мола

  • 2 110
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 300
Има ли някое момиче с мола, да разкаже как се е чувствала?

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 10:07 от Верити

# 1
  • Мнения: 1 612
Извинявай за въпроса, но какво е това?

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето т,к са писали мамчета със същия проблем, дано ти е от полза:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103503.0

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравей,мила  bouquet!Аз май съм/за съжаление вече не съм/последната с мола.Ако си прочела линка,който ти е указала Хедра,си разбрала как се чувствах в началото.Вече съм много по-добре,благодарение на момичетата от форума/за което страшно им благодаря  bouquet!/Изчетох всичко,което успях да намеря и най-вече отговорите на момичетата,имали мола, и си направих следните изводи:
   - молата застрашава моето здраве,а не на бъдещото/дай Боже/ бебче;
   - трябва да се следи нивото на ЧХГ няколко месеца/ако спада и достигне 0,значи молата се е изчистила и всичко е наред/;
    - трябва да се пазите 6 месеца/за мое голямо съжаление/и ако всичко с ЧХГ е наред и лекарят разреши - отново на бебеправещия фронт;
    - колкото и грубо да звучи-бебе е нямало,така че приеми го трезво и спокойно/нима е по-добре да загубиш бебе в 4,5,не дай Боже в 9 мес. или при раждането или да загине нелепо като Божидара в Стара Загора #Cussing out/;
    - най-радостното е,че процентът на повторение на мола при следваща бременност е едва1%,а момичетата,които ми писаха, си имат здрави дечица следващия път без проблеми.
   Извини ме за дългия постинг,но целта ми беше една-най-вече да те успокоя,да ти кажа,че не си сама,и че е можело да бъде много-много по-лошо!Следи си ЧХГ и да се надяваме и вярваме,че и при двете ни всичко ще е наред и назима да се похвалим с тупкащи сърчица в нас!Ако нещо те интересува,пиши ми на лични.Кураж и прегръдки от мен! Hug
П.П.Твоята мола доказана ли е хистологично?Пълна или частична е?

# 4
  • Мнения: 300
всъщност не - и двата пъти хистологията я отхвърли, въпреки че преди това имаше данни от видеозона за нея, особено първи път (тогава дори аз видях мехурчести работи). Обаче ми стана интересно какво по-различно се чувства при нея - по време на бременността, и след кюртажа ... Особено като съм мнителна и си мисля, че и хистологията нещо крие (та да си проследя дали нямам симптоми все пак на отминала мола...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
всъщност не - и двата пъти хистологията я отхвърли, въпреки че преди това имаше данни от видеозона за нея, особено първи път (тогава дори аз видях мехурчести работи). Обаче ми стана интересно какво по-различно се чувства при нея - по време на бременността, и след кюртажа ... Особено като съм мнителна и си мисля, че и хистологията нещо крие (та да си проследя дали нямам симптоми все пак на отминала мола...


нищо не крие хистологията, напротив - това е окончателната диагноза!
ултразвуковото наблюдение е силно субективно и зависи от възможностите на апаратурата и квалификацията на гледащия с нея.
нямаш мола, щом заключението от хистологичния анализ е такова.

# 6
  • Мнения: 300
и все пак ми е интересно дали се различават по нещо физиологичните усещания на преживелия мола!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
и все пак ми е интересно дали се различават по нещо физиологичните усещания на преживелия мола!

ох, ти явно си решила да си правиш самодиагностика със задна дата и е безсмислено да те убеждаваме в абсурдността на това ти намерение.
виж, то всяка отделна бременност се различава като физиологично усещане от останалите, а ти искаш да сравняваш общо бременностите с общо моларните. като как ще стане тая работа? Simple Smile

# 8
  • Мнения: 300
Много моля, ако някой просто се дразни от въпроса ми, просто да не пише, а не да ми се ядосва. Защото аз така или иначе се интересувам от него, независимо от впечатлението, което създавам, така че не са ми нужни упреци, а информация. Ако я имате, ще се радвам да я споделите, ако я нямате, просто отминете. От това, че ме укорявате, желанието ми за информация НЯМА да намалее

# 9
  • Мнения: 300
Защото ако и аз тръгна с твоя подход, jam, бих ти отвърнала, че е много лесно да се говори, когато лентичката ти е към края!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 356
Много моля, ако някой просто се дразни от въпроса ми, просто да не пише, а не да ми се ядосва.

аз не ти се ядосвам, а се опитвам да ти обясня, че това, което си замислила, е невъзможно.
правиш ли разлика? освен това ти обясних, че щом резултатът от патологията е негативен за мола, значи не е имало мола. ако ти продължаваш да си мислиш такива неща, то проблемът ти е на друго място.
моларната бременност е нещо изключително рядко срещано и едва ли ще намериш тук много хора, които да са минали през това.
апропо, ЧХГ мерила ли си след кюртажа? колко е?

колкото до лесното говорене, едва ли можеш да прецениш колко лесно говоря аз, която имам един спонтанен и един мисед аборт - при втория също се опитаха на един скапан ултразвук да ми кажат, че имам моларна бременност.

# 11
  • Мнения: 300
ако ще си мерим неуспеха, аз пък съм с три аборта, от които при два със съмнение за мола, така че парен каша духа и можеш да си обясниш настоятелността ми, но не е там въпросът, а в това, че наистина човек може да има интерес към нещо, дори и да го няма върху себе си и като му кажеш да не се интересува, той едва ли ще спре, защото неговите преживявания и интереси са по-силни от мнението на когото и да е.
КАто си треперила и ти, ако си треперила де, знаеш ли защо след мола трябва да се чака цяла година?

# 12
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ей,maiska,jam,момичета,на никоя няма да стане по-леко от безсмислени спорове,още повече на мен,с доказаната мола Naughty...
Майска,незнам дали ми бяха по-различни от първата успешна бременност усещанията,но това,което ми направи впечатление беше,че започна да ми се гади няколко дена след овулацията,а първия път изобщо нямах такава "екстра".Струваше ми се,че и почна да ми расте коремче,но аз изобщо зимата си бях понапълняла повечко и от фолиевата също/макар че всички твърдят,че от нея не се пълнее,на мен всичко ми се лепи на д-то/.За друго не се сещам...Аз също знам,че хистологичният резултат се смята за окончателен,но ако имаш съмнения наистина си направи ЧХГ/само че той май и след аборт по друга причина също е завишен...незнам,консултирай се с друг лекар.../А кой ти каза за 1 година?Моят лекар ми каза 6 месеца?

# 13
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
всъщност не - и двата пъти хистологията я отхвърли, ...
Ти казваш, че хистологията отхвърля мола, значи няма мола, въпреки това кето някой е видял на видеозона. А относно симптомите, и за това вече са ти отговорили, че при всяка бременност са различни. А иначе било тя нормална, кухо яйце или мола - ЧХГ винаги има, а по пронцип то е, което дава повечето от симптомите при бременност.
Сега не се яжте, а щом няма мола, а ти имаш 3 аборта си направи имунулогични и генетични изследвания, да се видят причините за повтарянето им.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
мда, както правилно предположих - проблемът е на друго място.

все пак, не е лошо да се вслушаш в съвета на манго - последното изречение.
три пъти светкавица на едно място не удря.

Общи условия

Активация на акаунт