Кашлица

  • 13 154
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 034
На няколко места пуснах темата с надежата да получа някакъв съвет.
Синът ми/12г./ беше с продължителна хрема и от 8 дни е с кашлица. Първите 2 дни кашлицата беше по-влажна, а сега е суха с 2 изкашляния на един дъх, а тази нощ и с 3-4. Предишните нощи беше по-спокоен, но сега още повече зачести кашлицата. Първо пиеше сироп Муколизин, после Стодал, а сега Синекод. Той е с алергичен ринит/към полени/ и в момента е на Ериус/1х1/ и Флексоназе/2х1/. Два пъти при преглед лекарката казва, че няма нищо обезпокоително, гърдите са чисти, гърлото спокойно/беше леко катарално/, не е за АБ,но кашлицата не намалява, а зачестява.Час за алерголог има чак в петък. Дали не трябва да го заведа и на пулмолог?
Как можем да му облекчим кашлянето? Инхалации? Тази нощ направо не е спал от кашляне. Трябва ли да направим някакви кръвни изследвания, секрет,снимка на дробовете? Възможно ли е да е коклюш?

# 1
  • Мнения: 826
За коклюш не знам,не е ли ваксиниран против него? newsm78
Има ли хрипове като кашля?
Пусни гореща вода във банята и влезте да подиша от парата преди лягане.
Питай докторката да ви изпише Вентолин за инхалации и направете снимка,да не е някоя пневмония.
Може пък вси4ко това да е от алергията му.........
Стискам палци да се оправите бързо.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 063
Знаеш ли, че и моя приятелка имаше подобен проблем с детенцето си (15 г.), което на всичко отгоре има и сенна хрема и това, от което остана безкрайно доволна е сироп за кашлица Solvolan на приличната цена 3,60, за деца над 2 г. На всичко отгоре и аз по една случайност го пробвах (разболях се, с дълга 8-10 дневна кашлица, а и от мината година също съм с алергия в този пролетен сезон) и този сироп ми действа мн. облекчаващо, при положение, че дори получих лек астматичен пристъп от самата алергия. Ако искаш, мога да ти напиша малко информация от листовката. Но си казавам, че ми спаси живота. И аз го пих за суха кашлица. Ето малко инфо- производство Словения. "Солволан се препоръчва за лечение на кашлица при оистри и обострени хронични заболявания на дихателната система, когато е необходимо отхрачване." Но понеже не знам как би се съчетал този сироп с изброените лекраства Ериус, Флексоназе - дори не са ми познати, варианта е да попиташ в аптеката или да се обадиш на личният лекар и направо да си съобщиш за резултатите и опасенията си, ако е нужно и още една консултация с него.
Съветът на twins_mama за вдишване на пара е мн. добър, за инхалации с лайка щом детенцето е с алергия, не бих се наела да те съветвам. По скоро направете снимка на белите дробове.
А за тази алергия, защо не се обърнеш към класически хомеопат (по нататък, когато нещата се поуспокоят с детенцето, т.к. и без това традиционаната медицина не се съчетава с хомеопатия)? Чувала съм много добри отзиви, за повлияването на това заболяване с хомеопатично лекарство. Понеже започавам лечение по метода ирисидиагностика (с билки) и не ми се съчетава с хомеопатията, иначе щах да започна с хомеопатичен метод.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 07:41 от Иванджелин

# 3
  • Мнения: 408
Преди 4 години дъщеря ми беше на 4годинки и повече от месец се влачи с кашлица. Джипито казваше, че гърдите й са чисти и накрая, за да се отърве от нас ни прати при алерголог #Cussing out Този човек ни натръшка едни лекарства, които с 50% отстъпка ми излизаха на месец 100лв. Оставете парите, ами съдържаха кортикостероиди, към които се привиква. Един месец карахме така, обаче мойта майка дето седнеше и дето станеше говореше за това, та най-накрая една жена й препоръчала да заведем детето при шефа на тубболница. Човекът само дето не каза, че слабите лекари се застраховат със силни лекарства. Попита ме какво ще правим следващия път като получи пристъп. Изписа ни да пием 6м. Кетотифен и детето 2,5 год. не помириса антибиотик, чак 3м. след като тръгна на предучилищна. Така, че най-добре си намерете наистина добър лекар, който не вади тежката артилерия при най-малките съмнения.

# 4
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Абе аз малко изван темата ама ккво представлявя кетотифена и за какво се изписва че моят е все на АБ

# 5
  • Мнения: 730
На няколко места пуснах темата с надежата да получа някакъв съвет.
Синът ми/12г./ беше с продължителна хрема и от 8 дни е с кашлица. Първите 2 дни кашлицата беше по-влажна, а сега е суха с 2 изкашляния на един дъх, а тази нощ и с 3-4. Предишните нощи беше по-спокоен, но сега още повече зачести кашлицата. Първо пиеше сироп Муколизин, после Стодал, а сега Синекод. Той е с алергичен ринит/към полени/ и в момента е на Ериус/1х1/ и Флексоназе/2х1/. Два пъти при преглед лекарката казва, че няма нищо обезпокоително, гърдите са чисти, гърлото спокойно/беше леко катарално/, не е за АБ,но кашлицата не намалява, а зачестява.Час за алерголог има чак в петък. Дали не трябва да го заведа и на пулмолог?
Как можем да му облекчим кашлянето? Инхалации? Тази нощ направо не е спал от кашляне. Трябва ли да направим някакви кръвни изследвания, секрет,снимка на дробовете? Възможно ли е да е коклюш?




Задължително отидете на лекар,и то пулмолог най-добре,те са тесни специалисти и мисля,че ще помогнат.Нека ви дадат направление,или в краен случай-платено,но проблема ще се реши.Това е много сериозно,не чакай!

# 6
  • Мнения: 23
кетотифена го изсписват при алергии

# 7
  • Мнения: 1 034

Благодаря ви за отзивчивостта и бързите отговори!
Алерголожката се съгласи да го приеме извънредно утре и ще видим какво е нейното мнение.
Направо се изненадвам, че за град като Пловдив има само един детски алерголог Rolling Eyes!
, а и от мината година също съм с алергия в този пролетен сезон) и този сироп ми действа мн. облекчаващо, при положение, че дори получих лек астматичен пристъп от самата алергия.А за тази алергия, защо не се обърнеш към класически хомеопат (по нататък, когато нещата се поуспокоят с детенцето, т.к. и без това традиционаната медицина не се съчетава с хомеопатия)? Чувала съм много добри отзиви, за повлияването на това заболяване с хомеопатично лекарство. Понеже започавам лечение по метода ирисидиагностика (с билки) и не ми се съчетава с хомеопатията, иначе щах да започна с хомеопатичен метод.
Твоята алергия към полени ли е? Могат ли да се пият в този случай билки?
Аз не му давам сега билков чай, чубрица, мед.

# 8
  • Мнения: 1 063
Все още не съм започнала с билките, така, че нищо не мога да кажа. Да, имам чувствителност към полени, приемам си мед  и чубрица, но все пак при всеки всичко е индивидуално (и заболяване и оздравяване), и също давност на заболяването - а тази алергия я имам едва от миналото лято. За билките -  все пак аз съм се консултирала със специалист и на мен са ми предписани, не пия произволно чайове, т.к. имам непоносимост към билки и сега ще видя как ще ми се отразят. Но другият ми вариант е хомеопатия. А днес бях при личният лекар, заради астматичният пристъп и заради многобройните ми алергии, той също ми препоръча да си продължа със Солволан, не ми смени сиропа.
Дано детенцето се успокои и пиши как се развиват нещата.

# 9
  • Мнения: 408
Според мен най-добре е да се консултирате и с двамата специалисти-пулмолога и алерголога. Освен това вашето дете е достатъчно голямо да му се направят изследвания дали е алергично и към какво.
Миналата зима пак бяхме закъсали-месец и половина джипито само сменяше атибиотиците. Като ми писна отидох при същия специалист. Човекът ни изписа сиропи и сиропченца, но без антибиотик. Обикновено джипитата като изписват антибиотици не дават нищо противоалергично, а за себе си стигнах до извода, че трябва, защото и те могат да станат причина за развитието на алергии.

Общи условия

Активация на акаунт