как да я отуча да хапе?

  • 585
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Мами, помагайте!Хапането е вече нетърпимо.Целите с баща й сме в градинки.Незнам защо хапе и вече не ме интересува.Искам да престане да го прави.Ако някой има идея как да сподели Praynig

# 1
  • Мнения: 548
Точно преди месец, т.е. горе-долу на вашата възраст, Косьо хапеше като за световно. Понякога до кръв. Според бавачката по този начин изразявал любовта си, защото хапеше само мен и баща си, а нея и други хора - не.  Нищо особено не сме правили, само се пазехме повече Grinning. Отшумя от само себе си.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Не знам за колко голямо дете става въпрос, но Калина до скоро беше същата стръвница...Сега вече рядко хапе, но за сметка на това посяга да удря. Проблемът изчезна от самосебе си. Явно е някакъв период, който ще отмине.

# 3
  • Мнения: 723
И моята дъщеря е същата - хапе предимно мен, когато не й давам нещо, или когато баща й й се кара - пак на мен налита...Четох, че било ефикасно да я събера с други деца, които хапят, обаче тя на децата не налита и не мисля, че ще има ефект...При нас положението е такова от месеци и няма тенденция да отшуми...Ще следя темата с интерес  Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Период е. Не акцентирайте върху това, отвличай вниманието й с нещо друго, когато се засилва да хапе. Ще отмине.

# 5
  • Мнения: 683
Сина на нашите кръстници също посягаше да хапи, особено ако нещо не му изнася. Веднъж баща му му отвърна - ухапа го и то доста силно - рев и до тем. А може и да е период както казват момичетата. Слава Богу моята Дидка още не се е сетила за това....

# 6
  • Мнения: 203
Здрасти Чоча, ние също хапем зверски. Но това от игра и любов в къщи стига до кръв на детската площадка. Вече ми е неудобно от майките на децата, чудя се какво да обяснявам и как да се извинявам на захапаните дечица. Ако някой се опита да му вземе нещо Хапе като дзевер, а вкъщи налита като иска да се закачаме и да се борим но тогава лекичко и внимателно. Дано да е период, много добре разбира когато му обяснявам, а не искам да реагирам твърде остро пред децата. Като се приберем имам чувството че сме изпуснали момента и не ме чува. Говоря му, но кога ли ще зацепи , знам ли.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 219
Хапеше, хапеше.... докато и аз го ухапах веднъж. Такъв съвет прочетох във форума и го приложих. При това го ухапах не на шега, а съвсем наистина. Не чак да му оставя зъби за 1 седмица, но си беше силничко.
До там беше.
Това е период, онова е период.... много периоди станаха. Аз очевидно единия съм го посъкратила. Издържах има-няма 2-3 месеца. Не ми беше любопитно колко ще продължи.  Crossing Arms

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Хора това с отвръщането не помага.Хапала съм я и аз ,ама тя си продължава.Тя и посяга много и аз като й посегна пак не помага.Скубе ме и аз я скубя.Не и не!Добре,че поне децата на вън не ги хапе,че тогава с наморник в парка трябваше да ходим. Mr. Green

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Друго дете да я ухапе. Т.е, т.нар. потърпевшо дете да й отвърне на "удара".
Дано това да помогне!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 352
И ние имаме подобен проблем, само мен не хапе. Кака му е цялата в рани, вчера я ухапа под окото и милата сега ходи с бушон.
Обяснявам, карам се, сърдя му се (той го приема като голямо наказание) и не помага. Надявам се да го израсте.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
И Дариа хапеше - само мен и баща си. После и баба си. Пазехме се много зорко с баща й, по едно време аз започнах да я дърпам за косата щом ме захапе, за да пусне - престана. Обаче баба й, която прави голяма трагедия от всяко ухапване: Първо - не се пази. Второ - Като я ухапе Дариа се почват едни дълги обяснения колко боляло, що боляло, защо го направила и прочие... Дариа още я хапе. Та според мен тактиката е пълен игнор на поведението и зорко да следите за отворени захапки  Mr. Green

Удрянето го лекуваме по друг начин: Като е ядосана и ми замахне - веднага й хващам ръката й казвам - "Мама не те удря - не ме удряй и ти". Даже вчера пак нещо беснее и аз веднага - "Аз удрям ли те?" За мое най-голямо учудване Дариа каза "Не." и се кротна на секундата. Иначе главно ми размахва пръст, което аз правя, когато е стигнала границата на търпението ми  Mr. Green

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ами...веднъж ми писна и след поредното ухапване отвърнах по същия начин.
Дотам беше.

# 13
  • Мнения: 7 474
Период е. Не акцентирайте върху това, отвличай вниманието й с нещо друго, когато се засилва да хапе. Ще отмине.

И аз така мисля, и ние го минахме. Хапане, плюене, тръшкане, за радост минава! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт