Отговори
  • Мнения: 40
При нас върлува едно вирусче ,  което започва с Темп не много висока 37,2 -37,5 и след това кашлица . Та моята хубавица го лепна . Три дена обикалям педито и всичко ок , но от снощи започна една кашлица през нощта / не е спала / . Усещам секретите , но кашлцата не е точно отхрачваща . От тази сутрин сме и с хрема и сякаш не кашля така често .
 Та Педито не искашеда изписва антибиотик , но аз като знам , че на децата около нас без АБ не минаха нещата , че и повечето дадоха усложнения / бронхити / се ошашках и я натиснах да ми изпише АБ / оспексин / .
 Не знам дали сгреших ! Знам , че трябва колкото се може по-малко АБ да се дават ! Чудя се също ми тя сега си е у дома , ами като тръгне на градина ?
 Може би трябва пробвам с хомеопат ?
 Не знам объркано стана ???
 Иначе малката не е от децата дето често боледуват поне за сега / Дай Боже и за напред да е така !  Има контакти ежедневно с деца  / и то които ходят на градина / .
 Дайте ми съвет , успокойте ме  Embarassed
 Благодаря Ви , че ви има !  bouquet
 

# 1
  • Мнения: 2 731
Какво всъщност да те успокоим , за това че си искала антибиотик ли? Може би си  имала право защото вирус с толкова ниска температура няма .При вирус температурата е около 39 градуса и нагоре , а при бактериални инфекции е толкова ниска .А това че детето не боледува много не е гаранция че на градината ще е същото .За хомеопата -в нашият град няма класически хомеопат, иначе бих пробвала .Успокой се сега и скорошно оздравяване на детенцето  bouquet

# 2
  • Мнения: 40
Благодаря за отговора  на Исава 7 !  bouquet
 Знам , че :А това че детето не боледува много не е гаранция че на градината ще е същото .
 Просто си мислех ! Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 883
От къде си? Ако си близо до София бих ти препоръчала хомеопат. А за антибиотика - аз не бих го дала - давам само в супер краен случай Peace

# 4
  • Мнения: 9 990
Tи ще си решиш сама дали ще даваш АБ, но само да те подсетя, че от него може гъбички да развие малката-задължително с нещо против тях.
Иначе-изчакай и промивай носа и капки-за да стегне ако има много сополки-от сополките слиза надолу и се получава неприятна кашлица, която пречи на детето да спи...И сироп за кашлицата и течности много.

# 5
  • Мнения: 40
Благодаря Ви за отговорите ! Вече съм почти сигурна , че постъпих правилно . От следобеда сме с по-висока температура , почти без глас и се залежава , което ама хич не е  присъщо за нея .
 Дано всичко свърши бързо и без последици ! Praynig

# 6
Желая ви бързо оздравяване и дано да минете без други усложнения.Според мен си постъпила правилно-майката си познава най-добре детето.

# 7
  • Мнения: 574
Струва ми се ,че този АБ няма да помогне. Наблюдавай и гърлото и го мажи с нещо. Аз бих започнала с постоянни разстривки и загрявания на гърдите, за да не слезе надолу. Мазането трябва да е по три пъти на ден. Понякога и ушите се включват заради сополите.

Общи условия

Активация на акаунт