Какво става с Вики?

  • 1 422
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Момичета, знае ли някой как е минала операцията на Вики в Германия?

# 1
  • Мнения: 2 196
Копирано от темата в Клюкарника:
   
  Здравейте всички
Сега сядам защото първо поспахме- не бяхме спали нормално 3 дена
Пристигнахме днес в 12,00
Вики е добре, но малко изтощена от кошмарното пътуване
Ще ви разкажа какво се случи от начало до край:
В понеделник тръгнахме в 14,00 със самолета за Берлин ,пристигнахме към 16,10 ,след това със автобус до ЖП гара от която трябваше да се качим на влак до централната им гара.Да но 2 дни преди това гарата е променена и ние объркахме гарите,трябваше да слезем на новата а не на старата гара.След като слязохме се качихме на 2ри влак за да се върнем на новата гара ,но докато стигнем изпуснахме този за Щралзунд,почакахме около час и се качихме на следващия.
На Щралзунд се качихме на 4ти влак за Берген,където спахме при една българка.Във Берген пристигнахме около 1,30 през нощтта.Сутринта станахме към 7 за да пием по кафе и да се приготвим за пътуването до Грейфсвалд ,където е клиниката,тя е но около 1,5ч. със кола.
Закара ни българката и дойде със нас за да превежда точно.Във клиниката се наложи да почакаме около 1 час докато дойде проф.Клеменс,след като дойде влязохме първо ние,и тъй като Вики е голяма се получи добър преглед дори без упойка,е малко порева,но иначе се гордея със нея.Това което каза професора дори мен ме изненада ,не вярвах че се случват чудеса а и тук във БГ казаха че е безнадеждно.Той каза че е много доволен от очите и за момента, развиват се нормално,няма налягане,има някакво зрение за момента,със което може да се ориентира.Предпочете да изчака около година,точно защото очите растат нормално, ако оперира сега можело очите да спрат да растат.Всички деца със вродени сериозни очни заболявания имат микрофталмични очи ,което означава малки очи,но на  Вики очите били големи-нормални,и продължават да растат,затова той иска да изчака да порастнат максимално,за да избегне рисковете.Операции ще има тепърва ,даже на окото със мътна роговица,проф. каза че има големи шансове и на двете очи но ще става постепенно.Догодина по това време ще я заведем пак евентуално да започне със по здравото око,но той иска още малко да порасне.Междувременно тя можела да се оправя със това си зрение и да се обучава,а също разрешава вече рехабилитация.Рисковете за очите са минимални.Последното му изречение беше: Аз съм много доволен засега,можем да изчакаме още малко .Но шанс има и на двете очи ,не само на едното. 
Това е. Незнам дали да се зарадвам ,защото излиза че съм ви подвела ,но вярвайте ми, не е нарочно.Тук казваха че е безнадеждно и няма кой да и помогне,а също и че можело да се влоши положението,а сега излиза че тя се подобрява ,незнам как и защо.
Сега за парите които не ми дават мира вече 2 дена . Ако ВИЕ  разрешите ще ги задържа но ще ги прехвърля на срочен влог на детето на името. Ако НЕ  съм готова да ги даря на друго дете в нужда или да ги вложим със вас в основаването на  фондация ,която да набира средства за лечение на деца,Роси е запозната със идеята.Както кажете - парите не са мои а ВАШИ.От тях не съм похарчила и стотинка за себе си ,и никога няма да го направя
 
Да довърша одисеята със пътуването: След прегледа си тръгнахме със кола пак до Берген,където пристигнахме към 17,00 ,но когато проверихме за полет обратно се оказа че самолет има само на следващия ден т.е.днес сутринта в 9,00 или чак на 2,06,2006.За да хванем влака за Берлин трябваше да тръгнем веднага- от Берген до Щралзунд и от там до Берлин където пристигнахме към 1,00 , спахме в хотел ,станахме към 6,30 сутринта за да стигнем до летището до 7,30 където се качихме на самолета ,който излетя в 9,00.Това е
За безкрайното пътуване и разходите около него сме похарчили около 300 евро  но не от вашите пари ,нали и аз имах малко от колата ,онези за операцията са си всичките
Ако имате въпроси обаждайте се,питайте.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ за подкрепата


Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 12:25 от bianka

# 2
  • Мнения: 750
Сега за парите които не ми дават мира вече 2 дена . Ако ВИЕ  разрешите ще ги задържа но ще ги прехвърля на срочен влог на детето на името. Ако НЕ  съм готова да ги даря на друго дете в нужда или да ги вложим със вас в основаването на  фондация ,която да набира средства за лечение на деца,Роси е запозната със идеята.Както кажете - парите не са мои а ВАШИ.От тях не съм похарчила и стотинка за себе си ,и никога няма да го направя
 
.....................................


За безкрайното пътуване и разходите около него сме похарчили около 300 евро  но не от вашите пари ,нали и аз имах малко от колата ,онези за операцията са си всичките
Ако имате въпроси обаждайте се,питайте.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ за подкрепата



Това са чудесни новини! Супер! Много се радвам, че прогнозите са толкова добри!

Сега по въпроса за парите! Тези пари ги събрахме не по принцип, а именно за ВИКИ. Те са й "наречени", както казват бабите. Затова моето лично мнение е, че трябва да ги задържиш и да ги използваш, когато дойде моментът! Те не са наши или твои или нечии. Те са си на Вики.

# 3
  • Мнения: 809

Това са чудесни новини! Супер! Много се радвам, че прогнозите са толкова добри!

Сега по въпроса за парите! Тези пари ги събрахме не по принцип, а именно за ВИКИ. Те са й "наречени", както казват бабите. Затова моето лично мнение е, че трябва да ги задържиш и да ги използваш, когато дойде моментът! Те не са наши или твои или нечии. Те са си на Вики.


Напълно съм съгласна. Парите са събрани точно за Вики. За други дечица пак ще дадем!

# 4
  • Мнения: 636
 Уж прочетох всичко, но не разбирам какви  са тези дилеми около парите на Вики - нали така или иначе ще й потрябват догодина или по-нататък.  А ако от тях останат случайно - това е друг въпрос. Ама как ще останат, нали ви трябват и за рехабилитацията...Що се отнася до неочакваното подобрение, тя изпита любовта на страшно много хора, а това е лечебно!

Общи условия

Активация на акаунт