И аз да питам за храненето по 4 пъти на ден

  • 451
  • 5
  •   1
Отговори
Бебчо е на 7 месеца и досега хапваше 5 пъти по около 200 гр/мляко, пюре, каша/ и плодово около120 гр на ден.Но забелязвам че вече трудно се буди в 6,30 за първото хранене, а не искам да го будя.Мисля, че детето си показва че иска да папка по - късно, но ако запазим същия брой хранения последното ще е към 22 часа, когато той спи пети сън вече Wink
Въпроса ми е какви количества храна да му давам ако се храни 4 пъти.При нас не важи"детето само си показва" - изяжда ВСИЧКО, колкото му дам.Трябва ли петото хранене като грамаж да се раздели на 4 и да се добави или почват да ядат по - малко отколкото като се хранят 5 пъти?

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ами ние минахме на 4-кратно хранене точно по същата причина и точно в 7-ми месец. Тогава въведох попарата и ядем така: сутрин м/у 8,30 и 9,30ч.(когато стане) попара или нещо друго подобно със сирене и масло, обед - 12,30-13ч. второто ядене от кухнята, след обед третото(крем) към 17ч. и вечер мляко с бисквитки към 20,30-21ч., като от скоро започнах да давам супата от кухнята за вечеря със сухар и мляко. Относно грамажа и аз забелязах, че леко го е увеличила, но последния месец е наддала множко, та аз понамалих количеството хляб и тестено и храната й я правя по течна. На хранене изяжда малко повече от 1/2 бурканче от тези за лютеница, които бяха(с тях вземаме кухня), това е около 250-300гр ядене.
Щом детето само показва, че е време да се махне едното ядене, не виждам пречка, а и по-добре да не се буди за да яде.

# 2
Благодаря за отговора Hug
Мен основно ме притеснява грамажа....като не знам по колко да давам.Малко ми е странно да се запазят количествата обаче.Нали точно сега имат нужда от повече енергия newsm78
И още нещо, трябва да отпадне едното млечно хранене така.А хич не ми се иска като гледам как обича мляко.Освен да правя попарата с мляко? Rolling Eyes

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря за отговора Hug
...Нали точно сега имат нужда от повече енергия newsm78
И още нещо, трябва да отпадне едното млечно хранене така.А хич не ми се иска като гледам как обича мляко.Освен да правя попарата с мляко? Rolling Eyes
Да, но пък в горещините и апетитът не е много голям, съдя по себе си, предполагам и с бебетата е така. За млякото аз не се притеснявам, нали сиренето в попарата е пак млечен продукт, но ти ако се притесняваш, няма лошо да я правиш с мляко. Peace

# 4
  • Мнения: 3 042
Бебчето през 8 м трябва да изяжда по 180 мл храна на хранене за 5 хранения, което прави 900 мл дневно. Значи при четири хранения трябва да изяжда 225 мл храна на хранене.

220мл при 4 кратно хранене е добро количество. Но ако бебчето не иска толкова много храна не го насилвай, давай колкото иска.

# 5
  • Мнения: 3 042
И още нещо, трябва да отпадне едното млечно хранене така.А хич не ми се иска като гледам как обича мляко.Освен да правя попарата с мляко? Rolling Eyes

Може да правиш попарата с мляко, както и да даваш за закуска други храни съдържащи мляко / мляко с бисквити, грис с мляко, макарони с мляко, кус- кус с мляко...../.
Щом бебето обича мляко, давай колкото може повече мляко или храни съдържащи мляко.

Общи условия

Активация на акаунт