Удря си главата

  • 1 143
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 313
От около два месеца детето ми непрекъснато си блъска главата когато и  където може.Боли го, но продължава да го прави- на столчето за хранене, на стената, на пода ,докато пълзи.....и къде ли още не Sad Вече направо не знам какво да правя, непрекъснато има някой около него да го пази, но все се случва да започне пак да си я блъска. Ужасно много се притеснявам, защото го прави много силно и ако има възможност по много пъти. Това нормално ли е за тази възраст или има някакъв проблем? Мислех да питам лекар, но първо ме интересува вашия опит.

# 1
  • Мнения: 663
Моят син си я удря в стената и се хили, вчера ни беше на гости едно дете на година и половина и то така нарочно си блъскало главата, може би от щуротия го правят.

# 2
  • Мнения: 1 313
и мен все така ме успокояват, даже знам, че и лекарката ще каже ,че е от щуротия и затова и не я питам. newsm78

# 3
  • Мнения: 4 629
Аз не разбрах колко е голямо детето ти?

Сина ми преди да стане на 1 годинка имаше такъв период - правеше го като искаше да му обръщаме повече внимание. Отмина от само себе си. Опитвай да му отвличаш вниманието, когато го прави

# 4
  • Мнения: 1 313
1г и 2 седмици

# 5
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Моят е на 2.8 г и още го пРави пРедиМно когато е ядосан.

# 6
В книгата на д-р Спок пишеше,че не е медицински проблем и даваше съвети как да си изолира човек таблата на леглото примерно.Той ако помня правилно обяснява,че детето се кефи на ритъма Crazy един вид.Все пак попитай педиатъра.

# 7
  • Мнения: 56
И моят син го прави. Той е на една годинка и 10 дни. Според мен прави така, когато иска нещо и не го получава, или когато не е ценър на внимание. Като беше по-малък от седнало положение се хвърляше назад без оглед къде седи и също често си тряскаше главата. В книгата на Спок пише, че това се води ритмично движение, както и клатенето на четири крака, и е подготовка към ходенето.

# 8
  • Мнения: 4 621
Дъщеря ми го прави същото - в столчето за хранене, в стената, в таблата на леглото ooooh!
На всичко отгоре през цялото време се смее и колкото повече се опитвам да я накарам да престане, толково с по-голям ентусиазъм продължава. Опитах какво ли не и в крайна сметка я оставям и се правя че не и обръщам внимание, след което сама спира и започва да се занимава с нещо друдо Hug

# 9
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Синът ми прави абсолютно същото.Най-обича да си удря главата във вратата на хола/тя е със стъкло/ и при удара дрънчи и вибрира.
Мисля,че това е нормално и ще отмине.

# 10
  • Мнения: 300
не е съвсем нормално и от отговорите на някои от вас си личи и отговора - нужда от повече внимание, но АДЕКВАТНО внимание (защото когато ти се концентрираш върху удрянето на главата и му говориш САМО тогава, при това с интересен загрижен вид и тон), разбира се, че ще се хили и радва, нали е постигнало внимание. Значи говорим за внимание по принцип, в ежедневието, да са му задоволени нуждите от любов, за да не ги търси по друг начин.
Блъскането на главата с ритмични движения между впрочем отдавна е известно като синдром, характерен за децата в дом"Майка и дете".... Изводът е ясен, макар и стряскащ. Но вие поне имате в ръцете си възможността за промяна, защото вашите деца си имат майки Hug

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
не е съвсем нормално и от отговорите на някои от вас си личи и отговора - нужда от повече внимание, но АДЕКВАТНО внимание (защото когато ти се концентрираш върху удрянето на главата и му говориш САМО тогава, при това с интересен загрижен вид и тон), разбира се, че ще се хили и радва, нали е постигнало внимание. Значи говорим за внимание по принцип, в ежедневието, да са му задоволени нуждите от любов, за да не ги търси по друг начин.
Блъскането на главата с ритмични движения между впрочем отдавна е известно като синдром, характерен за децата в дом"Майка и дете".... Изводът е ясен, макар и стряскащ. Но вие поне имате в ръцете си възможността за промяна, защото вашите деца си имат майки Hug
Може би 80% от децата го правят,надали всички те страдат от липса на внимание.
Правят го защото им е интересно,харесват звука,който се издава при удара.
Удрянето за което говориш се различава от това за което пита jazzabel.

# 12
  • Мнения: 643
Оф и моят е така, и го прави като се ядоса, направо вече незнам. Говоря му обяснявам му, но за най - малкото нещо и започва да си тръшка главата. Май е свикнал да му се обръща прекалено много внимание, и неможе да приеме, че някой се занимава с нещо друго освен с него

# 13
  • Мнения: 182
Съгласна с Майска - понякога децата го правят поради липса на внимание, адекватно внимание, както тя се изразява, т.е. това е форма на самостимулация. 

# 14
  • Мнения: 1 370
Аз също мисля, че така предизвикват внимание. Моят син го прави същото

Общи условия

Активация на акаунт