши сифона на пода и виж дали ще има ефект.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
 Направихме го снощи. Ходихме да проверим сутринта-пак мирише.
 В събота се каня да измия цялата баня с белина, не знам дали ще помогне.
Странното е, че банята е денонощно на отворен прозорец и не би трябвало да е така.

# 3
  • Мнения: 899
И аз се боря, сега лятото е ужасно, зимата нямаше такава миризма. Сипвахме калгонит в каналите, мих банята сто пъти с белина, толетната също, ароматизатори..не и не. В крайна сметка стигнахме до извода, че миризмата идва от вентилаторчето, което е за шахтата. Не знам след като вие имате прозорец, дали имате и вентилатор.. Ама пък нашето няма капак и сега се чудя как да го затворя. Но няма друг начин за проветряване на банята. В общи линии от таз миризма ме тресе вече месец-два.. Sick

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Umbra, ти ме отчайваш.
 Мъжът ми твърди, че сигурно е от тръбите, но аз нещо не го вярвам...
 Дали може да е от съседите? Входа е само с пенсионери(без да обиждам никой).

Сякаш няма друг отдушник освен прозореца newsm78

# 5
  • Мнения: 899
Ами да ти кажа може и да е от съседите. Някъде от шхтата през стените да се просмуква.
При нас блокът е тухлен и например в спалнята ни, дори и при затворена балконска врата, когато отгоре готвят се просмукват миризми, сякаш през стените. Веднъж душих тухлите и оттам ми лъхаше...

# 6
  • Мнения: 899
Звуча като някое проговорило куче  Crazy

# 7
  • Мнения: 9 990
При нас се появи от около 2-3 седмици също, като от канал миризма.Преди не сме имали.Мих, търках-сутрин като влезна и ме лънхне, вечер-също.Ние обаче имаме освен каналите/на мивката и долу/, също и вратичка към една шахта, където минават тръбите и там са водомерите.Също имаме и вентилаторче.Очевидно е някъде от там, но няма как да ги изолирам ooooh! Sick

# 8
  • Мнения: 4 324
За съжаление може да е от съседите Sad

Имам прителка под чиито апартамент живеше някакъв луд и ползва като тоалетна целия си дом.... Миризмата беше непоносима.

Продадоха апартамента ....

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
За съжаление може да е от съседите Sad
Имам прителка под чиито апартамент живеше някакъв луд и ползва като тоалетна целия си дом.... Миризмата беше непоносима.
Продадоха апартамента ....

Съседите отдолу са пенсионери, с които ни предупредиха да не се разправяме, защото са много неразбрани.
Снощи дядото дойде да провери нещо си(т.е.нас) и беше облечен като клошар, едва ли ползват целият апартамент за тоалетна, но то и цялата баня е достатъчна Sad Дано да не е това Praynig

# 10
  • Мнения: 899
Според мен е по скоро, че доста хора ползват вентиалционната или тази за тръбите шахта, като кофа за боклук. При родителите ми имаше изхвърлени чинии, храна, фасове...Според мен оттам идват тез миризми, а като се затопли става гадно..Решение според мен - няма  Sad

# 11
  • Мнения: 728
Съседката над нас като си изкъпе кучето в банята, така мирише в нашата баня, че трябва с противогаз да влизам  Sick

# 12
  • Мнения: 667
У нас имаме същия проблем. Смърди целогодишно - също имаме прозорче, което е отворено. Даже и да измия банята /тя е обща с тоалетна/, миризмата се завръща след няколко часа. Мисля, че при нас сифоните /така ли са казва/ са свързаните с канала за тоалетната. И блокът не е нов.
И аз насипвам разни препарати в канала на пода, ама е временно решение.
При всички случаи не е от съседите под нас, те са млади, с дете, а известно време никой не живееше там и пак миришеше.
Етиа, а при вас има ли тоалетна там?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
Етиа, а при вас има ли тоалетна там?

Има. Обща баня и тоалетна. Дано да не е това което казваш.

Аз досега не съм се сблъсквала с този проблем и съм си живяла в измислицата, че всичко зависи от хигиената на хората и жилището, а то май ще излезе, че не е само това причината.

# 14
  • Мнения: 667
Не знам какво да кажа.
От доста време замислям да извикам майстор, да смени сифона на пода на банята, защото нашият бил директен, а имало и друг тип. Не съм много наясно. Но тъй като трябва да се разбива, за сега отлагам.

Общи условия

Активация на акаунт