Комисионни при продажби

  • 9 320
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Запознати ли сте с комисионните на агенциите при продажба на имоти? Аз мислех, че са около 2%. Оказа се, че информацията ми е стара.  Ако знаете нещо повече, моля споделете. Чувам варианти между 3-5%, което на мен ми се вижда много  newsm78.
Също така -  ако знаете отделните агенции с какъв комисион работят. Благодаря.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 926
Комисионните на повечето агенции са 2.5%. Само една срещнахме, на която и беше 3%, но не си спомням коя беше newsm78

# 2
  • Мнения: 234
Лошото е, че повечето не споменават в сайтовете си, какви условия ти предлагат. на Явлена вчера видях, че са с 3% и то не там, където обясняват що за агенция са и какво ти предлагат, а в някакви примерни договори.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 13:59 от elidik

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 926
Ние търсехме по обяви и като звъннеш да питаш за конкретнаъа обява - те ти казват колко им е комисионната. Peace
Не знам  дали знавеш, но по принцип един апартамент се продава от много агенции и обикновено на различни цени, като разликите понякога са фрапиращи ooooh!

# 4
  • Мнения: 349
Стандартната комисионна е 2.5 % , но при определени условия стига до 2%, но не по-малко от 200 евро.Изобщо не се връзвай на по-голями цифри.

# 5
  • Мнения: 8 917
Стандартната комисионна е 2.5 % , но при определени условия стига до 2%, но не по-малко от 200 евро.Изобщо не се връзвай на по-голями цифри.
Peace

# 6
  • Мнения: 234
Това за апартаментите от различни агенции - подозирах. Още не съм започнала да търся конкретно. По-скоро оглеждам пазара и мислех да избера няколко брокера, с които да работя и да им имам доверие. Но при положение, че ми споменаха за комисионна до 5% - ами ще ме прощавате, но на 40 хил. е то това са си 2000. Тези хора къде живеят  #Crazy.
Мерси за отговорите, и аз мисля да не се навивам за по-големи комисионни - ако искат 2 %, добре, ако не - ще гледам кой друг го продава този апартамент, тогава... Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 650
повечето агенции вече минаха на 3%. аз работя в строителна фирма и ние успяваме да им свалим до 2% понякога и до 1%. Защо първо не потърсиш в imoti.net. Там има доста обяви и то не само от агенции. Наистина взеха много да товарят тези агенции.

# 8
  • Мнения: 234
 Ами гледам ги в imoti.net.  Досега не съм купувала, но от опита ми с наемането, а мисля, че и с продажбите е същата история - рядко имот да минава без агенция. Обявите на частни лица също се работят от брокери, мисля, че вече е масова практика и строителните фирми да имат агенции/брокери, които да им въртят продажбите. Или се лъжа?!

# 9
  • Мнения: 46 488
Повечето работят на 2.5%, но от няколко години доста фирми се изхвърлиха нагоре с процентите Tired

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 926
За 4 месеца търсене само една обява съм срещала от частно лице. Но ние пове4е по Интернет търсехме, по вестниците не знам newsm78

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Като човек работещ в сверата - комисионната е 2.5%.Големите фирми работят на 3 % и нагоре . При втора сделка комисионната е 2 %.

# 12
  • Мнения: 3 248
Средно по 2-3%, по договаряне! Инфото ми е съвсем скорошно! Rolling Eyes

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Уф, при нас, когато купувахме жилището, ни обясниха, че комисионната е 2,5%! Обаче понеже не било удобно да се иска от продавача, а и той продава имота си доста ИЗГОДНО, ние трябвало да заплатим нашите 2,5 % + неговите 2,5 %, общо 5% от сумата, което си беше бая пара .....
При огледа на адреса се оказа, че ние познаваме хората, после говорихме с тях и те казаха, че и на тях брокерката им е казала същата работа ....... таааааааа 5% от нас и 5% от тях!???? Е много са нагли! newsm78
Добре, че си намерихме жилище без посредник!
Но по принцип си е около 2 - 2,5 % !

# 14
  • Мнения: 46 488
ZLATNA, нали в договора за посредничество си се подписала на 2.5%, друго и да искат, не могат да ти вземат ...

Общи условия

Активация на акаунт