Когато плаче избиват червени петънца?

  • 3 246
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 983
Дъщеря ми като се разреве истински и с пълно гърло и избиват черени петънца по лицето. Излизат и от новородена, винаги на едни и същи места, остават за около 10 минути и като се успокои изчезват. Rolling Eyes Питала съм педиатърката, но няма обяснение.
Надявах се че с времето ще отмине това, но ето че не минава. Вече се чудя дали да не идем на кожен лекар.
Някакви идеи какво може да е това?

# 1
  • Мнения: 7 362
                    За да си спокойна можеш да я заведеш на дерматолог,но аз мисля,че нямаш проблем.При малките деца капилярите са много нежни и в повърхностния слой на кожата затова бързо стават на петна при плач или някакво друго усилие.Ако е с бяла и нежна кожа този ефект е още по-ярко изразен.Нашата красавица е много бяла почти прозрачна и сега е на 3 г 6 м и при плач става като шаркава,на петна и особено около очичките,но след като спре за минути всичко изчезва и следа няма от това което е било.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 332
И моята дъщеря става така. Сега е на 3 г. и 9 м., но от бебе си е така и като се разплаче и после и викаме "аз съм напетнен" - това е една реплика на тъгъра от филмчето "Мечо пух" Simple Smile. Аз не считам, че това е някакъв проблем.

# 3
  • В офиса
  • Мнения: 3 998
И моята е така. А даже не е с много бяла кожа.

# 4
  • Мнения: 177
И ние сме така от бебе, сега е на 1г.3м. и пак си е така. Ако разгадаеш защо пиши и на мен би ми било интересно да разбера  newsm78

# 5
  • Мнения: 7 831
Много вероятно е да не премине с времето. Аз съм си така и до сега. Това не ми пречи и не ми създава никакви проблеми, освен, че никога не мога да скрия, ако съм плакала. Големия ми син също е така. Не виждам защо ще водиш детето на лекар, но ако така ще си спокойна заведи го.
Успех в избора.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20363.msg390752#msg390752

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 20:34 от Ellypr

# 6
  • София
  • Мнения: 1 983
Благодаря за отговорите на всички!
Мен ме тормозеше това, защото едната баба само ме пита "Ауу, защо така и излизат петна?" всеки път като се случеше да ги види .Определено вече смятам да пропуснем доктора. Flutter

# 7
  • Мнения: 48
Здравей,
И при Ники от бебе се получават тия петна при силен рев или напъване. Вече по-рядко ги забелязвам, можеби защото не реве често. Петната сменят цвета си и от червено стигаха до лилаво, но пък изчезват почти мигновенно при спиране на усилието от негова страна.

# 8
  • Мнения: 1 113
Дъщеря ми преди две седмици направи ларингит и се наложи педиатърката й да й сложи урбазон. Голям рев беше, в резултат, на което докато й слагаха инджекцията, лицето на Лили стана на червени точици. Педиатърът каза, че това е от напъването докато плаче, пукат се капиляри. На Лили й минаха за два дни.

Общи условия

Активация на акаунт