"Веселбата" при контактите с държавната администрация

  • 1 181
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 091
Днес трябваше за жалост да отида 1. да си подновя паспорта и 2. да си платя данък за физическо лице!

Купонът е невероятен! Оказва се, че вече СИ Банк е тази, чрез която ще се извършват всички плащания, както в полицията, така и в общините. На мен цялата тази история ми се струва повсеместен рекет. При плащане на 30 лв. такса за обикновено издаване на паспорт, ми бяха удържани скромно 2 лева комисионна за банката... Съответно не можах да си платя данъка, защото банката се сменяла и не били готови!
Чудя се докога ще търпим като пълни овци всякакви безобразия, които ни се случват от страна на държавата? не трябва ли да имаме алтернатива? да платим - без комисионна? кой определя какви да са таксите? как се определя коя банка ще обработва плащанията на гражданите? Какво мислите?

# 1
  • Мнения: 3 818
Има ли изобщо банки, които да не ги взимат тия два лева комисионна?  И аз много се нервя на тая такса,  като внасям на мъжа ми осигуровките- три листчета попълвам, на всяко ми взимат по 2лв, направо е възмутително #Cussing out

Иначе нямам отговор докога ще търпим, явно още ни е малко, щом безропотно приемаме всичко.

# 2
  • Мнения: 1 072
? как се определя коя банка ще обработва плащанията на гражданите? Какво мислите?
Според големината на комисионната предложена на съответния държавен служител. Извинявай, че отговарям на риторичния ти въпрос.

# 3
  • Мнения: 3 091
Добре де! ама защо не се дава право на избор? отишла съм на крака, т.е. директно на гише в съответната служба! за какво дължа комисионната? дадената банка с какво точно се затруднява, че взима задължително от всеки по 2 лева?

# 4
  • Мнения: 14 472
и аз напоследък започнах да се замислям върху факта, че банките напрактика имат монопол и ти събират такси като луди и туй за което най ме нервят е да ти вземат такса като си теглиш по-голяма сума от влога. плащам им за да си взема част от парите, от които те и без това печелят като ги въртят #Cussing out #Cussing out #Cussing out

но какво общо има държавната администрация????

# 5
  • Мнения: 3 091
Сладурката - общото с държавната администрация е, че ми събират комисионна от банката, когато отивам да ползвам услуга като суверен - гражданин - данъкоплатец!!! А и самата администрация взима решение каква банка, каква комисионна и пр.

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 12:56 от Ламята НЕСПАСКА

# 6
  • Мнения: 216
Само да спомена, че СИ Банк е собственост на жената, с която живее Бойко Борисов! Защо ли всички дейности свързани с общините и полоцията се заплащат вече чрез Си Банк......може би е така, от както Бойко Борисов стана кмет..... newsm78......
Всичко е ....

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Само да спомена, че СИ Банк е собственост на жената, с която живее Бойко Борисов! Защо ли всички дейности свързани с общините и полоцията се заплащат вече чрез Си Банк......може би е така, от както Бойко Борисов стана кмет..... newsm78......
Всичко е ....
СИ Банк е в играта много отдавна. Дано не давам невярна информация, но във Варна тази банка обслужва митниците.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
това, коя банка да обслужва държавната администрация, винаги е било най-голямата гаранция за просперитет.
в различни периоди през годините, според това коя партия е била на власт и кой с кого е бил гъст, обслужващи бюджета банки са били различни и са се сменяли по чисто връзкарски и номенклатурен признак - това е повече от ясно. в момента папка банката на жената на Бо.Бо.
преди папкаше банката на Кюлев, по-преди - вече не помня... Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 091
съвсем се обърках! отново двойните стандарти! уж се преследва корупция на най-високите етажи, а тя си се случва пред очите ни... Това са такси и таксички по най-различни поводи и поводчета! ей така - някой решил и това е!

# 10
  • Мнения: 4 546
еми то ако е за престиж би трябвало да е точно обратното - банката да предлага някакви преференции само, за да се докопа до възможността да обслужва плащания като данъци, такси и пр. - само защото е престижно. ама нали у нас всичко е наобратно  Close

# 11
  • Мнения: 5 647
В този ред на мисли видяхте ли вече новите платежни нареждания.  Crazy Аз направо се втрещих. 

# 12
  • Мнения: 1 072
Къдрокоске, какво те смути в новите платежни нареждания?

Общи условия

Активация на акаунт