Бременност и вирусна инфекция

  • 1 062
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Здравейте момичета!
В 29 г. с. съм и пипнах от щерка ми зверска вирусна инфекция. Нямам температура, но кашлям много, от носа ми текат едни зелени работи, всичко ми е задръстено и се чувствам кофти. Ходих на лекар, но тя ми обясни, че, тъй като е вирусна инфекция, ще трябва просто да я изтърпя докато отмине Tired и няма смисъл от антибиотици и т. н.
То хубаво, но в "бременната" ми книга пише, че вирусната инфекция можела да се предаде на бебето и то да се роди преждевременно или пък нещо страшно да му се случи #Cussing out
Моля ви кажете ми дали наистина е толкова опасно. Гинеколожката ми каза, че евентуално от кашлицата мога да получа контракции, но иначе няма какво страшно да се случи щом нямам висока температура. Ама в оная книга какви работи пишеше....
Помощ! Успокойте ме, че всичко ще е наред Cry Praynig

# 1
  • Мнения: 468
Ох, мога само да ти съчувствам искрено. Аз карах такава "екстра", но във 2-3 месец - влачих се дълго, направих бронхит и хайде Ампицилин венозно и разни миризливи сиропчета /как ми се драйфаше от миризмата им Sick/. Щях да си изкашлям чарвата. Искай поне нещо, което ще облекчи кашлицата, парацетамол също можеш да пиеш /аз пия Панадол сироп - не ми дразни разбития стомах и действа бързо/. И се самонаблюдавай - ако се почувстваш по-кофти веднага на лекар, ако трябва се "поскарай" или потърси 2-ро мнение.
 HugВсичко ще е наред и скрий книгата за няколко дни! Повече почивка, прясно изцедени сокове, чай с мед и лимон, положително мислене и ни дръж в течение.
 smile3525

# 2
  • Мнения: 683
А бе не знам, съвсем без лекарства... ана мен лично ми помага чая, вит.С, разходки на чист въздух /вече времето е хубаво, не се затваряй, така организма се отпуска и по-трудно се бори с микробите/.
Бързо оздравяване.

# 3
  • Мнения: 1 327
На мене ми помогнаха грейпфрути, портокали, лимони и киви... чай с 2 лимона изцедени вътре и мед.. е, сега като ги видя и отвръщам глава настрани, но тогава за първи път грипа ми мина за 3 дни и по време на цялата бременност не се разболях(за сметка на това си наваксах след раждането  Wink)

# 4
  • Мнения: 68
Пий имуностимулатори на хомеопатична основа. Можеш да започнеш и с водорасли - четох че се препоръчват горещо на бременни. Сега съм ги почнала профилактично. Аз се влачих 3 седимци с грип, но имах и температура, тогава обаче не бях чела достатъчно и ме беше страх да пия каквото и да било - само парацетамол от време на време ш всякакви бабини рецепти. Но ако кашлицата ти е много дълбока отиди да те преслушат - да не направиш някой бронхит.

# 5
  • Мнения: 182
Лено, моля те кажи какви водорасли пиеш? Аз съм в трети месец и от две-три седмици имам много силно запушен нос (лекарката каза, че може да е и от бремеността), дава ми хомеопатични пирогениум и меркуриус, но от днес започна и главоболие. Май не ъсм се излекувала. Водораслите със сигурност ли са безвредни за бременни? Благодаря ти. 

# 6
  • Мнения: 269
Благодаря на всички ви за подкрепата и милите думи!
Мисля, че вече се оправям - поне кашлицата не е толкова мъчителна... Rolling Eyes
И на мен вече ми се повръща от мед, лимон и чай от мащерка и шипка. Пия много витамин С и сироп Стодал /преди не ми е помагал, но сега май ми върши работа newsm78/, а преди това изпих на дъщеря ми сиропа Хустагил - много е вкусен Embarassed и ефикасен Peace.
Задръстеният ми нос и болезнени синуси се повлияха много добре от хомеопатичното КАЛИУМ ЙОДАТУМ 15СН на Боарон.
Чувствам се много по-добре сега и се надявам да ме е отминал гадния вирус вече и дано тази тема да бъде полезна на други мами, които, не дай Боже, ги връхлети същото. Бебето сигурно също е добре, защото цял ден подскача и се върти, а напоследък се беше кротнало доста и затова се притесних ooooh!
За водораслите - откъде се купуват те и как се казват? Ако се пият профилактично помагат ли да не се разболява човек?
Пак благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт