искам съвет

  • 518
  • 6
  •   1
Отговори
бебчо е на 1 месец но от 3 седмици повръща след храна на почти всяко хранене по 2 пъти около половината давам мъ по80 грама.ходихме на лекар и казаха да спи на по високо и да сменя млякото но полза почти няма. притеснява ме че и след 1 час лед храна пак е възможно да повърне.какво може да е и какво да правя значи умирам от притеснение.за 10 дена е надал 300 грама

# 1
  • Мнения: 8 917
бебчо е на 1 месец но от 3 седмици повръща след храна на почти всяко хранене по 2 пъти около половината давам мъ по80 грама.ходихме на лекар и казаха да спи на по високо и да сменя млякото но полза почти няма. притеснява ме че и след 1 час лед храна пак е възможно да повърне.какво може да е и какво да правя значи умирам от притеснение.за 10 дена е надал 300 грама
Та 300 гр за 10 дни си е напълно нормално .Това с повръщането е мъчно за детенцето, но на моя приятелка за детенцето й бяха казали, че най-вероятно ще го израсте. Но все пак е хубаво да се консултирате със специалист Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Най-вероятно е т.нар. ГЕР /гастро-езофагеален рефлукс/. Дали това е така, ще каже лекар. Доста от кърмачетата го имат и не е проблем, защото отшумява след няколко месеца. Важното е да наддава добре и повръщането да не го дразни много - в някои по-тежки случаи гастроентеролозите предписват лечение.
 Твоето дете до сега е наддало добре. Ако го храниш изкуствено,  има специални млека създадени за такива случаи /напр. Фризовом/.  Аз хранех моя син с това мляко.

# 3
  • Мнения: 2 731
Водила ли си детенцето на лекар? Може да е така наречения рефлукс.Моето дете също много повръщаше -след всяко хранене ,но въпреки това ми казаха да я храня и ако след няколко месеца не се оправи тогава да я водя на гастроентеролог.Как повръща детето на фонтан ли?Ако не е не се притеснявай .Лакомо ли е бебето -спирай го и го оригвай няколко пъти по време на хранене и както са ти казали повдигни цялото дюшече на леглото

# 4
но защо и след 1 час пак не се ли е преработила храната

# 5
  • София
  • Мнения: 558
но защо и след 1 час пак не се ли е преработила храната
Може да повръща по всяко време между храненията, но обикновенно е известно време след нахраване.  А храната не се "преработва" за толкова кратко време - единствено млякото може да изглежда като пресечено.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Моята дъщеря правеше абсолютно същото по всяко време, чак до 8 месец, аз се бях побъркала, даже за стеноза на пилора си мислех, но си го израстна. Слагах я да спи с леко повдигната горна част на тялото и след нахранване я гушках или държах изправена около половин час и това е. Щом е наддало 300 гр. за 10 дни, значи всичко  е наред. Ще трябва да се примириш с петната от повръщано по раменете си Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт