Хайде пак за бирата...

  • 1 543
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 897
Момичета,помогнете да намеря правилния отговор в развихрилия се спор между мои приятелки-млади майки:
Е,или не е полезна бирата за кърмещите майки,какво е допустимото количество(не,че ако може примерно трябва да си препълним търбусите..  Laughing Laughing),как влияе на бебето и т.н.
Лично аз се наслушах на  противоположни мнения и съвсем се обърках Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 63
Математически в 1 бира има алкохол колкото в 1 малко питие ( 50 г). Иначе съм чувала, че бирената мая има лактогонно действие, но не съм го усетила лично. Преди да забременея бях голям фен на бирата, сега се утешавам с безалкохолна.  Sad

# 2
  • Мнения: 271
Абе какво има да спорите, я вземете изпийте една бирка Mr. Green За повечето неща има противоположни мнения, така че няма да намериш единодушен отговор. Но аз си пийвам 2-3 пъти в седмицата по една чаша бира и ми е КЕФ.

# 3
  • Мнения: 1 896
Аз доколкото знам, бирената мая се отразява положително на млекопроизводството, а алкохолът - отрицателно. Когато кърмех малко бебе, което сучеше по много, не си позволявах, но сега пия по 1 малка бира, когато ми се прииска. Когато мама е на кеф, за цялото семейство е добре.  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 1 057
Откакто настанаха големите жеги, нямам пропусната вечер без чаша beer3
Кърмим се с бебето "на поискване", но засега не съм видяла промяна в режима му. Все така си е весел, бърборещ, неспящ и пращящ от енергия  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 760
Количеството допустима бира е строго индивидуално и зависи от произвежданата алкохол-дехидрогеназа. Т.е. ако по принцип носиш на алкохол можеш да си пийваш спокойно някоя и друг бирка. Ако не - само няколко глътки...  Laughing
Личните ми наблюдения са, че бирата има мощно лактогонно действие. Сравнявам я с билков чай (не лактогонен) и  вода. Позволявам си да изпия една-две до три бири на ден, но разбира се пия бавно - с часове. Преди да забременея често изпивах голямо количество без да "ме хване" и за това съм толкова смела  Laughing
Обаче ако усещате, че ви се замотава главата... е - не е добре и туй то  Wink
Според мен е по-важно каква бира се пие - най-добре наливна или поне да е обикновено светло в стъклена бутилка. Заради консервантите (вкл. спирт).

# 6
  • Мнения: 8 458
Докато беба навърши годинка не смеех да пия бира и от време на време дрънвах по една безалкохолна.Обаче сега си пийвам по една...през два-три дни.Няма ефект,не се е алкохолизирала. LaughingОнзи ден видях с очите си как на бебе на година и половина дадоха да пие няколко глътки бира Shocked.Е това вече ми е странно.Искало било детето,от бързане за малко да надигне чашата с уиски на абитуриентката,която изпращахме. Twisted EvilДобре ,че една бдителна баба се обади,че това не е бира.

# 7
  • Мнения: 1 547
Колкото по-голямо става кърмачето и намалява броят кърмения, толкова броят бирички се увеличава. Тази прогресия важи основно за мен. Мисля, че не се е отразила лошо на младия господин. Никога не съм пила повече от 2 бири една след друга. Това ми е мярката.

Мъни, не съм съгласна с препоръките ти да се пие наливна бира. Не зная защо смяташ, че в наливната бира няма консерванти и спирт. Почти съм се натравяла от наливна бира: толкова ми е било лошо, нямате представа. И това всичкото след една малка наливна Загорка в парка Заимов преди 2-3 години. Ад  Crazy Пие се местна бутилирана бира: ако си на морето - "Варна", "Бургас". Ако си в Плевен - пиеш "Плевен". В Търново - "Болярка". Ако пък не те кефят особено, пиеш навсякъде "Stella Artois"   superuu cheers

# 8
  • Мнения: 3 760
Имаш известно право за наливната - обикновено е гадничка и разредена, но колкото по-малотрайна е една бира, толкова по-добре.
Ех, имаше едно време светло пиво без етикет... С трайност2-3 дена... Ама го няма вече....
Съгласна съм, че е най-добре да се налита на обикновената местна бира!  Sunglasses

# 9
  • Мнения: 462
Аз си пийвам, когато ми се прииска...

Естествено, че няма да тръгна да се наливам до напиване, разбира се! Но то и не ми се иска.

Нищо по малко не е вредно. Пийвам си по глътка кафе, хапвам шоколад, разни алергезиращи храни понякога... Важното е да не се прекалява. Но е важно също да не се лишаваш. Въздържанието води до неприятни психически промени... Аз, например, ако не мога да си хапна нещо дето силно ми се яде ставам нервна и лая наляво и надясно  Mr. Green

Наздраве!

# 10
  • Мнения: 4 242
Бирената мая действа лактогонно, за това и при лактационни кризи се препоръчва да се пие, на таблетки обаче, не в бутилки Mr. Green
Иначе когато се пие трябва да се внимава, тъй като 40% от поетия от майката алкохол заминава право при бебето. От тук и не съм съгласна, че ако майката "носи" на пиене, може да пие по-голями количества.
 Алкохолът си е алкохол, а за малкото бебе и малкия % е много!
Но за малка бирица или чаша вино е простено. Ха наздарве! Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 1 121
И аз не съм съгласна, че ако майката носи, на бебето нищо няма да му стане. Имам приятелка, която като пиеше една бира и пръски излизаха, затова и се въздържа от бира няколко месеца, след като спря с кърменето. При мен не действа така, но аз си позволявам по чаша, а ако малката заспи и цяла бира, но с уговорката, че вече не се кърмим нощем. Преди пиех безалкохолна, едно време Каменицата беше гадничка и си купувах скъпи вносни, но сега е ок.
Забравих да спомена, че когато бебка беше на 3 месеца, пих 2 малки бири по 250 гр. Е така се отряза това дете, както я оставих в количката, така заспа. Може и от умора да е било, все пак бяхме в Южния, ама много се уплаших, и на 101 мнения за полезността на бирата в периода на кърмене се присмивам вече.

# 12
  • Мнения: 8 917
ВСЯКО нещо в рамките на нормалното е полезно  - това е моето мнение Peace

# 13
  • Мнения: 1 735
Количеството допустима бира е строго индивидуално и зависи от произвежданата алкохол-дехидрогеназа. Т.е. ако по принцип носиш на алкохол можеш да си пийваш спокойно някоя и друг бирка. Ако не - само няколко глътки...  Laughing
Личните ми наблюдения са, че бирата има мощно лактогонно действие. Сравнявам я с билков чай (не лактогонен) и  вода. Позволявам си да изпия една-две до три бири на ден, но разбира се пия бавно - с часове. Преди да забременея често изпивах голямо количество без да "ме хване" и за това съм толкова смела  Laughing
Обаче ако усещате, че ви се замотава главата... е - не е добре и туй то  Wink
Според мен е по-важно каква бира се пие - най-добре наливна или поне да е обикновено светло в стъклена бутилка. Заради консервантите (вкл. спирт).
Съгласна съм с теб! Наистина всеки различно и за различно време разгражда алкохола в кръвта си. А от кръвта отива в кърмата все пак! Wink Нали знаете защо жълтата раса не могат да пият?  Mr. Green
А наливната бира винаги е прясна ,затова и аз я смятам за по-подходяща.Иначе местна бира.
Лично аз съм фен от българските бири на Болярка и Шуменско , а от "вносните" : Бекс и Старопрамен.  Sunglasses

# 14
  • Мнения: 1 735
Опс,забравих да говоря по темата,бе!  smile3555
Не веднъж съм го споделяла ,то и без това има поне 100 теми за кърмене и бира ,но да си кажа ъгейн: вечер като сложа пишлеменцето на наня ,с таткото започваме малък сладък купон за двама.От скоро си позволявам бира и нещо.Иначе в началото започнах с половин бира.А и бях отвикнала,от бременността да пия. Трябваше да се захраня нежно. Twisted Evil
Като свършим с пиенето ,минават поне 3,4 часа докато я накърмя пак ,а за това време вече отдавна нямам алкохол в кръвта(кърмата съответно). Peace

Общи условия

Активация на акаунт