Фризовом или Омнео е по-добро против повръщане?

  • 5 921
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 595
Обръщам се към мамите дето са пробвали и двете!
Сега храня с Фризовом но детето си повръща пак! Като фонтан!
Мисля, че е от напъване да пръцка и да ака.
Четох, че Омнео е против колики. Значи ли това, че ще облекчи положението?
И също дали е толкова гъсто като Фризовома?
И дали има някакви частици вътре?
С кой номер биба го давате Омнеото?
Аз ползвам променливите, на д-р Браун са шишетата. На една капка тече добре.
Как да мина на Омнео - да замествам по едно хранене на ден или рязко?
Забравих да кажа - нямаме запек - редовно си ака. Тогава може ли да давам Омнео - да не се подриска пък сега?
Моля за помощ! Praynig
Извинете за невежеството!!! Embarassed

# 1
  • Мнения: 102
Фризовом е мляко за деца с Гастро езофагиален рефлук или казано деца които повръщат. Омнеото е за деца които имат проблеми с храносмилането ,хубаво е да се дава при деца които трудно се изхождат и проблем с акането. Всички бебета имат рефлук ,който отшумява с времето. Но след като повръща на фонтан е хубаво да направите консултация с педито за всеки случей и за ваше успокоение. Зависи и дали детето повръща постоянно или след хранене само или когато се напъва да ака. Най добре педито да ви каже кое мляко да ползвате. Фризовом е  доста гъсто мляко и по трудно се разтваря млякот във водата,но аз го давах с обикновен биберон на камера с най малката дупка-s.Ако все пак се окаже че имате рефлукс което не ви го пожелавам има и други антирефлуксни млека които са по хубави от фризовом. Аз за моето дете ползвах Аптамил AR , до към годинката. При нас тогава чак отшумя рефлукса.Може да даваш като цяло всички хранения само фризовом или да прибавяш към омнео 1 мерителна лъжичка.Но най добре педи да каже

# 2
  • Мнения: 733
...............Може да даваш като цяло всички хранения само фризовом или да прибавяш към омнео 1 мерителна лъжичка.
Това не трябва да се прави. Може да се смесват млека само от 1 вид. Ако е на Омнео да го смеси с Нутрилона да, но ако са различни млека нетрябва да се прави.
Аз давах Омнео и съм доволна, но най-добре се консултирай с лекар. За акането ще го нормализира това мога да кажа само защото при нас беше така. Успех и дано всичко бързо се оправи. Аз давах с биба с 2 дупки на Авент Омнеото.

# 3
  • Мнения: X
Омнеото не е мляко срещу повръщане. Фризовом - да. Ползвала съм и двете, Фризовом-а ни спаси и от повръщане и от запек и от колики. Омнеото, докара големи проблеми на дъщеря ми - по-силно повръщане, стомашни спазми и т.н......

За повръщане, наистина Фризовом е най-доброто мляко, ако няма подобрение в състоянието на детето се консултираш със специалист!

И не можеш да смесваш различни млека, както Милка Ленкова е писала.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 644
Ползвала съм Фризовома другото не
Много бях доволна- повръщането намаля значително- е не спря до 6 месеща но не беше силно и на фонтан, а само леко изплюване след хранене
Много съм доволна- помогна ми и за запека и коликита- аз го смесмах с Фризо1, защото с него го хранех
Вече го храня само с Фризо 2 , до 7 месеца давах и Фризовом- от 6 месеца не повръща- много рядко ако е преял или го стиснеш за корема- но това е друго и е нормално

# 5
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
отначало бяхме на омнео,но нямаше никаква полза.вторият месец минахме на фризовом.помогна и за запека и за повръщането/кики ми правеше по няколко фонтана на ден/ползвах го вжа месеца и сега сме на фризолак.

# 6
  • Мнения: 1 737
Аптамил АР  newsm10
Аз от Фризовом не останах доволна, не му намаляваше повръщането.

# 7
  • Мнения: 1 336
Моето дете вечер е на Фризовом, т.е 1 път на ден преди сън, а през останалото време на Нутрилон Омнео1, не повръща изобщо и започна да ака редовно.
Преди това пробвах почти всичко на пазара, но това се оказа най-добрта комбинация за нас!
Лекарката ме убеди, че няма проблем при даването на 2 различни млека стига детето да ги харесва и да ги яде! Дори някой препоръчват смесване на АМ в 1 хранене и не знам кой го измисли това във форума, че смесването на млека е вредно, аз съм говорила поне с 3-ма лекари още по въпроса и всички ми се смяха  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 042
Ползвала съм Фризовома другото не
Много бях доволна- повръщането намаля значително- е не спря до.......месеща но не беше силно и на фонтан, а само леко изплюване след хранене
Peace
моят син спря да повръща чак на 1г.

# 9
  • Мнения: 595
Благодаря на всички за отговорите!!! Hug
На следващото посещение при педи ще го обсъдя въпроса но все пак майките дето са пробвали винаги знаят най-добре! Hug Peace

# 10
  • Мнения: X
Дори някой препоръчват смесване на АМ в 1 хранене и не знам кой го измисли това във форума, че смесването на млека е вредно, аз съм говорила поне с 3-ма лекари още по въпроса и всички ми се смяха  Simple Smile

Да и сигурно препоръчват захранване със сокчета на 45 дни  Crazy

Даването не Фризовом веднъж на ден е много странно - млякото не "лекува" проблема с повръщането, а се сгъстява в стомаха на бебето и бидейки по-гъсто не бива повърнато. Затова и при тежки рефлукси препоръчват по-ранно захранване с по-твърда храна.

Т.е за всички останали хранения, през които даваш Омнеото не се "подсигуряваш" срещу повръщането. Явно вашият случай е много лек.

А при млеката от различна марка има разлика в точното съдържание и съотношение на съставките, което провокира стомашни проблеми, не винаги забележими, но не виждам защо трябва да се експериментира. То и киселото мляко е все кисело, ама си избираш една марка и ядеш нея, нали.....

Както и да е, нека се посмеят хората.....

# 11
  • Мнения: 1 737
млякото не "лекува" проблема с повръщането, а се сгъстява в стомаха на бебето и бидейки по-гъсто не бива повърнато. Затова и при тежки рефлукси препоръчват по-ранно захранване с по-твърда храна.

Ей това не мога да си обясня - заради рефлукса му давах винаги много гъсти храни, по-гъсти от антирефлуксното мляко, а тях ги повръщаше целите и по много, докато млякото - не, само при оригване по една глътка.  Thinking Заради това сме минавали на по 2-3 дни само на млякото и тогава спираше да повръща, а като го захранех - наново се почваше. Много ми е странно, уж само гъстотата е от значение, уж млякото не е лечебно, а само гъсто, пък него не повръща, а гъстите храни - всичките, независимо месно, заленчуково, плодово, каша, готвено, или сурово пасирано.

# 12
  • Мнения: 1 336
Дори някой препоръчват смесване на АМ в 1 хранене и не знам кой го измисли това във форума, че смесването на млека е вредно, аз съм говорила поне с 3-ма лекари още по въпроса и всички ми се смяха  Simple Smile
А при млеката от различна марка има разлика в точното съдържание и съотношение на съставките, което провокира стомашни проблеми, не винаги забележими, но не виждам защо трябва да се експериментира. То и киселото мляко е все кисело, ама си избираш една марка и ядеш нея, нали.....

Както и да е, нека се посмеят хората.....
ми на мен ми се посмяха, когато попитах за пробеми при смесването, и то хора доказани в професията си...
както и да е споделям мнението си и това което съм чула от специалисти, а относно разликата в съдържанието, която ще провокира проблем това звучи много несериозно, какви по-точно проблеми и на базата на кои съставки  newsm78  newsm78  newsm78
... а що се касае до ранното захранване аз лично съм противник и не виждам какво общо има това с темата  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 737
... а що се касае до ранното захранване аз лично съм противник и не виждам какво общо има това с темата  newsm78

Има общо - същите тези доказани специалисти, лекари от класа, с 20 годишна практика, масово из цяла България умират от смях, като им кажеш, че искаш да захраниш детето си след 6 месеца и че няма да дадеш сок на 40-тия ден.

# 14
  • Мнения: 102
Първите три месеца от живота си моето дете се хранеше със мляко смесено нутрилон и фризовом. И това по назначение на неонатолог.Няма нищо вредно в това да се смесват млеката,но погледнато реално щом детето има проблем по добре да пие само лечебното мляко фризовом или каквото и да е друго. Ако няма проблем няма нужда от смесване. Но при един доказан рефлукс и повръщане на фонтан една лъжичка няма да помогне от фризовома. АЗ подчертах да попита педито не да се съобразява с мен, това е лично мое мнение и моя опит в отглеждането на дъще ря ми

Общи условия

Активация на акаунт