Проблем със съседи

  • 2 652
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,
скоро си купихме апартамент и се пренесохме. Напоследък обаче съседите отгоре ни правят мизерии - в едната стая се чува висока музиак и тропане късно вечер и рано сутрин. Една нощ изпаднах в абсурдната ситуация да се запознавам със съседа през два етажа на площадката пред апартамента на съседите, с които и двамата искахме да се скараме. Музиката тогава почна в 4 сутринта. Доста бях накипял и няколко поредни дни след това ходех да звъня веднаг щом чуя музика, но никой не ми отваря.
Новият хит обаче е от 2 седмици - скандал, който се вихри цяла нощ. Някаква жена вие, реве, тропа, блъска до зазоряване. Тези шумове вече са точно над нашата стая и ми прецакват съня. Сутрин съм като парцал.
Според домоуправителката там живее студентка, а родителите и живеели в провинцията.
Някой да е имал подобен проблем и да каже как се е справил?
10х

# 1
  • Мнения: 5 790
Подай оплакване в полицията. Когато през нощта започнат скандалите, звънни на дежурния телефон на полицията и викни патрул, да дойдат те да се разправят, да видим дали няма да отварят вратата. Аз мойте съседи така ги лекувам и има ефект.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Алекс е права - викай полиция!

# 3
  • Мнения: 394
Викни полиция-не че нещо много може да направят,ама поне да се появът и да им стане ясно на ония,че така неможе.Иначе ще минат с едно предупреждение и толкова.Ако въобще отворят вратата.Саморазправа не става-пробвала съм-щяхме да се изколиме.

# 4
  • Мнения: 2 700
Действително викни полиция. Преди време бях проучвала темата, заради шумни съседи /тийнейджърски купони/. Доколкото си спомням, при две документирани /разбирай викане на полицията/ нарушения на обществения ред / тишина от 22,00 до 6,00 часа/ имаш право да възбудиш дело. При нас не се стигна до там, защото споменах за възможните последствия и хората си взеха бележка.

# 5
  • Мнения: 302
Викай полиция  Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 97
Иди в полицията и пусни жалба.

# 7
  • Мнения: 143
Здравейте принас проблема е сьщия с тази разлика че,са четерима наркомани коитопостоянно викат силно надуват музиката и скандали не липсват  ooooh! викахме им полицията до припадьк но,те нямали правомощея да глобяват Thinking На всичкото отгоре са си засадили Марихуана в саксията #Crazy Собствениците на апартамента не им пука защото си плащали наема и др.неги интерисувало #2gunfire и сега ще се сьбира подписка от целия блок да бьдат махнати.Дано да успеем,просто в това отношение закон няма или е толкова завьртян аз бях домууправител в старата ни кооперация и сьм чела наредбите за вьтрешнея ред.Просто сьберете се блока и пуснете колективна жалба в районото а за саморасправа недейте че ,така ги карате още повече да го правят.Успех  Laughing

# 8
  • Мнения: 3 091
Изобщо не е вярно, че нямат правомощия да глобяват! при второ повикване същата вечер се налага глоба, пише се рапорт до кварталния, който отива да провери какво става.

пишете жалба и се обаждайте, но чрез 166. всяко ваше обаждане се записва. няма да е грешка, ако се свържете с кварталния за съдействие.

# 9
  • Мнения: 46 508
И при нас Полицията винаги е помагала  Peace

# 10
  • Мнения: 282
Аз също съм викала полиция и има ефект.Успех Mr. Green

# 11
  • Мнения: 8 917
Освен оплакване и полиция друо решение май няма newsm78

# 12
  • Мнения: 431
При нас съседите правеха сексуални оргии с цигани, разхождаха се голи, увити с одеала по общия коридор, чупеха бутилки, на сутринта на няколко пъти беше пълно с презервативи. Съседите се разбрахме помежду си да се обаждаме на 166, дойдоха полицаите няколко пъти и не знам какво са си говорели, но веднага след това затихваха, а от повече от година се и изнесоха и блокът се успокои! Обаждай се на полицията, длъжни са да дойдат и да проверят какво става, ако шумът е след 23 часа.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт