Отново за направленията за мамолог.

  • 9 915
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 421
  Имаше няколко теми за това как се изминава пътя до мамолога ползвайки направление.
  Изчетох внимателно всичко - доста мами бяха споделили, че трябва да се процедира така - личен лекар-направление за гинеколог
                                - гинеколог -направление за мамолог
                                - мамолог - той ако прецени праща на мамография.
Взех си от личният лекар направление отидох на гинеколог(там си платих цитонамазката, която уж се поемала от здравната каса) и като попитах за направление за мамолог - той ми се накара, че му омръзнало да обяснява, че такива няма. Преглед от мамолог не се поемал от здравната каса newsm78 Казах му, че личният ми е казал, че той ще ми даде - още повече се ядоса.

  Въпросът ми е аз ли не съм разбрала или той не искаше да ми даде направление?

Не мога да се оправя в тази каша - какво имаме право, какво нямаме-всеки ти казва различно, всеки си поставя негови си изисквания, различните градове сякаш са отделни държави .

# 1
  • Мнения: 9 074
Веднага ти давам съвет: смени си гинеколога докато е време.
1.Не е трябвало да плащаш за цитонамазката. При рутинен гин. преглед от касата се поемат: преглед, ехограф, цитонамазка.
2. Схемата към мамолога си я схванала правилно, по принцип гинеколог трябва да те прати при него. Но: самият гинеколог също прави подобни прегледи, с палпация и с ехограф (ако е квалифициран де). Така че можеш да си спестиш ходенето до мамолога, ако не е наложително.

# 2
  • Мнения: 1 983
моят съвет е да идеш на мамолог, ей така, дори да нямаш проблеми
а и ти пожелавам да нямаш Peace
за последно като бях на гинеколог ме прегледа с палпация и с ехограф и ми каза, че имам мастопатично огнище, обаче аз съм си решила, че ще ида на мамолог в раковата, обаче кога... newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 Благодаря Ви момичета!
 Аз съм решила, че вече е крайно време да се "занеса" на мамолог, защото не съм ходила никога, а все пак имам две раждания.
 Обаче без направление ще ми струва поне 30 лв, а гинеколога ми каза, че трябва да се обгори раничка за около 20 лв. и отделно си платих цитонамазката и честно казано започнах да се чудя аз за какво си плащам здравните осигуровки, като веднъж в годината се наканя да ги правя тези прегледи и всичко си плащам.
 

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 576
На мен гинеколожката ми каза, че цитонамазката се поема от касата. За мамолог незнаех, че се иска направление от гинеколога, но като отида пак при нея(след няколко дни) ще попитам.
Дано при теб се наредят нещата  Peace.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
За цитонамазката да кажа,че тази година се прави от личните лекари.Ако те немогат или вие неискате,личния лекар ви дава напрвление за гинеколог,но трябва да ви даде и едно платежно към направлението,за да се покрива от здравната каса.Доколкото знам иначе цитонамазката струва 16лв на частно

# 6
  • Мнения: 76
Незнам какво им става на тези джи пи- та, на мен ми писна да се занимавам с моето. Когато си поисках задължителния преглед и направление за гинеколог, защото си напипвам бучка тя ми каза че има време до края на годината а съм и много млада да ходя на такива прегледи (исках да ме прегледа мамолог). Тогава отидох в онкодиспансера, където бяха много любезни и ме прегледаха. Доктора каза, че се съмнява за фиброаденом и ме прати на ехограф, като любезно ми обясни, че за безплатния ехограф в онкодиспансера се чака 1 месец и ако искам да стане бързо мога да отида в частен кабинет, което и направих. Оказа се че имам 3 големи кисти и гръдния хирург ме изпрати на гинеколог, като изрично ми каза, че имам право да отида с талон по здравна каса, който талон се издава пак от джи пи-то. Само дето ако я чакам нея незнам коя година ще ми даде направление и естествено си запазих час пак в частен кабинет. След този преглед ще ми трябва още един ехограф този път на коремни органи за да решат дали ще се наложи биопсия и т.н. От всичко до момента започвам да си мисля, че джи пи-тата и изобщо цялата система е бизнес и изобщо на никой за нищо не му пука и дори да си знаем правата пак сме прецакани #Cussing out

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 16:54 от nani_na

# 7
  • Мнения: 9 074
Все повече се убеждавам, че човек трябва да има закътани парички за "здравни" случаи...по дяволите цялата здравна система, точно като ти се наложи, или няма да можеш да си вземеш направление, или ще те прехвърлят от едно място на друго...ох...за какво са тези осигуровки, не зная... Confused

# 8
  • Мнения: 8 917
Веднага ти давам съвет: смени си гинеколога докато е време.
1.Не е трябвало да плащаш за цитонамазката. При рутинен гин. преглед от касата се поемат: преглед, ехограф, цитонамазка.
2. Схемата към мамолога си я схванала правилно, по принцип гинеколог трябва да те прати при него. Но: самият гинеколог също прави подобни прегледи, с палпация и с ехограф (ако е квалифициран де). Така че можеш да си спестиш ходенето до мамолога, ако не е наложително.
Peace

# 9
  • Мнения: 76
Е как за какво, нали някой трябва да дава заплата на тези, които работят в касата а освен на тях и на джи пи-тата, които пък от своя страна смятат че на нас младите нищо ни няма и нямаме нужда от прегледи, та нашите направления отиват на друго място. То не е лечение по телефона то не е чудо, навремето не си спомням лекар да е лекувал по телефона  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 1 492
Не знам дали ми е още актуална информацията, но аз с направление за мамолог платих 16лв. а без е двойно., но не споря вече може да е безплатно. Това беше преди повече от 2 год. Също така ме оперираха безплатно.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 421
 Поне ще знам, че съм права и ще настоявам.
Гинеколога толкова упорито твърдеше, че направления за мамолог не се издават въобще.

Принципно знам, че вече личните лекари трябва да вземат цитонамазка(което е един голям абсурд), но си мислех, че с направлението проблема е решен. А той е трябвало да ми даде още някакъв документ, защото сега с екземпляр от направлението и резултатите от цитонамазката ще си ги приложи към досието и ще излезе, че той ми я е направил. Здравната каса ще преведе пари за това, а реално аз си я платих.

Абе важното е да се въртят парите нали, пък кой печели е друг въпрос Wink

# 12
  • Мнения: 197
За цитонамазката да кажа,че тази година се прави от личните лекари.Ако те немогат или вие неискате,личния лекар ви дава напрвление за гинеколог,но трябва да ви даде и едно платежно към направлението,за да се покрива от здравната каса.Доколкото знам иначе цитонамазката струва 16лв на частно
Няма такова нещо ooooh!Личен лекар да ти прави цитонамазка smile3513
Значи март месец минах по този път.Направих си задължителния годишен преглед Hug
1.личен лекар те изпраща на гинеколог
2.гинеколога ти прави цитонамазка
3.гинеколога дава направление за момолог или мамолог/имало разлика и едното гинеколога ми обясни 4е здравната каса не го поема,но като отидох в Александровска се оказа 4е няма такова нещо.Момолога предценява на какво да те гледа и е безплатно Peace/
4.с направлението отиваш на момолог/цицолог/  bouquet
Дано да съм помогнала на някой Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 469
3.гинеколога дава направление за момолог или мамолог/имало разлика и едното гинеколога ми обясни 4е здравната каса не го поема,но като отидох в Александровска се оказа 4е няма такова нещо.Момолога предценява на какво да те гледа и е безплатно Peace/

Някакви координати /телефон/за Александровска имаш ли.

# 14
  • Мнения: 9 074
гинеколога дава направление за момолог или мамолог
с направлението отиваш на момолог/цицолог/ 
newsm78

Общи условия

Активация на акаунт