Кърмене и лекции-помогнете!!!!!!

  • 436
  • 6
  •   1
Отговори
Мили мами от понеделник ми предстои задочното обучение в университета за 3 седмици.За първи път ще оставя малкото ми съкровище на грижите на мама,но ме притеснва факта как ще се храни то??Тъй като ние досега сме на кърма на поискване -от няколко дена изяжда следобят  няколко лъжички плодово пюре и към вечерта му давам няколко лъжички зеленчуково,та мисълта ми,ако излизам сутринта към 8 часа и предварително съм го накърмила-може ли вече обедното хранене да е заместено с пюре или сме още малки??За изцеждане на кърмата няма да мога,защото ние се кърмим постоянно и почти нищо не ми остава.И ще ми намалее ли кърмата,ако не кърмя на обят и се прибера чак към 2-3 следобят????Моля  ви помогнете ми със съвет-искам да кърмя още много,много дълго!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 922
Ще ти кажа как процедираше моята майка преди 8 г.
Малкият ми брат беше още на кърма, когато тя следваше (при това в друг град). Всеки път (т.е. двата пъти) по време на очните, някой я придружаваше (единия път баба, а втория аз). Водихме брат ми при нея, тя го накърмваше (под някакъв режим, но си спомням какъв точно) и ние си го прибирахме...
Така тя успя да съчетае двете неща. На изпитите беше същото. Тя на изпит, ние с бебето с нея.
Успех Grinning

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Предполагам, ще имате паузи между лекциите? Тогава решаваш проблема с кърмене в почивките, хем майка ти ще може да направи една разходка, хем бебето ще бъде накърмено. Аз така правех миналото лято; кърма, нося в яслата, веднага след лекция ходех на място да кърмя и пак отивах на лекция, или ако не смогвах да отида до яслата, мъжът ми носеше/ докарваше малкия. И до днес така практикуваме, ако ни тупнат двоен семинар, кърмя в паузата в някой празен кабинет или си намирам по-закътана пейка.

# 3
  • Мнения: 3 760
Идеалният вариант е посочен от момичета по горе.
Но ако е неизпълним...
Много сте малки за заместено хранене! Малки сте изобщо за захранване. По-добре да му се дава АМ - само за 3 седмици не е толкова страшно. Просто като ти приключат лекциите ще си наваксате. И е важно да не го хранят с биберон, а с лъжичка или чашка!
Ако след като се прибираш компенсирате с често кърмене, няма да ти намалее кърмата. Много мами ходят на работа по цял ден, а по цяла нощ се гушкат и кърмят, така че явно може. Още повече, че ти няма да отсъстваш по цял ден, а само до 2-3 часа следобед.
Защо не пробваш да се изцеждаш нощем? Все пак да натрупаш малко запаси...
Успех!

# 4
  • Мнения: 577
Мила аз пък уча редовно и ходих на училище всеки ден,хич не ми беше лесно но сега вече имам само изпити и да се надяваме на есен да се дипломирам.Изцеждах се по тоалетните,а мъжа ми го гледаше в работата и така.

# 5
  • Мнения: 8 917

Защо не пробваш да се изцеждаш нощем? Все пак да натрупаш малко запаси...
Успех!
Аз действах така Peace Всяка свободна минута цедихи и замразявах Peace

# 6
  • Мнения: 5 393
Охх ох ох, познат до болка проблем.Аз съм редовно обучение.До скоро го оставях при майка ми,отивах на лекции или упр. и в почивките търчах до там да го кърмя,че майка ми не можеше да излиза с него.Добре че ми беше сравнително близо университета.А и преподавателите проявиха голямо разбиране.Сега вече ни е по-лесно,кърмя го само сутрин и вечер.
Варианти са ти дали момичетата-или цеди през ноща,или за три седмици да мине и на АМ-което си прецениш.Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт