Вижте какво се продава в Икеа

  • 6 638
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?cat … p;productId=10117

Ако някой го е закъсал, може евтино да мине hahaha Joy

# 1
  • Мнения: 7 914
 newsm10 newsm62
 По - сигурна цена на свалка не бях виждала! rotfImbo

# 2
  • Мнения: 5 183
 hahaha A аз в първия момент про4етох SLAVKA  Joy Така се казвам аз  Peace Mr. Green

# 3
  • Мнения: 780
А нашето мъниче получи дървено влакче от ИКЕА за рождения си ден.. по-късно като разглеждахме подаръците мъжът ми установи, че е произведено къде????? В БГ!!!!  Peace Sunglasses

# 4
  • Мнения: 5 183
А нашето мъниче получи дървено влакче от ИКЕА за рождения си ден.. по-късно като разглеждахме подаръците мъжът ми установи, че е произведено къде????? В БГ!!!!  Peace Sunglasses

Наистина ли?!  Crazy

# 5
  • Мнения: 2 567
Да, не се учудвам, виждала съм кухненски дървени дъски, произведени в БГ  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 100
Преди години си купихме от икеа дървена кутия за хляб ( 12 евро). Викам на мъжа ми, 4е майка ми  в бг има съЩата и струва 5 лв. Той ме взе на подбив, но погледнахме етикета.... и там пиШеШе естествено "made in bulgaria" Blush

# 7
  • Мнения: 7 914
За първи път чувам , че в Икеа има неща произведени в България.... #Crazy Следващият път като ходя, непременно ще обърна внимание на етикетите  Wink


А Икеа не беше ли шведска фирма? Много ми стана интересно в България ли ги произвеждат ( в такъв случай къде ли? ) или ги прекупуват? Thinking newsm78

# 8
  • Мнения: 3 880
Да, и ние сме горди притежатели на един икейски екземпляр "Made in Bulgaria"  Laughing



А Икеа не беше ли шведска фирма? Много ми стана интересно в България ли ги произвеждат ( в такъв случай къде ли? ) или ги прекупуват? Thinking newsm78

Идеята на ИКЕА е да намират производители на стоките си на най-ниски цени, независимо от коя държава са.
Т.е. техните хора измислят модела на нещото и после тръгват да търсят някой да им го произведе за възможно най-малко пари. Затова всичките им неща с в стил "ИКЕА" но са произведени по цял свят Simple Smile Най-вече Пакистан, Украйна и много други подобни.. сещате се защо Wink

А мената, които им слагат са голям майтап понякога Laughing
Мислех скоро да ги посещавам, обаче такава "свалка" точно в момента не ми е нужна Mr. Green

# 9
  • Мнения: 11 313
Наскоро четох, че собственика на Икеа - един достолепен шведски дядка, е най- стиснатия богаташ в света. Толкова стиснат, че чак за да посети събиране на директорския съвет ползвал градски транспорт с пенсионерско намаление, като представял билетчето в счетоводството, за да има отчетност. Имаше цяла голяма статия за него с много фрапантни случки, но тази най-много ме впечатли.

# 10
  • Мнения: 5 475
 Wink То затова човека е забогатял!  Laughing

  newsm78  И аз не съм обърнала внимание дали в Икеа има неща ,произведени в Бг.
  А на мен ми се случи покрай Великдена да купя агнешко от тук и като отворих пакета отзад на бута имаше щемпел БГ Свищов!  Peace

# 11
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз пък въобще не се учудвам, че може да пише произведено в бг. много неща съм си купувала, които са правени в родината - евтина работна ръка Grinning

а тези чаши за вино ги имам същите, само дето не са вече 6. Mr. Green

между другото като стана дума за икеа искам да ви похваля тиганите - няма по-качествени тигани от икейските Peace тефал близалки да яде, страхотни са!

# 12
  • Мнения: 7 914
Biba , мерсаж за отговора ти!  bouquet

Arwen Undomyel , те хората са казали:" колкото повече имаш, толкова повече ти се скръндза"
 smile3521

Скарлет О'Хара , уф и тях не съм ги пробвала...аз си мислех че тафал4о е най- най-...

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
звездичке, ни тефалчо, ни тефалка Mr. Green
казвам ти, страхотен е този дето го имам Simple Smile

# 14
  • Мнения: 486
Доколкото знам ИКЕА дават на стоките си имена на Скандинавски градове, реки, острови и т.н. затова за нас са или трудни за произнасяне или пък звучат смешно. Въпросните чаши SVALKA явно са доста популярен продукт защото гледам че ги продават от поне 6 години. Ако се случи да си купиш нещо по-голямо може да се окаже, че съставните му части са произведени в различни страни, напр. различните елементи от леглото на дъщеря ми бяха произведени в Словакия, Филипините, Китай и Швеция.

Скарлет О'Хара, за кои точно тигани става дума? Преди време имах тиган от ИКЕА (уж made in Italy) от който не бях особено доволна.

Общи условия

Активация на акаунт