Кърмене и чести кариеси

  • 696
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте!имам следния проблем:от последните месеци на бременността и сега вече,когато кърмя често ходя на зъболекар.През месец имам по 3-4 кариеса в устата.В началото ходих на зъболекар през 2-3 месеца,а сега буквално през 20 дена.Пия витамини като калций,дори взимам и витамини центрум,но все същото.Ям млечни продукти,но няма ефект.кажете ми какво да правя??Това сигурно ще продължи докато спра да кърмя.Имам и пробелем със сливиците-направо се чувствам като развалина,но не мисля да се отказвам да кърмя,защото знам,че давам най-доброто на моето дете,за сметка май на моето здраве!!!!?????

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Явно организмът ти има нужда от повече калций, или има друга причина за честите кариеси - как си с хигиената на зъбите (да не се обидиш), може да се допиташ до някой холистичен доктор по въпроса, проблемът може да е другаде, не в зъбите.

Пробвай да ядеш сусамов тахан (може смесен с мед за по-вкусно) - сусамът е най-богат на калций.

# 2
моя зъболекар много се учуди,че толкова често ми се развалят зъбите,каза,че явно имам недостик на някакви елементи в организма и бебето чрез кърмата ме изсмуква.иначе спазвам безупречна хигиена-миене на зъбите 3 пъти,използване на хубави пасти,дори понякога се жабуркам с разни билкови разтвори,но като малка съм била много кекава,от бебе боледувам от ангини,не съм била кърмена,пила съм много антибиотици,майка ми ми е давала много млечни продукти,но явно ефектът  е бил нула.Преди да забременея ходих на зъболекар по 2-3 пъти в годината,а откакто забременях и сега когато кърмя през 20 дена.ето за пример-ходих на зъболекар преди 2 седмици-имах 3 кариеса,направи ми ги и каза,че засега нямам други и няма изгледи за започване на някой друг кариес.И ето след една седмица отново ме заболя друг зъб,дори се учудих,че е толкова скоро.Относно сусамовият тахан къде мога да го намеря и холистичния  доктор с какво точно може да ми помогне??
Благодаря за отговорите Бу!!!  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 047
   Калцият не се усвоява пълноценно от организма в чистия си вид (препарат) - затова трябва или да го приемаш от храната или ако вземаш препарат има един КалцийФосфорЦе - в комбинация с фосфор и витамин Ц ефективно се усвоява.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Сусамов тахан - във всеки по-голям супермаркет, както и в магазините за здравословни храни.
Холистичният доктор - да те прегледа цялостно. Понякога скрити заболявания се отразяват, като се проектират върху други органи/части на тялото, т.е. да лекуваш следствието, а не първопричината.

# 5
  • Мнения: 1 072
Мила Лора и всички останали, които ще прочетете тази тема,
мислех да пусна специална тема, за да се похваля, но ще използвам твоята:
най-сетне се престраших да отида на зъболекар - не бях ходила от 2 години и доста се притеснявах заради бременността и кърменето (тука малко офф-благодарна съм, че форума го има, защото вече чукнахме годинка щастливо кърмене и не смятаме да се отказваме  Blush), та, за 2 години, бременност и кърмене - 1 малък кариес!!  bowuu

Добре са ти казали за калция, присъединявам се  Grinning успех!

# 6
  • Мнения: 5 026
 И аз имам проблеми със зъбите, но още не съм ходила на преглед.Явно това е всеобщ проблем по време на бременност и кърмене.

# 7
  • Мнения: 422
И аз имам такъв проблем...единия зъб ми се счупи(беше с пломба..) #Cussing out, а един друг ми казаха че е с омекнал дентин,т.е мек ми бил зъба #Crazy И ми препоръчаха калций и минерална вода девин заради флуора който съдържа.

# 8
  • Мнения: 1 503
А на мен една пломба ми потъва(не пада,а пропада на долу)за 2ти път.Незнам от какво е ,но първият път беше през бременноста и сега пак newsm78.2ма различни зъболекари са ми правили зъба  и пак....Дали трябва и аз да пия калции? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт