Искам вашето мнение ;)

  • 2 149
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Днес Иван си играеше с една топка, тупаше я в замята, и си я хващаше и пак ...

Едно момченце, не от нашата компания, я поиска, и Иван я даде. Той не е стиснат, дава си играчките.

Майката на момченцето веднага го дръпна и каза "Ела да си играеш с твоята топка".
Аз реших, че се притеснява да я взема за да не се сбият с Иван, и я успокоих, че няма проблем. Нека нейното момченце си поиграе с нея.
Иван пък от своя страна все тяхната, стана размяна.

Но забелязах, че жената беше притеснена, не можах да си обесня защо - попринцип децата не си дават играчките.

Та после като отидох да си взема нашата, и останах  Shocked.
Тя ми каза да измием ръцете на Иван, защото е пипал топка, която е падала на земята. Т.е. тя за това не искаше да взема нашата и да даде тяхната - за да не пипа детето и нещо, което е падало на земята.

Тогава отбелязах, че тя не даваше на неиното дете да топа топката на земята, а само да я държи.
Милото, тръгна си разплакано.

По-странно нещо не бях чувала и чела, честно. Какво е вашето мнение?
И аз гледам да не позволявам на Иван да прави всякакви мизерщини, ама чак толкова.

# 1
  • Мнения: 46 436
 Shocked

Вече няма да шашна и ако видя как някой мъкне килим, разгъва го на площадката и си събува детето по чорапи да поиграе с топка на чисто  ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 866
Ами има хора, които страдат от някакви психози, определено не им завиждам. За мен подобно поведение като с топката си е за психотерапевт. И въобще не се шегувам.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 823
То толкова стерилност ,не е полезна за самото дете.Аз се дразня,когато Ели се зарови в земята или пък в някой пясъчник,за който знам със сигурност,че се е въргаляло някое улично куче и си е вършило именно там работите.Но никога няма да разплаквам детето си за такова нещо noДецата имат нужда от време на време да се почувстват като прасенца,ровейки някъде,като аз следя само да не се прекалява с мръсотията и от време на време и чистя ръчичките с мокра кърпичка.После в къщи щателно и мия ръцете със сапун и това според мен е достатъчно.

# 4
  • Мнения: 2 818
 smile3556 е първоначалната ми реакция.
 newsm78 е следващата... та си мисля дали няма някакво здравно основание? newsm78

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не вярвам да успее да опази детето да не пипне нещо, което е докосвало земята Rolling Eyes
Абе има всякакви откачалки Crazy

# 6
  • Мнения: 5 577
Малкия като беше бебе и аз не давах много много - не давах от земята играчки, не давах да му пипат нещата - но това в периода, когато всичко беше в устата.

Говорим за големи деца, които ходят вече.

Аз бях толкова горда, че Иван не е стиснат.
Хубаво е, нали?

# 7
  • Мнения: 1 949
Ами аз мисля, че това си е чиста проба болен мозък.  hahaha Не можеш да предпазиш детето от всичко, от което ти се ще, ами то това си е .... отглеждане в саксийка Crazy

А и на топката това й е работата - да пада на земята, нали Wink

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 823
Разбира се,че е хубаво.Каквото и да обяснявам на Ели относно това да си дава играчките,все едно от пусто в празно.Понякога много се дразня.Не си дава играчките и това е.Някъде прочетох в една тема във форума,че това показвало,че и родителите са стиснати и детето ,въпреки,че се възпитавало да не е стиснато,усещало,та затова така се проявявало.Според мен това  е период,който се изразява в тази възраст и след време ще премине.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз пък си мисля, че жената е наплашена. Дали от менингит, дали от всякакви бацили. На една почивка се запознах с дама, която работи в лаборатория, сподели, че й е много трудно да ходи на ресторант, понякога знанието е опасно, защото знаеш. Не бих я мятала веднага в лудницата.

А и детето може да си лапа пръста. ела да видиш как се обяснявам да не го хващат за ръчичката и как се дразня, щото след това влиза директно в устата. Ма то някой да ме чуваше, като се юрнат да здрависват  Crossing Arms

ПП. Винаги съм се чудела на това как майки смятат мократа кърпичка за панацея и вярват, че почистването на ръцете с мокра кърпичка почиства.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 823
Аз пък си мисля, че жената е наплашена. Дали от менингит, дали от всякакви бацили. На една почивка се запознах с дама, която работи в лаборатория, сподели, че й е много трудно да ходи на ресторант, понякога знанието е опасно, защото знаеш. Не бих я мятала веднага в лудницата.

А и детето може да си лапа пръста. ела да видиш как се обяснявам да не го хващат за ръчичката и как се дразня, щото след това влиза директно в устата. Ма то някой да ме чуваше, като се юрнат да здрависват  Crossing Arms

ПП. Винаги съм се чудела на това как майки смятат мократа кърпичка за панацея и вярват, че почистването на ръцете с мокра кърпичка почиства.

Аз не мисля,че мокрите кърпички почистват основно,но поне премахват част от мръсотията

# 11
  • Мнения: 5 255
Странни хора бродят  Misc Ghost - параноята ги гони  #Silly.
Играчките на Лора са общи на площадката при децата - в къщи са си нейни - това казвам аз.
Наблюдавам подобно тенденциозно отношение от бабите към техните внучета  Tired.
Какво да кажа - милите деца   action032.

# 12
  • Мнения: 14 654
на мен ми дожаля за детето , на което не са разрешили да поиграе като хората с топка . значи го ограничават и в други игри. не знам какви са подбудите на тази майка , но може пък да има някаква много основателна причина

# 13
  • Мнения: 5 255
ПП. Винаги съм се чудела на това как майки смятат мократа кърпичка за панацея и вярват, че почистването на ръцете с мокра кърпичка почиства.

Почиства на момента, в къщи се мие основно със сапун.
Условията не позволяват друго. Това е  Peace

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз пък си мисля, че жената е наплашена. Дали от менингит, дали от всякакви бацили. На една почивка се запознах с дама, която работи в лаборатория, сподели, че й е много трудно да ходи на ресторант, понякога знанието е опасно, защото знаеш. Не бих я мятала веднага в лудницата.

А и детето може да си лапа пръста. ела да видиш как се обяснявам да не го хващат за ръчичката и как се дразня, щото след това влиза директно в устата. Ма то някой да ме чуваше, като се юрнат да здрависват  Crossing Arms

ПП. Винаги съм се чудела на това как майки смятат мократа кърпичка за панацея и вярват, че почистването на ръцете с мокра кърпичка почиства.

Аз не мисля,че мокрите кърпички почистват основно,но поне премахват част от мръсотията
Peace По-добре мокра кърпичка, отколкото нищо.

Общи условия

Активация на акаунт