Имате ли впечатления от 112 градина?

  • 3 629
  • 30
  •   1
Отговори
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Преди време някой беше пускал тема с координати на 112 детска градина за деца с увреждания, но не за това ми е питането.

Опитвам да запиша Насето в логопедична градина, но все ме препращат в 112, защото той още не е проговорил (3 год и 2 мес) и има изоставане в развитието.

В инфото за градината пише - деца с аутизъм, синдроми, умствена изостаналост...

Питам се обаче - като се съберат 4-5 деца аутисти, и всяко се свре в някой ъгъл, каква полза има от това!?
Как ще проговори едно детенце, ако е заобиколено от няколко деца, които не го забелязват?

Има ли някоя мама с впечатления от тази градина?
Ходи ли там някое детенце, което познавате?
В кои детски градини ходят децата ви?


Другата алтернатива, за която мисля, е детската градина или както там се казва към клиниката по ДЦП в Красна поляна, поне там сме ходили като Насе беше бебе и имам добри впечатления от логопедите и психолозите... ама дали ще го вземат и там.

Детето има нужда от ежедневна работа с логопед и контакт с други деца.
Да го държа у дома, с детегледачка, май само задълбочавам проблема, а и къде ми е гаранцията, че детегледачката ще го занимава, вместо да гледа сапунки по ТВ?
Опитвах със студентки по медицина, с идеята, че са интелигентни момичета и със съвременни разбирания, но пък там проблема е друг - изпити имат, сменят им програмата... през месец - два се налага да сменям каката - пак не става...

# 1
  • Мнения: 2 543
firebird, не зная нищо и за двете градини, но наскоро тук стана дума за логопедичната градина на ул. "Урвич". Само добри неща съм чувала за тази градина. Може и да не ви е близо, ама като гледам и за Красна поляна си навита, може пък и да излезе нещо. Това в случай, че не си ходила вече там. Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 474
защо не пробваш в частна градина там са малко деца  и има възможност педагога да се занимава.моето мнение е детето да бъде в среда която ще му бъде от полза ще дърпа покрай другите деца.

# 3
  • Мнения: 1 710
firebird, не знам какво да ти кажа. От тази градина нямам впечатления, но моят съвет, ако можеш да го пуснеш в масова е по-добре за него - поне за Гого се оказа така. В болницата в Красна поляна е супер и Гого беше във възможно най-говорящата група, но истината е, че проговори едва в частната градина - просто в масова не го искаха - ама за това изписах много. Сега слава Богу директорката на 9 ОДЗ - в Младост 1 каза, че с удоволствие ще го вземе от есента - та мога само да се радвам на тази възможност. Между другото жената е много печена и ако искаш мога да говоря с нея - стига да не те е страх, че групите са големи.

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Обаждах се в градината на Урвич, другата седмица ще го водя да го видят, а после евентуално ще ходи една седмица за обследване. Оф, дано стане!!!!!!!!!!

Това ще е добре за него, а и градината ми е на удобно място.

Имат и сайт: http://www.ldg134.info/

# 5
  • Мнения: 4 414
стискам палци най-накрая да приключат вашите приключения с детските градини! Praynig
целувки на сладкото Насе  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 629
firebird, много добре звучи тази детска градина  Peace А мислила ли си за вариант да запишеш Насето в обикновена детска градина и отделно да го водиш на логопед?

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Мислила съм и всички казват, че така може да е най-добре, но в обикновена никак не го искат.
Много деца имало, трябвало сам да прави всичко, и... намират хиляди оправдания да не го вземат.
Тогава остава вечер да ходи на логопед, което не е много добре, защото ще е уморен и няма да е много сговорчив. А трябва да си се работи с него, той още не иска да говори...
Ние и сега ходим на логопед, но не всеки ден, а е нужно всеки. Точно за това е зор за градината.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 883
Кате, днес ходих до градината да дам картона и нужните документи на Бобо за седмичката, през която ще бъде там. Набор 2003 тръгва от 26 юни. В момента имат варицела и може да има промяна на датата, но засега това ми казаха. Заведи Наско час по-скоро там, защото има много желаещи за диагностика, и за да имате по-голема шанс да го включат в групата. Успех!

# 9
  • Мнения: 1 710
Кате, пробвайте на Урвич, ако не стане - кажи ми - ще питам директорката на 9 ОДЗ, ако не ви е много далече в Младост, разбира се.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Днес са имали празник, казаха да не ходя днес, защото нямат време за подробен разговор.
Утре ще го заведа да го видят.
Ще докладвам после.

За Младост - далечко ни е, но зависи дали се навиват да работят с него, имат ли логопед?

# 11
  • Мнения: 1 710
Да, имат логопед - и е добра - познавам я лично. нека изчакаме какво ще ви кажат в логопедичната и свиркай после - ще говорим пак.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 883
Да, вярно са имали празник, защото видях персонала на градината да носи големи плакати като детски рисунки, а и навсякъде цареше една такава приповдигната атмосфера. Желая ви успех утре и дано Насето да е в настроение да им покаже най-доброто от себе си..Казвам го, защото когато ходихме ние с Бобо там, той мълчеше като риба и само гледаше в една точка, когато му задаваха разни въпроси. Констатираха, че "има реч', и затова предлагат тази една седмица диагностика, за да могат да имат максимално обективна преценка за състоянието на детето. Успех още веднъж и ще чакаме утре да пишеш как е минало всичко!

# 13
  • Мнения: 179
Да споделя моите впечатления от 112 градина моят Теди 4 години ходи там.Благодарение на вниманието което получи от госпожата на групата той проговори и се развива добре!Важно е да кажа че при нас се откри че Теди е аутист.На 4 годинки го пуснах в 112 дотогава той не говореше не го искаха в логопедична градина и бяха мъки и зор.Така че не се притеснявай от това че в градината децата са с проблеми ако не стане да го дадеш в нормална или логопедична градина пробвай в 112.В никакъв случай не го оставяй в къщи с детегледачки и баби за да не се задълбочи проблема.Желая ти успех

# 14
  • Мнения: 4 629
в обикновена никак не го искат.
Много деца имало, трябвало сам да прави всичко, и... намират хиляди оправдания да не го вземат.

Ей това е пълно беобразие!

Стискам ви палци за логопедичната градина  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт