Кърмя на поискване, акото е рядко?

  • 3 857
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
Гери е на месец. Кърмя на поискване - на 2-2,5 или 3 часа, рядко на 1,5 или 4. Тя си определя храненията. Понякога я държа по 2 часа на гърдата - докато се успокои. Майка ми и баба ми изказаха предположение, че кърмата не й стига. Но вчеря бяхме при педито за ваксина и мерене - оказа се, че е наддала 1,500кг и е пораснала с 3 см!
Вода не иска да пие, затова не й давам.
Обаче почти след всяко кърмене ака - понякога по съвсем малко, понякога повече. Откакто се е родила акото й е като боза /по-редичко/, а не като паста.
понякога в акото й има по малко слузеста материя. Иначе на цвят си е златисто жълто.
Като вземе да се  да ака /много често към края на кърмене започва/ - доста се напряга и поплаква даже / много пръцка и докато пръцне или ака се напъва, тогава много често повръща по малко, предполагам от напъването/.Успокоява се, като й дам цица. Това понакога продължава доста дълго. Давам й капки -Саб или Еспумизан - почти преди всяко кърмене/ дали не прекалявам като давам по 6-7 пъти на денонощие?/
От днес ще започна да й давам Лефакс - уж било по-добро - явно при нас газовете най-много ни мъчат, колики нямаме силни още /Благодаря на Бога, дано ни се размине/.
Като заплаче - изобщо не се успокоява от люлеене и държане на ръце - само цица я успокоява Sunglasses

Моля спецките  по кърмене да си кажат мнението! Мерси

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 316
     Щом ака на всяко хранене кърмата му е напълно достатъчна. А за това, че акото е рядко - не се притеснявай, нали само мляко влиза

# 2
  • Мнения: 5 393
Такива са акитата на бебетата които се хранят само с кърма.Изобщо не се притеснявай,напълно нормално е.Пръцкането е от коликите.Повръщането също не е ненормално.Иво връщаше храна след почти всяко ядене до 4тия месец.Оригвай я след всяко хранене.Цицата наистина е най-доброто средство за успокоение.Води се по бебето,правилно си се кърмите на поискване,добре наддава бебата.Продължавай така и не се притеснявай.Саб симплекс и аз давах преди всяко хранене.

# 3
  • Мнения: 4 915
Според мен всичко е нормално - и акито, и цвета, и консистенцията, и пръцкането, и напъването.

Бих те посъветвала да не даваш превантивно капки или Лефакс /не знам какво лекарство е, сигурно за газове?/...Колкото по-малко странични неща освен кърма поема детето, толкова по-добре за него. Както описваш държанието му, няма нужда от лекарствени средства. Саб и Еспумизан, доколкото съм чела, при някои бебета водят до запек.

Кърмете се, както и досега, и бъди спокойна - и двете се ссправяте отлично!  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Simple Smile
Няма за какво да се притесняваш:)Всичко си е нормално...Такива са акитата на бебчетата,които поемат само кърма.Ела да вдиш като въведох захранването-какво става.Направо ми липсва предишното състояние.
И аз мисля че след като нямате колики,е ненужно да даваш толкова капки ...Просто няма смисъл...
Виж си менюто,което поемаш ти/дали там не фигурират газообразуващи храни/и така ги предаваш на него.Аз не ядях боб,зеле,фасул,леща,царевица,отделно спрях и газирано.А това че си подпръцкват по малко си е нормално.За акането- и Кристи акаше на всяко хранене.
Така че просто няма за какво да се тревожиш Hug

# 5
  • Мнения: 2 381
При нас е същото положение-винаги след хранене започва да се напъва и консистенцията е рядка.Слуз има понякога, дори изследвахме акито.Нищо не се изолира.Слава Богу!
Паолина повръща, т.е. отделя излишното, но не на фонтан.
На вашата възраст и Паолина стоеше доста дълго на гърдата-нищо лошо Grinning
А бабите не разбират-щом наддавате добре, значи с храненето всичко е наред Peace
Коликите при Паолина бяха слабо изразени.Давах Саб обикновено вечер по 15к., смесени с кърма в лъжичка.
Приятно гушкане Hug

# 6
  • Мнения: 1 503
Здрасти,
Според мен всичко описано е нормално.Ние до преди 20тина дни също акахме след всяко амкане.И нашето аки е рядко и няма нишки.Сега акаме по около 4 пъти на ден.През нощта рядко ака.чакаме сутринта Mr. Green.Преди 2-3 седмици му давах Саб симплекс,но запича и тогава напаните им стават още по тежки,а акането по-нарядко.Сега му давам Еспумизан по 2-3 пити на ден по 15 капки заради газовете,че акахме на пяна,а с много зор и рев и се шашнах ThinkingИ при нас съм срещала 3-4 пъти слузести парченца...А за наддаването...и аз се бях шашнала,защото 25 дни след изписването бяхме наддали 1750 и порастнали със 7,5 см.Е този месец сме по-малко 1400 и 5,5 см.Така ,че не се плаши.бебо си расте добре HugУспешно и сълго кърмене ти желаем  bouquet

# 7
  • Мнения: 8 917
     Щом ака на всяко хранене кърмата му е напълно достатъчна. А за това, че акото е рядко - не се притеснявай, нали само мляко влиза
На същото мнение съм - не се притеснявай  Peace И моята Гери беше така Peace

# 8
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
     Щом ака на всяко хранене кърмата му е напълно достатъчна. А за това, че акото е рядко - не се притеснявай, нали само мляко влиза
На същото мнение съм - не се притеснявай  Peace И моята Гери беше така Peace
по принцип не нааканите памперси са показателни а напишканите тоест бебчето може и да не ака на всяко ядене но ако имате от 5до 10 напишкани памперси-според различната възраст значи всичко е наред  Peace

по темата - и според мен при вас нещата са нормални без да повтарям другите мами искам да допълня че и при нас се бяше появила някаква слуз в акитата докато бяхме сама на кърма - аз също се притесних въпреки че нямаше за какво и направихме микробиология която естествено се оказа чиста ... след известен период това отмина и всичко се нормализира  Peace

# 9
  • Мнения: 3 760
Да се присъединя към общия хор - всички описано от теб е нормално: консистенция, цвят, количество, та дори и слузта.
Подкрепям фрии соул! По-добре спре капките!

# 10
  • Мнения: 92
Не се притеснявай, справяш се перфектно smile3501
Щом наддава толкова значи кърмата и стига.
За рядкото ако също е нормално, защото яде само течност. При нас също е имало слуз, но след време това изчезна. Напъването и повръщането ни бяха в големи количества. Събуждала се е дори от сън за да се изака, чак цялата изчервяваше. Педито обясни, че имала чувствителна перисталтика. Пръцкане също имахме много често. Това са нормални неща минават без да усетиш. Аз нищо не съм давала като лекарства и смятам, че така е по-добре

# 11
  • Мнения: 1 030
Благодаря на всички за съветите! Успокоихте ме много. Но като всяка неопитна майка съм притеснена - вече 2 дни давам Лефакс - уж от най-добрите капки, съдържащи симетикон, но ефект няма. След кърмене започва да се напъва и да плаче, коремчето й къркори -  и това не е следобед и вечер, когато обикновено е времето на коликите, а и сутрин. Акото й е рядко, като че има разстройство  - понякога само цапа памперса, но доста се мъчи от тези газове. Винаги ака   "звучно", с доста пръцкане, но и доста болки  и свиване преди това.
Четох в упътването на всички видове капки със симетикон, че всъщност симетиконът намалява газовете, а не е болкоуспокояващо / не е вредно /. Обаче при нас газовете си остават. Но продължавам да давам капки - поне малко да намалят газовете, и тъй и тъй я боли, дано поне малко помогнат.
За капак на всичко - и аз имам доста газове, и моите черва "къркорят" - въпреки че не ям храни, причиняващи газове / варива, прясно мляко, боза, домати, какао, шоколад, царевица, газирани напитки и др. Хапвам най-вече овесени ядки, мюсли, супа от тиквички, пиле, картофена супа, козунак, череши, банани / от време на време /, ориз. И аз ходя по голяма нужда често / е, не след всяко ядене като Гери, де! Laughing/ - най-често 2-3 пъти на ден, така бях и като бременна и много добре се чувствах.
Но при мен газовете не са болезнени все пак.

Дали няма разстройство постоянно и от това да я боли? Как да разбера? Акото винаги е било рядко / течно /

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 10:09 от mousy

# 12
  • София
  • Мнения: 4 966
Не вярвам да е разстройство.
И при малкия винаги акото беше придружено с много пръцкане.В реда на нещата е ,не се притеснявай,ще отшуми.
Но след кати и ти си с газове,явно от теб идва проблема...Дали пък все пак пропускаш някоя храна,която е възможно да ги причинява... Thinking

# 13
  • Мнения: 60
Ами аз мисля, че голяма разлика между колики и газове няма. То всъщтност нали коликите са пречинени от въздухът, който се гълта при цокането. Така, че нещата изглеждат съвсем нормални. И ние много се напъвахме (а и все още го правим) когато акахме като малки и акито ни беше като при вас.
А за газовете при теб- на мен ми се образуват повечко такива, когато похапвам мюсли например. Затова е добре според мен да изледваш от коя храна се засилват. В тези случаи не е комфортно и за бебо

# 14
  • София
  • Мнения: 189
спомням си, че като ни изписаха, тичах до болницата с подобен въпрос и смятах, че съм простудила бебка  Embarassed Успокоиха ме, че това е "физиологична диария", напълно нормална за кърмените бебета. Преди, по време и след храненето Simple Smile Както са ти казали момичетата, погледни си менюто и избягвай храните причиняващи подуване на стомаха. Може и да ограничиш млечните продукти до някаква степен, за да понамалеят коликите. Всъщност дано ги минете леко или въобще да ги пропуснете Simple Smile Успех!

Общи условия

Активация на акаунт