кърмещи мами с мигрена

  • 1 364
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
има ли освен мен други кърмещи мами с мигрена
моля споделете колко време издържахте без лекарства в името на това да кърмите бебчетата
как облекчавахте болката без лекарства Sad

# 1
  • Мнения: 462
Има, има! Ей ма на!

Някой път като ме хване и не пуща 2-3 дена барабар с нощите.

Какво правя? Гореща вана с продължително обливане на главата. Спане, ако ме оставят... Ама да ти кажа, като си легна с бебето и се гушна в нея като че ли се поуспокоявам. Мажа се с виетнамското чудо (онова малко мехлемче в кръгла метална кутийчица, на която има звездичка). Ям сладолед. И едно не много кърмаческо обезболяване: чаша горещо какао с канела и водка (уиски,...по избор) Wink. По принцип не е фатално да пиеш парацетамол и аналгин... стига да има ефект. На мен хапчета не ми помагат. Много рядко пия горещ Фервекс. Под много рядко се разбира на 2-3 месеца веднъж.

Някои разправят, че едно здраво чукане помагало, ама на мен не ми действа... Всъщност толкова ми е зле, че ако се опитвам да правя нещо подобно още повече ме заболява.

Горе долу това е... Ако се сетя още пак ще пиша.

А на теб от какво ти е мигрената? Има значение за обезболяването...

# 2
  • Мнения: 663
На мен ми се появи след като родих ,от преумора може би. Драйфаше ми се от болка и по цели нощи не можех да спя, обаче нищо не съм взимала, търпях. Rolling EyesНякъде ок. четвъртия месец отидох на очен лекар и се разбра ,че имам нужда от очила при четене, след като почнах да ги ползвам  постепенно ми отмина.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тук има някои интересни идеи:
http://www.kellymom.com/herbal/natural-treatments.html#migraine

# 4
  • Мнения: 2 047
   Аз търпя ден-два и пия някакво хапче - все гледам да е вечер, защото до сутринта дъщеря ми не се буди за ядене. Надявам се, че не й вредя много, все пак намръщена мама с гримаси не е по-доброто за нея  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 760
Poli., аналгинът е несъвместим с кърменето, май  Thinking
Сори, prasentze, че те боли  Cry

# 6
  • Мнения: 3 423
Хедра мерси много  за идеите:love: наистина ли може да се взима магнезий newsm78 докато се кърми newsm78аз имам малко колебания във връзка с това ,че давам витам.Д а имаше някакъв проблем при комбиниране на калций и магнезий май newsm78
иначе аз заради кърменето пия повече течности а другата идея няма как да я приложа защото още нямам редовен цикъл newsm78
Мъни мерси за съчуствието Heart Eyes
Поли преди не ти ли е минавало с лекарсва newsm78
zdravi4 щом е от очите значи не е мигрена  bouquet

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Магнезий може да се взима, да - дори се ползва при определени проблеми със зърната. Няма да окаже влияние на вит.Д, който даваш на бебето - той не е калций, а само подпомага усвояването му. Иначе калция и магнезия са антагонисти и се изместват един друг, като това има определени отражения примерно за намаляване на контракциите при бременни и при някои сърдечни проблеми - вероятно това имаш предвид, но в случая тези взаимодействия не са проблемни Grinning

# 8
  • Мнения: 3 423
много ти благодаря   bouquetотново ме спасяваш  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 469
Вече сме големи, но преди ползвах Ефералган по време на пристъпите.

# 10
  • Мнения: 1 101
И аз съм в отбора Tired Или търпя (колкото мога), или пия Парацетамол. Напоследък започнах да се мажа и с "Японското чудо"... Ужас! Много е кофти Confused

# 11
  • София
  • Мнения: 3 960
Аз ползвам Имигран (Imigran), съвместим е с кърмене, скъп е, но след 1 таблетка след 20-30 минути пристъпът е преминал!


Можеш да го провериш тук:
http://www.e-lactancia.org/asp/lactanci22.asp

Можеш да изполваш също и Maxalt, също съвместим с кърменето! Peace

Момичета, вече има много прекрасни лекарства, не се мъчете!

И двата препарата се продават в Бг!

# 12
  • Мнения: 462
Поли преди не ти ли е минавало с лекарсва newsm78

Никога не са ми помагали лекарства... Най-много да ми помогнат да повърна, което донякъде успокоява...  Confused

# 13
  • Мнения: 462
Poli., аналгинът е несъвместим с кърменето, май  Thinking

Честно казано не знам, не съм го проверявала. Аз не го пия.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 960
Поли преди не ти ли е минавало с лекарсва newsm78

Никога не са ми помагали лекарства... Най-много да ми помогнат да повърна, което донякъде успокоява...  Confused

А тези , които аз изброих пллзвала ли си? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт