Турска баня

  • 2 493
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Били ли сте в такава баня в Истамбул? Какво представлява вътре, заслужава ли си? Вярно ли е, че била на няколко нива? По бански ли се влиза или само по хавлия?
Някой ще ми опише ли процедурата?

# 1
  • Мнения: 8 917
Били ли сте в такава баня в Истамбул? Какво представлява вътре, заслужава ли си? Вярно ли е, че била на няколко нива? По бански ли се влиза или само по хавлия?
Някой ще ми опише ли процедурата?
И аз ще чакам с интерес отговорите Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 686
 Искам да отида на екскурзия там и ми казаха, че който не е посетил турска баня все едно не е бил в Турция.
В по скъпите хотели турската баня е включена в цената, иначе я намерих в сайта като цена 17$ , други пък казват че е около 20 лева, но ми е интересно какво ти правят вътре, че е толкова скъпо. newsm78 Казват че била на 3 нива, нагрявали на плоча, правели масажи на тялото около час, влизало се по бански, мажели те с "благовонни масла"...... но не познавам никой, който а бил там че да каже Embarassed

# 3
  • Мнения: 8 917
Искам да отида на екскурзия там и ми казаха, че който не е посетил турска баня все едно не е бил в Турция.
В по скъпите хотели турската баня е включена в цената, иначе я намерих в сайта като цена 17$ , други пък казват че е около 20 лева, но ми е интересно какво ти правят вътре, че е толкова скъпо. newsm78 Казват че била на 3 нива, нагрявали на плоча, правели масажи на тялото около час, влизало се по бански, мажели те с "благовонни масла"...... но не познавам никой, който а бил там че да каже Embarassed

Може би трябва да се пусне темичката и във форумите Клюкарник и На път newsm78

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 686
ммммм дааааааа, май това ще направя

# 5
Била съм на турска баня в Анталия , но ми беше включена в цената на хотела. Изживяването беше страхотна поне за мен. Всъщност много напомня на парна баня с тази разлика, че се къпеш. Стените на турската баня са нагряти, а по средата има издигната платформа, която е и най-горещото място в банята. Отстрани има нещо като мраморни пейки (също нагряти), а между тях корита (мивки), които си пълниш с толкова топла или студена вода, колкото искаш. Никога в живота си не съм се чувствала толккова чиста, колкото след турска баня.
Поне при мен в хотела се влизаше по бански, тъй ката банята беше смесена.
Има опция, която аз лично не съм пробвала, да те изкъпе теляк, но тъй като една жена ч къпеха пред мен, ми изглеждаше доста интересно.

# 6
  • Мнения: 13 512
Най-приятното нещо  в турската баня е масажа с пяна и ароматни масла. На всяка цена го опитай! Цената в зависимост от хотела е между 20 и 50 евро и  трае около час.

# 7
Турската баня - "хамам" както се нарича там е наистина нещо което не трябва да се пропуска.Според гореописаното,обстановката е от мрамор.Според мястото някои са с бански някои само по долно бельо.Освен масаж се предлага и услугата "кеселемек"-тривка-протриване на цялото тяло ,която е наистина нещо много полезно за кожата и кръвообръщението.Това е причината след като излезеш от там да се чувстваш като новороден.Хамама не се препоръчва на хора с проблеми със сърцето и белите дробове,понеже температурата е висока като в сауна.Надявам се да съм била полезна с информацията.

# 8
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ето две кратки статии по въпроса. Peace

http://fire-ice-wellness.hit.bg/turkBath.html
http://www.interclass.dir.bg/bg/travel/TurHamam.htm

# 9
  • Мнения: 463
Това е такъв кеф, че нямам думи просто!
Ходила съм на такава в Мармарис и пак ми се ходи!
Като допълнение към останалите ще кажа, че е връх на сладоледа ако си поръчате след нея и масаж .....супер е !

Общи условия

Активация на акаунт