Не иска да глътне хапче (геломиртол)

  • 3 751
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
Момичета, порових в търсачката, но засега не виждам нищо по нашия проблем  Sad
Матей е с кашлица, от време на време лека температура и въобще нищо сериозно, но към сиропчето и чайчетата, личния лекар предписа геломиртол - това са перлички с големината на рибеното масло. Е не успявам да го накарам да ги изпие  Embarassed, засега практикуваме пробиване на перличката, изтискване на част от сокчето в лъжичка и така...
Идеи  newsm78 или просто това не е подходящо за неговата възраст  newsm78
Или пък е наследствено - когато аз бях малка,заравях хапчетата в градината на баба и после тайно обикалях местата и ако имаше поникнала тревичка, я изскубвах - да не би да поникнат хапчетата и да ме разкрият  Laughing смея се ама не ми е много смешно  Sad.
Моля ви дайте идеи   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 974
В момента пия това лекарство и съм много доволна...но при мен са огромни глобули
Първото, което ми хрумна е да го прилъжеш с някаква храна да вземе лекарството, но проблема е че се пие 20 мин преди ядене newsm78
Друг вариант е да измислиш някаква игра....аз прилъгвам злоядата си дъщеря така Laughing
Като най-обичаната е да "отваря хангара, за да влезе самолета, а навън вали и той трябва да се скрие" Joy
При нас номера минава, но сме още малки
Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 412
Anim, благодаря ти за отговора   bouquet
Какво значи огромни глобули  newsm78 не са ли полупрозрачни сферички пълни с някакви етерични масла (евкалиптово и др.)? Проблемът е ,че за втори път ни изписват такива и миналия път също не успях да го накарам да ги изпие, тожава да е бил на 3. Аз реших, че просто лекарството е несъобразено с възрастта  newsm78 а сега реших, че е пораснал достатъчно за него  Grinning
Разбира се изпробвахме целия арсенал - от игри и залъгвания, личен пример  Wink заплахи  ooooh! но нищо не помага. А не вярвам, че така както го давам сега е особено ефективно  newsm78
По принцип личния лекар ни е супер, приятели сме, вярвам му много и съм объркана сега - той ли ни предписва неподходящ хап, или нещо при нас не е наред  newsm78 а на мен си ми харесват - часове след това имаш много свеж дъх  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 974
Anim, благодаря ти за отговора   bouquet
Какво значи огромни глобули  newsm78 не са ли полупрозрачни сферички пълни с някакви етерични масла (евкалиптово и др.)?

Да де ...същото е , но това което пия аз е Геломиртол форте - 300 mg елипсовидни бледо жълти капсули и са доста големи, предполагам за възрастни.
Предписаха ми ги за много силна суха и дразнеща кашлица - отхрачващи са и за 2-3 дни имам 90% подобрение. За това казвам, че лекарството според мен е добро и трябва да намериш начин да прилъжеш мъника да го пие, на мен ми го изписа лекар УНГ след 3 прекарани ларингита за 2м.

Дано не прозвучи като реклама Sick

# 4
  • Мнения: 412
Отново тенк ю Wink, аз писах, че също ги харесвам - кой мислиш ги изпи миналия път, когато детето оздравя и без геломиртол  Sunglasses
Ще опитваме, няма как. Ако пак оздравеем без това чудо, ще го пазя като почне половинката отново да спира цигарите - струва ми се, че ще бъде много ефективно  Mr. Green

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аууууууу, не се чудя, че дечко не ги иска...
Геломиртол форте пих през 2002г. и ме скъса стомаха от болка.  Close
Не разбрах, дали са ефективни, че таз стомашна болка не можах да я овладея и ги спрях.

# 6
  • Мнения: 130
Пробвай да "скриеш" перличката в лъжичка с кисело мляко.

# 7
  • Мнения: 446
Бих ти предложила да сложиш хапчето навътре на езика и да му дадеш повече течност на голяма глътка. Иначе Геломиртолът не трябва да се пробива или сдъвква, както и да се пие преди хранене, защото наистина дразни стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт