Как да го сприятеля с душа .......... и дъжда?

  • 476
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Много реве, милият. Страх го е, притиска се до мен и т.н. Не е болка за умиране и хич нямаше да повдигам въпроса, но вчера го валя дъжд и изпита същия огромен ужас. Плака неутешимо. Държеше се по същия начин, както в банята.
Дайте някакви идеи. Чадърът сигурно ще реши проблема с дъжда, но не винаги е в наличност.  Grinning
При вашите деца на тази възраст така ли беше? Кога премина този страх? Как им помогнахте?

# 1
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
При нас проблема е обратния и затова не мога да ти помогна! Моят син не мога да го изкарам от банята, а преди от коритото! Реве до посиняване! Що не пробваш другия път като влизаш да го къпеш да му предложиш да вземета някаква плюшена играчка и да я изкъпе той? Успех и дано премине бързо!

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Да, това с играчката е добра идея. Дано му помогне.
Моята пък учудващо добре прие душа- на 10 месеца я вкарах за сефте в банята под душа и тя се накефи неимоверно.

# 3
  • Мнения: 5 790
И ние имахме такъв период на нежелание за къпане. Решихме го, като преди да я вкарам в банята, къпех гумени играчки с душа и й давах и на нея да ги къпе и сапунисва. Много й харесва тази игра и сега с удоволствие първо къпе играчките, после те се къпят с нея.

# 4
  • Мнения: 3 447
Нашият също изпитваше ужас от душа, но от около месец се "сприятеляваме" Simple Smile Продължавам да го къпя в коритото, но го изплаквам с душа (слушалка). Започнах постепенно - най-напред само пусках душа да го гледа, без да го доближавам до него. После само по крачетата, след това по-нагоре. В момента, в който покаже неудоволствие, веднага спирам. Цялата операция е придружена от измислени песнички, смешни физиономии и гъделичкане, като на игра Crazy В момента вече се кефи дори когато му мия лицето и много обича да го гъделичкам с душа по коремчето Laughing Все още не е готов обаче да се къпе прав под душа - опитах веднъж и ревна, така че засега не го насилвам.
Та моят съвет е - постепенно и с елементи на игра Peace

# 5
  • Мнения: 1 448
Нашият бебок е доста по малък и не мога да дам съвет, но една вечер пробвахме да го изкъпем със слушалката и той се разплака, та и аз съм се чудела как да действам, писна ми да го поливам вече  Laughing

# 6
  • Мнения: 8 917
Нашият бебок е доста по малък и не мога да дам съвет, но една вечер пробвахме да го изкъпем със слушалката и той се разплака, та и аз съм се чудела как да действам, писна ми да го поливам вече  Laughing
Peace По тази причина и ние поливаме newsm78

Общи условия

Активация на акаунт