40 С температура

  • 3 144
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Ето ни пак с нова епопея
Значи миналата седмица Вики беше с Т и кашлица, не се разминахме без Аб, пи Дурацеф 7 дни и Вентолин, оправи се, всичко беше ок, но до снощи, снощи пак вдигна Т, но без нищо друго, няма сополи или кашлица, преди малко беше с 40 градуса, сложих свещичка и започна да сваля
Днес по препоръка на педрото направихме снимка на дробчетата, чисти са, утре ще правим изследвания кръв и урина, обаче аз съм много притеснена, преди малко й звъннах и ми каза ако не започне да сваля да й дам течен аналгин, но мен ме е страх, преди малко я мерих, беше 38.8 и Вики е сравнително жизнена, даже пожела да яде и сега пак иска да спи
днес й прегледа гърлото, не е червено, само кътници са много подути долните два, връхчетата са избили, но само те, ама пък толкова висока Т от зъби newsm78
другото, което ми е странно, че сутринта в 5.30 имаше Т и после цял ден нямаше, чак в 16.00 след сън вдигна
някакви идеи, варицела, зъби, вирус newsm78
според педрото са или зъбите или "опашка от предния вирус", ама малко ми е странно newsm78
оф незнам вече, ще се побъркам Crazy

# 1
  • Мнения: 997

според педрото са или зъбите или "опашка от предния вирус", ама малко ми е странно newsm78
оф незнам вече, ще се побъркам Crazy

Малко безотговорно ми се струва от страна на вашата педиатърка. По принцип моята лекарка ме съветва да не се опитвам да свалям Т. до 38.
От там нататък вече става рисково, защото детето може да качи температурата много бързо до рискови стойности. Редувам ефералган и нурофен през два часа за да се поддържа концентрация в организма. Охлаждам детето - събличам го, и го държа в проветрена, но не изстудена стая. Мокри компреси на ръчички и краченца - на главата не. И при първа възможност -ПРЕГЛЕД от лекар, който не твърди че 40 градуса Т. са от никнене на зъби #Crazy

# 2
  • Мнения: 1 983
ами честно да ти кажа, напоследък я водя и при един частен доктор, от който съм много доволна, звъннах му сега и човека ми обясни спокойно какво да правя и да не давам в никакъв случай течен аналгин, а да й дам 5 мл нурофен, дадох й и сега чакаме, само по памперс е, а компреси не дава да й се правят по никакъв начин, та тя Т не дава да й се мери и да я пипам с ръка, камо ли нещо друго
дано се оправи по-бързо, защото много се изтормози милата Praynig

# 3
  • Мнения: 1 883
Явно наистина не сте се излекували от последното боледуване  newsm78 Лично мене такава висока ТП ме плаши  ooooh!

# 4
  • Мнения: 997
 Стискам палци - радвам се, че си се свързала с лекар на когото имаш доверие. Нямам право да давам мед. съвети, защото не съм лекар, но се радвам, че си се отказала от теч. аналгин. При нас той предизвикваше повръщане. А колкото до меренето на Т. - има едни лентички за мерене на Т. на челото. Струват стотинки. Не са абсолютно точни, но става бързо и не притеснява детето. Не се налага да се бориш с него. Аз само тях използвам -  не показват с точност до десети, но се за предпочитане според мен.

# 5
  • Мнения: 1 983
да, точно такива лентички търсех и още утре ще питам, благодаря за подсещането, а дали ги има във всички аптеки?

# 6
  • Мнения: 1 983
Явно наистина не сте се излекували от последното боледуване  newsm78 Лично мене такава висока ТП ме плаши  ooooh!

май ти си най-права, сега я чух че се изкашля на няколко пъти
май ще сме дежурни пак с дурацефа и вентолина Sad

# 7
  • Мнения: 1 883
Сигурно 7 те дни не са стигнали . А колко дни след като се оправи детето продължи да го даваш?

# 8
  • Мнения: 1 983
Сигурно 7 те дни не са стигнали . А колко дни след като се оправи детето продължи да го даваш?

ами тя спря да кашля чак в неделя, въпреки че в събота вечерта пи за последно АБ и сироп
утре ще идем на изследвания и ще стане ясно, дано всичко е ок Praynig

# 9
  • Мнения: 1 883
Дано наистина всичко да е наред Praynig . Пожелавам ви лека и "безавариина" нощ  Peace

# 10
  • Мнения: 1 942
Споко, маци  Stop Понякога така протича настинка след сериозно боледуване. Сядай и мисли дали не е понастинала вчера  newsm78 да е ходила босичка, да е била потничка, а да е духало и т.н. Дени е същата - изкарва ни акъла. След АБ настива бързо /явно имунитета пада/, вдига едни страшни температури, но до втори прием на АБ не се стига. Я дай нещо за имунитета сега. Есбиритокс /така ли се пишеше newsm78/ даваме ние.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 605
Дъщеря ми е вдигала такава температура от зъби (няколко пъти  Crazy) и между другото стигне ли 39 градуса Панадол или Нурофен изобщо не й действат. Но след 10к. течен аналгин се посвестява.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
какви течни аналгини бре.... ooooh!

Трябва като лозунг да се закове осн. правило за смъкване на висока Т.

Детето се слага в леген, корито или право и се облива 5-10-15мин. с вода (малко по-хладка от тази, с която се къпе обикновено).

Егати, толкова ли е трудно да се запомни, ми си мъчите децата със свещи, аналгини и тям подобни... Confused За оцет и увиване в чаршафи не споменавам умишлено  ooooh!

# 13
  • Мнения: 4 414
подкрепям Шани. аз аналгин не бих дала!
стискам палци да се разминете само с тази Т. моята дъщеря на 2 пъти ми е вдигала 39,6 вечер и на другия ден - нищо. както една колежка се шегува: "вирус е било, ама тя го изпържила" Wink
стискам палци Praynig

# 14
  • Мнения: 1 883
И аз бях смела мама като вас - до 38.5 не давах нищо , хладки вани , оцетени чорапки .... и в краен случай Панадол , Нурофен и след 40 гр Аналгин  .След като на 38.5 ми направи гърч ОПРЕДЕЛЕНО не съм толкова смела . Давам лекарства на 37.5 и изобщо не чакам организма да се " пребори" сам . Успех и много внимавайте с тези ТП  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт