С какво храните 11 месечните бебоци?

  • 497
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте моми4ета, аз до сега все купувам готови пюрета, но ми се ще да взема вече да му приготвям сама това онова.До сега давах по следната схема:

сутрин (9.00 4аса)- мле4на ка6а 200 гр.
обед (13.00 4аса)- месно пюре
следобед ( 17.00 4аса)-  плодово пюре
ве4ер (21.00 4аса)- мле4на ка6а

Мле4ните каши ги давам защото не иска да пие никакво адаптирано мляко, а с кърменето ве4е не става.Едвам суква малко вечер.Ина4е до края на 6 месец бяхме само на кърма.
Струва ми се обаче, че е слабичък в сравнение с другите деца на неговата възраст.
Ще съм благодарна ако споделите с менюто на вашите дечица.
Целувки на всички   bouquet
 

# 1
  • Мнения: 8 917
Може да даваш кифлички, мляко с ориз, плодове, пасирани плодове с бисквита и малко мляко, крум супички, грис ... newsm78

# 2
  • Мнения: 649
ето го нашият режим:
5.00- 6.00 200 мл АМ
9.30 закуска- грис с плод, кисело мляко (от бурканчетата на Хип), каша с плод, попара, филийка с масло и плод
13.00 обяд- зеленчуково или местно пюре ( пак от тези на Хип, много му се услаждат, а ме и мързи да готвя само за него)
17.00 следобедна закуска- безмлечна каша с плод, кисело мляко, банан с бисквита, понякога и от готовите каши в бурканчета на Хип
20.00 вечеря- млечна каша, която му правя с АМ, защото иначе много бързо огладнява

хапва си доста добре, но не е въобще пълничък, защото не се спира на едно място цял ден    newsm32 smile3540

# 3
  • Мнения: 2 936
вече можеш да започваш да захранваш със супи  Peace
аз от 1 годинка за вечеря и давах към 100гр.постно ястие и след това АМ

# 4
  • Мнения: 3 042
На 11 м и половина хранех малкият с това, което го храня и до сега. Е на последък въведох и някой нови неща, но те само допълват храненията.
Закуска: Млечна каша;
Обяд: Манджата от детската кухня + сирене или кашкавал;
След обяд: млечен крем, грис с мляко, мляко с ориз, макарони с мляко или сирене , кус - кус с мляко или сирене, овесени ядки /но не ги харесва много и давам много рядко/, плодов дует или каша - рядко;
Вечеря: супата от кухнята + АМ;

Давам и плодови пюрета и сокове м/у храненията или за десерт на обяд. Пресни плодове не иска Cry, а е по добре плодове да яде.

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син от 10 месечна възраст е на кухня и това ме улеснява много
а през почивните дни му давам пюрета, а ако нашата храна е подходяща за него, от нея му сипвам Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 672
ходихме до  д. кухня и ядеше каквото даваха там Sunglasses

# 7
  • Мнения: 27 524
Всеки ден два пъти на ден каша не му ли писва?  Thinking

Давай грис, овесени ядки, бисквити с АМ, сухар или хляб в зеленчуковото пюре, супички с хляб или сухар вътре, млечни кремчета...

# 8
Всеки ден два пъти на ден каша не му ли писва?  Thinking

Давай грис, овесени ядки, бисквити с АМ, сухар или хляб в зеленчуковото пюре, супички с хляб или сухар вътре, млечни кремчета...


Ами как така овесени ядки, бисквити ,сухар, на него трябва всичко да му е смляно на много финна каша ина4е се дави и му се гади.Например  сухар, хляб, дали мога да ги пасирам като са в пюре или супа например да пасирам newsm78.Самото приготовление на нещата незнам как да стане?

# 9
  • Мнения: 3 042
Ами как така овесени ядки, бисквити ,сухар, на него трябва всичко да му е смляно на много финна каша ина4е се дави и му се гади.Например  сухар, хляб, дали мога да ги пасирам като са в пюре или супа например да пасирам newsm78.Самото приготовление на нещата незнам как да стане?

Овесените ядки - ако са от фините са много дребни и може и така да си ги яде, но ако не иска след като ги приготвиш пасираш.
Бисквитите и сухара стриваш в хаванче  и след това добавяш към храната.

# 10
  • Мнения: 1 976
Моето хлапе е също на 11 месеца, но яде бисквити съвсем спокойно...Пробвала ли си да даваш само бисквитка да си хрупка? Има и значение какви са бисквитите! Пшеничените обикновени бисквити като се размокрят стават глетави и давят...Аз давам ръжени бисквитки/от диетичен магазин/ и те са доста хрупкави и много по - добре се приемат. Иначе менюто на младежа му е:
в 6 часа - до скоро кърма, но вече АМ
Закуска - ръжени или овесени ядки /можеш да ги претриваш през сито!/ с козе сирене; Елда с АМ и сирене; попара; кисело мляко с плодове и бисквити; някаква каша със сирене...
към 10 часа  давам сок - най - често от ябълки
Обяд - храната от кухнята или готово пюре/когато му е месен ден/, правя му зеленчуци /всякакви/ с  кафяв ориз;зеленчуци с киноа; зеленчуци с просо...
Следобяд - плодове с кисело мляко или готови плодови пюренца, в които има обикновено оризово или пшеничено брашно; понякога готова инстантна каша с плодове; Елда с плодове...
Вечеря - кисело мляко с две бисквитки... започвам да въвеждам зеленчукова супичка за вечеря
Смятам да почна да давам извара...
Детската кухня не всеки ден е подходяща по моите разбирания за дете под годинка, така че преценявам и тогава давам...

# 11
  • Мнения: 1 737
Ами как така овесени ядки, бисквити ,сухар, на него трябва всичко да му е смляно на много финна каша ина4е се дави и му се гади.Например  сухар, хляб, дали мога да ги пасирам като са в пюре или супа например да пасирам newsm78.Самото приготовление на нещата незнам как да стане?

И моя злояд син не яде, ако не е фино пасирано. Всичките изредени можеш спокойно да пасираш в манджите. Хляб редовно пасирам в супите, аз купувам само пълнозърнест. Сухар можеш да пасираш също в попари и супи, като го накиснеш в тях преди това. Също и пасирани бисквити в кисело мляко + плод. Кашите можеш да му ги приготвяш сама със сварени овесени, ръжени и ечемичени ядки + АМ + плод или сирене, като след сваряване на ядките добавяш останалото и пасираш.

Общи условия

Активация на акаунт