Обрив при новородено - ПОМОЩ!

  • 17 608
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте скъпи майки!

Имам нужда от съвет, тъй като 5-ти ден бебето /на 1месец/ има обриви по лицето.
Появиха се като малки пъпчици, а след това като общо зачервяване и не минават. Направих консултация с педиатърката ни, но освен отвара от лайка тя не ми препоръча друго. Бебето е много малко за лекарства.
Лошото е, че не мога да разбера причината, тъй като си го кърмя и спазвам да не се храня с вредни за бебето храни. Вероятно е от някакво замърсяване отвън....
Отварата от лайка изглежда не помага много.
Какво друго може да ми препоръчате?

Благодаря ви предварително.
Лили

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 926
Не знам дали е същото, но и на Нати към третия месец и излезнаха едни ситни пъпчици,които после се обединиха и станаха ужасни червени петна Sad Заведах я на педито - тя каза, 4е е нормално Shocked После на един дерматолог - даде ни Адвантан. Чудих се дали да я мажа щото е лекарство, но я мазах 2 дни и минаха. След още два пак се появиха - хайде на друг дерматолог -н тя ни даде друго лекарство Sad Мазах я - изчезнаха - спрях - пак се появиха. Реших да спра всякакви мазила, само склед баня и сутри като измия лицето - Стелатопия. Почнаха да изчезват малко по малко. А понякога пак излизат. Дерматоложката каза , 4е почти всчко дете с по-бяла кожа го има проблема - от мръсния въздух.
Така, че мия лицето и подсушавам по-често и така. Заведи го беб4о на лекар ,за да се успокоиш  bouquet
Успех

# 2
  • Мнения: 47 963
доколкото знам лайката е алерген,може би не е добър избор,не знам
ако можеш да опишеш по-подробно местата на обрива(бузки,челце,косичка,гънки?),както и вида им,по тялото има ли,козметика скоро да си мазала,дори ако можеш,качи снимки
при моето бебе АД започна около 1 месец с обрив само по главата и косата,правече и жълта коричка,с лечение с антиалергичен препарат и мазане с линола фет поутихна,но все още е мн чувствителен,и почти постоянно е с обриви
на първо време ти препоръчвам да спреш да ядеш всякакви млечни продукти и съдържащи сухо мляко готови храни,както и да огранияиш козметиката
възможно ли е пъпките да са от топлина?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Обикновенно по лицето излизат пъпки,когато детето е пренаситено с белтъци,но пък вие още сте малки.Ако искаш пробвай с Фенистил,маже се 2 пъти дневно и не е проблем да пробваш,а ако искаш си го заведи направо на лекар-дерматолог,за да си по спокойна.
Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 683
Ами и моята Дида имаше дребни пъпчици, като червени петна. Мазах я с Адвантен за 3 дни /защото не можело повече, че е лекарство/, Naughty но голям ефект нямаше.Започнах само да мия с водичка и неутрален сапун цялата, не само изринатото. Ако лайката не ти помага пробвай със отвара от смраслика. Спри всичката бебешка козметика, кремчета, пудри, мокри кърпи... Опитай да забележиш дали нещо ги дразни... Ако не минават опитай с кожен. Дано не е някаква алергия. #2gunfire
Хайде успешно оздравяване!  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 2 003
Да  не е т.нар. бебешко акне.  ThinkingМоето дете около 2-я си месец доста време беше със ситни пубертетски пъпки по лицето, главичката и тук-там по вратлето. Не съм мазала с нищо  - минаха от само себе си.

# 6
  • Мнения: 432
Нормално е.Казват,че до 40-я ден бебетата се чистят.Не го мажи с нищо.

# 7
  • Мнения: 1 006
Нормално е.Казват,че до 40-я ден бебетата се чистят.Не го мажи с нищо.
Peace

# 8
  • Мнения: 47 963
Ами и моята Дида имаше дребни пъпчици, като червени петна. Мазах я с Адвантен за 3 дни /защото не можело повече, че е лекарство/, Naughty но голям ефект нямаше.Започнах само да мия с водичка и неутрален сапун цялата, не само изринатото. Ако лайката не ти помага пробвай със отвара от смраслика. Спри всичката бебешка козметика, кремчета, пудри, мокри кърпи... Опитай да забележиш дали нещо ги дразни... Ако не минават опитай с кожен. Дано не е някаква алергия. #2gunfire
Хайде успешно оздравяване!  bouquet
само да кажа че адвантан е кортикостероид и е добре да не го полваш засега,но общите работи-ограничаване на храните(главно млечни) и козметиката(особено сапуни) е добре да го направиш
наистина е възможно детето да    се чисти,може би затова лекарката ти не предприема нищо

# 9
  • Мнения: 8 917
Нормално е.Казват,че до 40-я ден бебетата се чистят.Не го мажи с нищо.
Peace
Сещам се ,че приде години на една приятелка племенничката бе изписана така от родилното - тогава имаше някакви стафилокоти в отделението, но при вас все пак не знам newsm78

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син също се изпъпчи на тази възраст. имал някаква инфекция. Не прибягвай до никакви лекарства (особено Фенистил и т.н.), защото не знаеш какъв е проблемът.
При нас обривите изчезнаха, след като близо 1 месец, а дори и повече, във водата, в която го къпехме, слагахме по 1 сумена лъжица Триклобактер, но предписан от лекаря, а не на собствена глава

# 11
  • Мнения: 6 164
Моят син беше същият - пъпка до пъпка в огромни червени петна. След като му взеха секрет от носа и се оказа, че няма бактерии, се успокоихме, че е нормално и си се махнаха съвсем скоро. Лицето му се изчисти изцяло. Но действително бяха нещо кошмарно! ooooh!

# 12
  • Мнения: 200
Виж, ние сме на 30 дена. Преди седмица ни излезнаха подобни пъпки по лицето, после и по тялото. Педиатърката ни каза, че е на хормонална основа и няма какво да направим освен да си купим един крем на Мустела СТРЕЛАТРИЯ и да му мием лицето със отвара от смрадлика. Аз не купих крема, защото още на другия ден, след като го бяхме измили със смрадлика 3 пъти видях значително подобрение. Успех и на вас  Peace

# 13
  • Мнения: 4 668
Не ти трябват лекарства , купи си Мустела Стелатопия и 3 пъти на ден поне мий лицето и мажи с крема . Хубавото му е , че не е лекарство , а специална козметика и може да се използва дълго . Марти още  го мажа с такъв крем сутрин и вечер , взех го след като и на него му бяха появили пъпки . Още на следващия ден изчезнаха и повече не се появиха .

# 14
  • Мнения: 472
Здравей моето дете също се беше изринало по бузките. Не съм я мазала с нищо и те минаха. На по-късен етап  се появиха и по телцето. Тогава отидох на дерматолог и ни казаха, че има себореен дерматит. Изписаха ни мехлемчета и минаха много бързо.
Иначе други възможни причини - претопляне, използване на лоша козметика, нитратни храни и т.н
Ако имаш въпроси не се притеснявай да питаш!
Успех в борбата..........

Общи условия

Активация на акаунт