Време е да попитам....

  • 1 364
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Наближи времето за раждане, днес получих обменната си карта и съм като в задъдена улица Rolling Eyes
Нямам представа къде да се насоча за раждане, много ме е страх ( лош спомен от първото раждане), бих искала да е секцио, но нямам възможност за уговорка с лекар.
Говорих днес с доктора, който ми води ЖК, той се съгласи да ме заведе на невролог, който да ми напише някаква диагноза, но не знам дали това ще свърши работа? Thinking
От друга страна съм съгласна на нормално раждане с епидурална упойка, но бих искала съвет, къде не се плаща или цената е нормална?
Много съм объркана и въпросите са ми такива, но се надявам да ме извините  bouquet
Трябва ли да отида до някоя болница и да кажа, че искам да раждам там или да чакам момента и тогава с обменната карта и багажа - където ми е най - близко?
Дали ще мине този номер с невролога за секцио и трябва ли предварително да избера болницата, кога да отида, какво да кажа...?
Преди 16 години направо отидох в Тина Киркова и ме приеха, сега въобще нямам представа.
Знам, какво трябва да направя ако имам финансова възможност - отивам, избирам си лекар и болница, плащам и чакам, но сега?
Благодаря на всички за отговорите предварително - ще са ми от полза!  bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Значи първо СПОКО!
Ще ти отговооря на част от въпросите. Не е нужно да съобщаваш на болницата че ще раждаш там,просто си избираш къде искаш да родиш и отиваш там с необходимите документи когато решиш.че е дошъл момента.
Ако имаш противопоказание от специалист за нормално раждане акушер-гинекоклкозите са длъжни да се съобразят с това и да направят секцио.Всичко зависи от това дали неврологът ще се съгласи да направи това за теб. Хубаво си помисли дали си струва.Все пак всяко раждане е различно,няма гаранция че второто ти ще е лошо като първото. Обмисли добре! Късмет и дано всичко мине като песен!

# 2
  • Мнения: 3 216
Мдааа.Много е важно да си спокойна.След като нямаш уговорка е добре сама да разучиш в коя болница какви са условията(сигурна сьм че имаш достатьчно инфо от форума) и мненията за лекарите там.И така решаваш ,че някоя ти харесва най-много и когато момента настьпи хващаш си багажа и право там.Сьс секциото нещата са по-други.Добре ще е две семици преди термина да отидеш в избраната болница и да кажеш ,че имаш направление за секцио.Да поговориш с някой лекар и да решите кога да те оперират.Но моя сьвет е НЕ прави секцио без медицински показания.Ако наистина ти се налага и не може да се избегне-ок,но в противен случай по-добре недей.Това е мое мнение и аз сьдя от гледна точка на изживяното от мен и моите познати,които родиха така.
Леко раждане.

# 3
  • Мнения: 667
Не зная каква е практиката в София, но в Бургас не е така.
Лежах с едно момиче в паталогията, Тя беше 9-ти месец,  с показания за  секцио, т.к е с тесен таз. Наблюдаващият гинеколог установява, че тя е с едър плод и тесен таз  и 10 дена преди термина я изпраща с направление в болницата за планиране на секцио.  Само че там я прегледаха и казаха, че не намират да й е много тесен таза /а тя действително е много дребна/ и не й предложиха секцио.
За щастие раждането  /по нормален начин/ е минало добре и тя вече си има бебче.
Мисля, че и в София в болницата има вероятност да ти направят консултация с невролог и да се отрече диагнозата от преди това.
Така че разпитай първо, а и не е лош и  варианта да провериш цената на упойката при норм.раждане. Много мами тук са раждали с такава.
 
И на края да споделя. И моето първо раждане бе кошмарно, макар че това е най-значимият ден в живота ми. Но все пак болката се забравя, а и най-важното е с бебчо всичко да е наред. Успех!

# 4
  • Мнения: 660
Здравей , Буболина !!!

Може да отидеш в която и да е болница и да си харесаш лекар с когото да обсъдите вариантите за раждане . Ако избереш Шейново , мога да ти препоръчам Д-р Богословова , която е и шеф на болницата , но преди всичко е страхотен човек ! Освен това ако тя ти води раждането , заплащането е в пъти по-малко отколкото ако си харесаш друг доктор .

И да ти кажа изобщо не е необходимо да настояваш за епидурална упойка ! И мен ме беше страх  , но ми направиха спазмолиза / в абоката вливат Но-шпа и Бусколизин / , която многократно ускори и облекчи раждането , без да се налага дори да ми включват окситоцин .

Бъди спокойна и ти пожелавам раждането да мине като по вода !!!
P.S. Аз вече съм навита отново да раждам  Embarassed

# 5
  • Мнения: 426
Здравей! Леко раждане ти желая и да ти кажа аз отидох да раждам с направление за секцио( препоръчано от специалист), но в болницата шефа на паталогията каза,че не било нужно секцио и родих нормално. Така че каквото те решат в момента. Спокойно само,колкото по вече се притесняваш по лошо.

# 6
  • Мнения: 37
Здравей,аз родих със секцио в Тина Киркова,но си платих за избор на лекар.Мога да ти кажа,че всички доктори, с които се срещнах там са професионалисти.Ако можеш да си уредиш диагноза за да родиш секцио,няма да имаш за какво да плащаш.По принцип мисля,че ти се полага епидурална упойка без да заплащаш при нормално раждане.

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Сега също не е необходимо да ходиш предварително в дадена болница за да им казваш,че искаш да раждаш там/освен ако няма да си избираш лекар/.Като дойде времето просто отиваш с обменната карта и багажа.
Епидуралната упойка навсякъде се заплаща цената й е олоко 100 лв./има места,където е и нагоре/.
Най-добре,за твое успокоение/ако имаш възможност/ да отидеш в няколко болници,хем да видиш как е,хем да поразпиташ за това,което те интересува.Аз така направих.

# 8
  • Мнения: 832
По принцип, мисля, че ако си избрала секциото като начин на раждане, никой няма право да ти откаже, все пак това си е личен избор, но планираното секцио при всички положения се заплаща.

# 9
  • Мнения: 4 621
Не е необходимо да ходиш предварително в дадена болница ако ще раждаш нормално. Епидурална упойка ще ти сложат на всяко едно място, срещу съответното заплащане ако поискаш. При секцио нещата стоят по-различно и е по- добре  предварително да си се уговорила с лекар като сте уточнили подробностите.
Леко раждане и успех Grinning

# 10
  • Мнения: 295
Ако страхът е проблемът, според мен по-добре нормално раждане с упойка, отколкото секцио. Но ти само ти си знаеш как се чувстваш.
Другите момичета са казали за болниците. Ако искаш упойка, просто кажи когато те приемат и преглеждат, не могат да ти откажат.

# 11
  • Мнения: 2 849
Нормално е да се страхуваш ,май  е често явление при второ раждане . WinkУспокой се и мисли позитивно .Като те приемат в болницата ,която си избереш(мой съвет Шейново )кажи че искаш упойка .Скоро раждах там и се опитваха да ме разубедят от упойка ,защото второто раждане е много бързо ,но пак ми сложиха и останах много доволна .Действително всичко протече бързо от началото на контракциите до раждането -4 часа и половина ,от които 2 часа с упойка ,когато са най-силните контракции .Каквото и да решиш пожелавам ти лесно и бързо раждане . Heart EyesНе мисля ,че ти трябва специялна уговорка с лекар .

# 12
  • Мнения: 2 274
Желая ти мнооого леко раждане и най-вече спокойствие! Мисля, че секциото не е по-добрият начин, особено след като ще ти е второ раждане. Късмет и здраво бебче!

# 13
  • Мнения: 992
така като чета повече ти се иска секцио да родиш, ми значи взимаш си от невролог направление за секцио отиваш в болницата ( съветвам те тина киркова страхотни са там и е мнооого чисто) поне две седмици преди термина (не видях на лентичката колко ти остава още) и говориш с някой лекар искаш му съвет кога да постъпиш и така, относно епидуралната упойка - тя се плаща 150 лв
стискам палци и се надявам че ще вземеш най правилното решение
пожелавам ти успех и леко раждане

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви много, успокойх се малко.
  bouquet Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт