Кога най-рано на ортопед?

  • 1 106
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
Кога мога вече да заведа малката на ортопед и каква е по точно процедурата т.е как преминава прегледа?
Направление от личният лекар се взима нали?

# 1
  • Мнения: 733
На 1 месец се взима направление за ортопед от педито. Най-късно до 3 месец детето трябва да е минало през ортопед. Педито неможе да ти откаже направление искай си го.

# 2
  • Мнения: 7 474
Даже  закъснявате. Ходи се около 1 мес. , с направление от педиатъра, ако  ортопеда работи със ЗК, ние си платихме  15лв. Peace

# 3
  • Мнения: 1 259
След втория месец се ходи с направление от педито,но ние си платихме за ехографа (20 лв.),понеже не се поемал от касата. Прегледът е мерене на гънките и на ехографа му гледат тазобедрените стави.

# 4
  • Мнения: 4 362
Ми аз разбрах ,че най добре било да се ходи към 4-ти месец  newsm78 затова и изчаквах,но намерих една статия и затова реших да питам и тук. Най вече се притесних,че все още едното и краче стои понякога навътре стъпалото  Thinking

П.С много сте бързи   bouquet

# 5
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
около 2-3 м. се ходи на ортопед и после около годинката след прохождане ... взима се направление ол педиатъра и прегледа е безплатен

# 6
  • София
  • Мнения: 6 780
И ние ходихме на около месец,месец и половина.Взима се направление от педито.Прегледа представлява,събличане на бебчето,гледат го на ехограф/за луксации/,преглед на гръбначния стълб,ставите на крачетата и ръчичките и ти дават съвети.Ти по-добре си подготви въпроси. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 447
Ние ходихме на 3 месеца, с направление от педито. Гледат му ставите, тазобедрените с ехограф.

# 8
  • Мнения: 46 438
Ние отидохме, когато навърши 3 месеца в Горна баня и той ни каза, че сме закъснели, трябвало да се иде на 1 месец, за да може, ако има проблем, да се мине по лекия начин с ортопедични гащички.

За да ви е безплатно всичко (преглед + ехограф), трябва педиатърът да ви даде "Талон три", с който да отидете при ортопеда в поликлиниката (към която е педиатъра) и от него вече да бъде издаден "Талон три А", с който да отидете на преглед. Ако се появите само с направлението от педиатъра, прегледът ще е безплатен, но за ехографа ще трябва да платите.

Прегледът е първо оглеждане и той си знае какво пипа, а след това бебока се поставя първо на едната страна, минава се с ехографа и след това на другата Simple Smile

Успех!

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Всъщност, според ортопеда-най-добре до 10ия ден, защото тогава се оправяли много проблеми, почти безболезнено. Имах някъде линк, ама съм го затрила. Там имаше преписанията на ЗК за преглед при ортопед-част от тях бяха-секцио, седалищно, момиче...
Аз отидох на частно на около 40 дена, щото според педката нямало нищо. Е, нямаше, ама го видя ехографът, а не нейният рентгенов поглед.

# 10
  • Мнения: 7 474
По принцип Драганов ни каза,че на запад този преглед се прави още в болницата и колкото по-рано, толкова по-добре! Peace

# 11
  • Мнения: 3 760
Повечето педиатри не знаят, че трябва още в първия месец да пуснат такова направление. Но наистина колкото по-рано, толкова по-добре.
Талонът трябва да е три А.
За извитото стъпало - проблем е не когато понякога го извива, а когато дори насила не можеш да го изправиш - аз се бях стреснала, та ходихме втори път на ортопед в 5-я месец  Wink

# 12
  • Мнения: 2 498
На 1 мес. и после на 4 мес.

# 13
  • Мнения: 4 418
И аз се интересувам от този преглед затова се намесвам в тази тема.А какви въпроси трябва да задаваме на ортопеда..????В един от постингите пишеше -потготви си въпроси????????

# 14
  • Мнения: 992
ние ходихме бебка като беше на 4 месеца, драганов каза че сме позакъснели,но слава богу всичко беше и е наред, та че време е да отидете  направление от педито Peace

Общи условия

Активация на акаунт