ВАЖНО ! За детските градини и млечните кухни

  • 3 827
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 534
Тук ще помоля да споделите всичко , което ви вълнува по тези две теми
Кога да е приема на молби в градините , дали да са фиксирани дати или да е целогодишно ?
Какви са проблемите в детските кухни ?

Аз ще се постарая този четвъртък да отнеса вашите мнения до г-жа Фандъкова , зам. кмет на София

# 1
  • Мнения: 9 990
Аз забележка за детската кухня за щастие нямам.
Относно приемите в Детски заведения-смятам, че по набор трябва да са, но да не са фиксирани дати/ децата се раждат през различно време на годината все пак/Нямам идея как ще стане, при условие, че се построиха цели нови квартали, но не и градини за  новодомците...Например да има два приема-на пролет и на есен.
Проблем номер едно за мен продължава да е-липса на нови сгради-от там проблеми с приема.И ваканциите-толкова дълги отпуски никой не дава-нито в държавно предприятие, нито в частна фирма.
Благодаря Hug

# 2
  • Мнения: 723
Относно молбите за детски градини и ясли - приемът на молби започва от първия работен ден на новата година, и е важно кой номер е молбата ти, затова на 2ри или 3ти януари, всички отиват да подават молби, но номерът се определя по това кой подред си на опашката. Според мен това е неправилно и да кажа направо безумно, защото народът се тълпи на опашки от 3 през нощта, за да бъде молбата му 1ви номер, а в крайна сметка, всички сме отишли на една дата. Смятам, че трябва да се гледа датата на подаване на молбата, а не номерът, и разбира се всички останали фактори, които се взимат под внимание при прием на дете.
Например да има два приема-на пролет и на есен.
Проблем номер едно за мен продължава да е-липса на нови сгради-от там проблеми с приема.И ваканциите-толкова дълги отпуски никой не дава-нито в държавно предприятие, нито в частна фирма.
Благодаря Hug

И това също!


За детските кухни - трябва да се направи някаква статистика и да се увеличат местата за някои райони и съответно да се намалят за други, според потреблението, защото например в община "Красно село" е много трудно да запишеш детето на детска кухня, понеже няма места (майките подават молби още с раждането на детето), а в съседния квартал "Иван Вазов", има предостатъчно места и се приемат деца едва ли за един ден.
 

# 3
  • Мнения: 2 534
приемът на молби започва от първия работен ден на новата година, и е важно кой номер е молбата ти, затова на 2ри или 3ти януари, всички отиват да подават молби, но номерът се определя по това кой подред си на опашката. Според мен това е неправилно и да кажа направо безумно,
И сега мислят да остане така , но мисля че не правилно , само ни провалят празниците  Wink
Относно приемите в Детски заведения-смятам, че по набор трябва да са,
и в общината така мислят , доколокото разбрах в бързия разговор на протеста

# 4
  • Мнения: 9 990
Относно приемите в Детски заведения-смятам, че по набор трябва да са,
и в общината така мислят , доколокото разбрах в бързия разговор на протеста

Ами така ще се избегне подаването на документи на "нероден Петко" или явлението-да се подават документи с раждането и "пазене на място"

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 704
мислила съм го този въпрос (за начина на прием в градините) и до добра и разумна идея не мога да стигна.
за мен е пълно безумие както реденето и блъскането на опашката в 3ч през нощта на 1.януари, така и подаването на документи дори без издаден акт за раждане.
Районирането не е добра идея, "деца на самотни родители" също е дискриминация,знаете, че много двойки са без брак....
Да се открият още групи..."елитните" градини пак ще запълват бройката.

давайте да помислим наистина,за да не се вайкаме през 5 теми какъв ужас е да вкараш детето си в градина

# 6
  • Мнения: 9 990
Да настояваме да построят нови сгради за детски градини ли?Защото това е ключ от палатката, но няма никой да се наеме, според мен. newsm78

# 7
  • Мнения: 2 534
Ще се отварят тук таме нови групи , за ели градини незнам .
Няма сгради , продадени са и сега се чудят как да го направят , защото знаят , че това е изхода

Сега отивам на работа , ще се включа чак довечера

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 08:00 от писна ми

# 8
  • Мнения: 9 990
Aми изход може да има с някаква принуда на строителните фирми-на определена бройка жилищни сгради-една детска градина.Но това е  малко фантастика-няма как да бъде задължен някой да строи точно това.

# 9
  • Мнения: 4 978
Да настояваме да построят нови сгради за детски градини ли?Защото това е ключ от палатката, но няма никой да се наеме, според мен. newsm78

Защо да се строят нови, като има толкова много затворени детски градини?

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ще се отварят тук таме нови групи , за ели градини незнам .
Няма сгради , продадени са и сега се чудят как да го направят , защото знаят , че това е изхода

Сега отивам на работа , ще се включа чак довечера



Не мислете само за София, тук в Пловдив е абсолютно същото полужение, редим се на опашки, подаваме на 100 места, та белким някъде се отвори парашута, говорете за България, а не само в София как стоят нещата  Wink

# 11
  • Мнения: 9 990
Ами не е точно така-има цели новопостроени квартали-за столицата говоря в случая.Един такъв е например-над Борово-в момента кипи невероятна работа и ако някой е минавал от там и е виждал-огромни блокове, един до друг, до където ти стига окото...Такова чудо и в Младост на времето и в Люлин нямаше.Та тези блокове ще бъдат населени в най-скоро време, а безумието с висенето по нощите е именно проблем на този квартал-Борово.
За Сф мога да говоря, защото тук живея, нямам наблюдение за други градове, но предполагам същото важи и за тях. Peace

# 12
  • Мнения: 3 926
Защо да се строят нови, като има толкова много затворени детски градини?

Защото затворените са реституирани. До колкото знам градината до нас в Борово е била много по-голяма, а сега на част от площта й има построена нова кооперация, която е с размерите на Китайската стена Sad
Иначе си много права, но като се вземе предвид какво строителство кипи... - Манастирски ливади е просто нов, огромен квартал, в който ако си закупиш жилище (търсим си в момента с мъжа ми) няма как да си водиш детето на детска градина. Може би единственото решение ще е в площите, които са за магазини да се отварят частни "занимални". Наричам ги така, защото няма да имат нито площ за игра навън, нито нормални условия за целодневен престой Confused
За кухните наистина не мога да се изкажа. Аз записах Сияна като беше на 2 месеца, редът излезе на 10 месеца..., което за моето късно захранено дете беше дори малко рано, та наистина няма от какво да се оплача. Освен това живеем в района на единствената диетична кухня в София, та и от това съм доволна, че малката е с АБКМ. Но какво да кажат другите, чиито деца са с проблеми и нямат изобщо възможност за диета?

# 13
Говорите само за детските градини, но да споменем и млечните кухни Wink Тук, в Пловдив, положението хич не е розово Confused В някои квартали (например Центъра) може да идеш да си запишеш детето и на другия ден да взимаш храна, но в нашия квартал - Кършиака, който е на 15 минути от Центъра, но е от другата страна на реката, има 1 (!!!) млечна кухня с няколко филиала. А кварталът е огромен! За да можеш да взимаш храна от 8-мия месец, трябва да си записала детето преди 6-тия Close Персоналът на кухнята води дълги списъци в кой филиал кое дете е наред, а да не говорим как разпитват родителите (и по-специално татковците) какво работят - сещате се защо Twisted Evil Кухнята била за 300 деца, те имат около 450 деца - можете да си представите какъв ужас е ooooh!
А за детските градини и ясли - тук положението е същото, чака се около година... Ако искам детето ми (на 8 месеца) да тръгне на ясли, трябва да го запиша скоро, иначе няма да има места Close За детската градина вече съм се уговорила с учителките (защото големият ми син беше при тях, а малкият сега пак трябва да е при тях) - ще ми се обадят в момента, в който е възможно вече да пускам молба за градина. Ами другите майки, които "нямат връзки"? Crazy Защо затвориха толкова много детски заведения? Вярно, по едно време нямаше много деца (благодарение на политиката на държавата! Close ), но сега пак има и тези заведения трябва да се възстановят!

# 14
  • Мнения: 3 336
Ами не е точно така-има цели новопостроени квартали-за столицата говоря в случая.Един такъв е например-над Борово-в момента кипи невероятна работа и ако някой е минавал от там и е виждал-огромни блокове, един до друг, до където ти стига окото...Такова чудо и в Младост на времето и в Люлин нямаше.Та тези блокове ще бъдат населени в най-скоро време, а безумието с висенето по нощите е именно проблем на този квартал-Борово.
За Сф мога да говоря, защото тук живея, нямам наблюдение за други градове, но предполагам същото важи и за тях. Peace

Аз живея именно в този нов квартал - Манастирски ливади - запад се казва Rolling Eyes Знам за какво става въпрос. Наоколо има точно 3 ясли и детски градини, записваш се откакто са родени децата и пак се редиш на първия работен ден на съответната година `за да си презавериш молбата`. Егати и схемата! А в Борово точно мъжа ми ми показа една нова кооперация и ми каза, че едно време това е било детска градина. А тази сграда я построиха миналага година #Cussing out #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт