Всяка седмица запушени канали и буци

  • 527
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Благодарение на вашата морална подкрепа момичета кърмя Иво вече 1г и 1м. През цялата първа година всичко беше наред с едно-две запушвания в началото и толкова.
От както стана на една годинка, обаче нямат край тия буци и запушвания. поне веднъж седмично се чудя какво да правя, че да ми се оправят гърдите.
В момента последното е особено зле. Започна в неделя със силно зачервена гърда, буца като топка и Т 37.5. Вчера си купих лецитин, пия го но не виждам резултат. Парих се с гореща вода, сложих зелев лист, но уви не минава. Мъжът ми ми се кара да ходя на лекар и да спирам с това кърмене, ама аз съм инат и се надявам да се оправя и да  кърмя още.
Казвайте какво още мога да направя без лекарска намеса.
Само да добавя, че не мога да се цедя. Нищо не успявам да изцедя. Една-две капки най-много. Вчера като пробвах от здравите каналчета кърмата излизаше бяла, а от запушеното тъмно жълтава. Може ли да направя някоя беля като давам на Иво да суче от нея?
На всичкото отгоре е взел така силно да хапе, че вече направо не се търпи. Никакви мерки срещу хапането, които прочетох във форума не помагат. Sick
Ох, много съм се отчаяла и така както ме боли започвам да се замислям, много искам да кърмя още но не искам да бъде толкова болезнено и неприятно.

# 1
  • Мнения: 3 331
Съчувствам ти искрено и ти пожелавам успех!
Предполагам, че мамите с повече опит ще се включат, но дотогава нека ти кажа как последния път се справих със запушването - половин час под душа и изцеждане на ръка. В края на краищата се отпуши...
Преди това пих ударни дози лецитин, цедях с помпата, правих масажи, топли компреси, но си мисля, че дългият топъл душ изигра решаваща роля Peace

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лецитинът ще помогне, но иска повече време да се пие. За момента можеш да пиеш ударни дози - 5-6 х 1,200 мг дневно, после да намалиш постепенно, като оставиш профилактична доза от 1,200 мг дневно, щом често имаш проблеми със запушване.

Спокойно давай да суче от болната гърда - всеки път, начесто. Да не те притеснява цветът на кърмата. Много масажи, топли компреси, душове. През останалото време - зеле, на 30 минути сменяш листа. Ще мине, няма как.

Пребори това, хапането после ще го измислим.

# 3
  • Мнения: 3 331
Не знам само дали се разбра, че се изцеждах под душа, докато топлата вода непрекъснато обливаше гърдата...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Благодаря ви Бу,  sweet_gold за отговорите.
Точно такова цедене пробвах, под душа, но нещо не се справям както трябва и нищо не мога да изцедя.
За съжаление Иво суче 4 пъти на денонощие и дори и да предложа по друго време ми отказва. Аз си мисля, че от това дойдоха проблемите, от намаляването на броя на кърменията.
Аз пих 4 пъти на ден Лецитин, ще взема още едно. Дано да има полза и ще ходя да си сменям по-често салатата Laughing

# 5
  • Мнения: 422
Срам не срам,включвай тати в действие Embarassed
Аз така се оправих единия път..то не беше цедене,мазах с една паста Рефригеранс(от ветеринарната аптека)..компреси правих..под душа цедих и накрая накърмих тати и спомен не остана от запушени канали.
След това доизцедих с помпата.
Успех Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Срам не срам,включвай тати в действие Embarassed
Аз така се оправих единия път..то не беше цедене,мазах с една паста Рефригеранс(от ветеринарната аптека)..компреси правих..под душа цедих и накрая накърмих тати и спомен не остана от запушени канали.
След това доизцедих с помпата.
Успех Hug
Ами аз да си призная това и направих  Embarassed Embarassed Embarassed.
Определено имаше ефект.
Вече съм по-добре, но за нещастие кърмата като че ли се загуби някъде. Иво дърпа дърпа на сухо и накрая се отказа. От вчера за 24 часа два пъти и нито ми се препълват гърдите, нито той иска.
Абе нали трябва да има за какво да се притеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт